اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد

گاهی اوقات اطلاعات هارد سیستم در اثر بروز مشکلات سخت‌افزاری مانند: وارد شدن ضربه شدید به سیستم، نوسان برق و نفوذ رطوبت به آن، از بین می‌رود و گاهی‌اوقات هم اطلاعات هارد در اثر بروز مشکلات منطقی مانند: ویروسی شدن سیستم از بین‌ می‌رود؛ اما برخی مواقع خود کاربر به صورت تصادفی اطلاعات هارد را پاک می‌کند.

درصورت بروز هر یک از این مشکلات، اولین راهی که به ذهن هر کاربری برای بازیابی اطلاعات هارد می‌رسد، استفاده از نرم‌افزارهای ریکاوری هارد است که اکثر اوقات نتیجه‌ای جز از دست رفتن کامل اطلاعات هارد ندارند؛ به همین دلیل بهتر است با از دست رفتن اطلاعات هارد سیستم خود بدون اینکه آن را دستکاری کنید، سیستم خود را جهت ریکاوری اطلاعات آن به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید؛ چراکه نصب هر نوع نرم‌افزاری برای برگرداندن اطلاعات پاک شده هارد یا جابجایی اطلاعات و ذخیره اطلاعات جدید بر روی هارد، احتمال بازیابی داده‌های آن را به صورت چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

بازیابی اطلاعات هارد

تخصصی ترین سرویس های بازیابی اطلاعات هارد

عواملی مانند: وارد شدن ضربه به هارد، نفوذ رطوبت به آن و همچنین نوسان برق، علاوه‌بر اینکه می‌توانند موجب خرابی هد، پلتر و سایر اجزا هارد شوند، می‌توانند موجب سوختن هارد هم بشوند. از طرفی ویروسی شدن هارد نیز می‌تواند موجب فرمت شدن هارد شود و همانطور که اشاره کردیم گاهی‌اوقات امکان دارد خود کاربر به صورت تصادفی هارد را فرمت کند.

اکثر کاربران در هر دو حالت یعنی زمانی که هارد می‌سوزد و هارد فرمت می‌شود، فکر می‌‌کنند که امکان بازیابی اطلاعات هارد آن‌ها وجود ندارد؛ درصورتی که مراکز معتبری مانند مرکز بازیابی اطلاعات به دلیل مجهز بودن به گران‌ترین تجهیزات و دستگاه‌ها مانند دستگاه PC3000، می‌توانند اطلاعات هارد سوخته و فرمت شده را نیز بازیابی کنند؛ با این وجود از تخصصی‌ترین سرویس‌های بازیابی اطلاعات هارد که هر کسی از پس آن برنمی‌آید، می‌توان به ریکاوری اطلاعات هارد سوخته و فرمت شده اشاره کرد. اگر هارد سیستم یا هارد اکسترنال شما سوخته است یا اینکه فرمت شده است، می‌توانید سرویس ریکاوری اطلاعات آن را با اطمینان خاطر به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید.

بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ

ریکاوری اطلاعات هارد لپ تاپ از طریق نرم افزار و دستگاه های سخت افزاری انجام می شود. همانطور که می دانید تمامی اطلاعات سیستم بر روی هارد ذخیره می شوند. هارد لپ تاپ ممکن است به دلیل آسیب های فیزیکی یا کارکرد بالا امکان دسترسی به بخشی از اطلاعات را به کاربر ندهد. در این شرایط برای دسترسی مجدد به اطلاعات از دست رفته نیاز به بازیابی اطلاعات هارد است. همچنین حذف ناخواسته فایل ها و یا ویروسی شدن هارد نیز دلایلی هستند که مارا ناچار به ریکاوری هارد لپ تاپ خواهند نمود.

بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ

بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر

هارد کامپیوتر نیز همانند هارد لپ تاپ آسیب پذیر بوده و بر اثر عوامل مختلفی ممکن است بخشی یا همه آن از کار بیفتد. در چنین شرایطی کاربر به اطلاعات درون هارد دسترسی ندارد. چنانچه این اطلاعات از اهمیت بالایی برای وی برخوردار باشند و یا متشکل از فایل های کاری و حساس باشد، در این صورت چه کاری باید انجام دهد؟

کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از روش های مختلف و به کارگیری نرم افزارهای پیشرفته می توانند اطلاعات هارد کامپیوتر را بازیابی کنند. بنابراین اگر اطلاعات هارد را به دلیل فرمت شدن، ضربه خوردن هارد، سوختن برد یا هر عامل دیگری از دست داده اید، با مراجعه به این مرکز شانس خود را برای بازیابی اطلاعات امتحان کنید.

بازیابی اطلاعات در صورت ضربه خوردن هارد

در این وضعیت در صورتی که پلتر (دیسک‌) آسیبی ندیده باشد، بازیابی اطلاعات هارد به طور کامل امکان‌پذیر است. کارشناسانِ بازیابی اطلاعاتِ هارد پس از تست‌های اولیه، هارد دیسک را از باکس خارج کرده و درون Clean Room را کاملاً بررسی می‌کند. درصورتی‌که دیسک‌ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات وجود داشته باشد، هارددیسک را بررسی کرده و قطعات معیوب را تعویض می‌نماید. (جهت تعویض هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد وجود یک هارد مشابه ضروری است.)

بازیابی اطلاعات هارد در صورت داشتن صدای نابهنجار

شنیده شدن صدای کلیک و صدای تق تق از هارد نشان می‌دهد که هد آن آسیب‌ دیده است و نیاز به تعمیر دارد. دو تا از مهم‌ترین قطعات هارد شامل: پلتر و هد هارد می‌باشند. پلتر همان دیسک هارد است که اطلاعات بر روی آن ذخیره می‌شود؛ اما اطلاعات و داده‌ها از طریق هد بر روی پلتر ذخیره می‌شوند، به گونه‌ای که هد هارد دائما در حال انجام عملیات خواندن و نوشتن بر روی هارد است.

اگر هد هارد آسیب دیده باشد هر بار که سعی می‌کند داده‌ها را بر روی پلتر بخواند و بنویسد اما موفق نمی‌شود، صدایی شبیه به کلیک یا تق تق از هارد شنیده می‌شود. اگر هارد شما هم به چنین مشکلی خورده، بهتر است تعمیر و بازیابی اطلاعات آن را به مرکز بازیابی اطلاعات هارد بسپارید.ریکاوری اطلاعات هاردی که صدای ناهنجار تولید می‌کند، در صورتی که به دست کارشناسان متبحر صورت گیرد، امکان‌پذیر است. بد نیست بدانید صدای ناهنجاری که از داخل هارد شنیده می‌شود به طور کلی به چند دلیل ایجاد می‌شود:

 • ضربه و شکسته بودن هد یا بازوی نگه دارنده
 • خرابی برد هارد دیسک
 • نشستن هد بر روی اسپیندل موتور
 • خرابی بوش و بلبرینگ اسپیندل موتور
 • خرابی فریمورو برخی موارد دیگر

بازیابی اطلاعات هارد با مشکل پیغام فرمت یا پیغام خطا

بروز چنین اشکالاتی در هارد به دلایل متعددی صورت می‌پذیرد که برخی از آن‌ها عبارتند از: نوسانات ولتاژی، اشتباهات کاربران، ورود ویروس‌ها، اختلالات نرم‌افزارها، اتصالات بد و کابل‌های خراب. اگرچه امکان بازیابی اطلاعات هارد حتی پس از فرمت شدن هارد وجود دارد اما توصیه می‌شود در صورت مشاهده‌ی چنین پیغامی از سوی هارد (پیغام فرمت کردن هاردیسک) از این کار خودداری نمایید؛ به‌ویژه اگر اطلاعات موجود در هارد اهمیت و ارزش بالایی برای شما دارند.

(به‌هیچ عنوان هارد را برای ریکاوری و بازیابی اطلاعات فرمت نکنید چون در اینصوت زمان بازیابی اطلاعات از ۱ دقیقه به ۲ روز تبدیل می‌گردد و در برخی موارد امکان دارد که اطلاعات دیگر بازیابی نشود). در هر حال کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات اقدامات لازم جهت ریکاوری اطلاعات هارد را انجام داده و هارد را ریکاوری می‌نمایند.

فراموشی پسورد هارد

در حال حاضر بازیابی اطلاعات هاردهای که پسورد دارند (هارددیسک‌های که دارای قفل‌هایی نظیر SED Lock و یا Smart Ware می‌باشند) توسط برخی ابزارهای قدرتمند نظیر PC-3000 امکان‌پذیر است (این بازیابی بستگی به مدل هارد دارد و در مورد تمامی هاردها امکان‌پذیر نیست).

اگر رمز هارد خود را فراموش کرده‌اید و به همین دلیل امکان دسترسی به اطلاعتتان را ندارید، می‌توانید از تکنسین‌های مرکز بازیابی اطلاعات هارد کمک بگیرید. کارشناسان این مرکز برای بازیابی پسورد هارد شما از دستگاه پیشرفته و گران‌قیمت PC3000 ؛که تنها مراکز بزرگ و معتبر از این دستگاه برخوردارند استفاده می‌کنند و رمز هارد شما را بازیابی کرده و دوباره امکان دسترسی به اطلاعات هارد را برای شما امکان‌پذیر می‌کنند.

فراموشی پسورد هارد

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

همانطور که اشاره کردیم عواملی مانند: وارد شدن ضربه و فشار شدید، نوسان برق و نفوذ رطوبت به هارد موجب سوختن آن می‌شوند. شنیده شدن صدای کلیک از هارد، بهم ریختن نام پوشه‌ها و فایل‌های هارد، نمایش ارورهای متعدد هنگام جابجایی و ذخیره فایل‌ها، بوت نشدن سیستم، باز نشدن فایل‌ها، ناپدید شدن پوشه‌ها و فایل‌ها و … همه از علائمی هستند که نشان می‌دهند هارد سوخته است.

خوشبختانه درصورتی که هد هارد آسیب ندیده باشد، امکان بازیابی اطلاعات هارد سوخته وجود دارد؛ با این وجود باید سیستم خود را جهت عیب‌یابی هارد آن به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز ضمن عیب‌یابی هارد، درصورتی که به هد آن آسیب وارد نشده باشد، اطلاعات آن را بازیابی کنند.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

اگر از هارد اکسترنال استفاده می‌کنید و با هر مشکلی از جمله باز نشدن فایل‌های ذخیره شده در آن، عدم شناسایی هارد اکسترنال هنگام اتصال به سیستم، ناپدید شدن داده‌ها و اطلاعات ذخیره شده در آن مواجه شده‌اید، می‌توانید عیب‌یابی و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال را به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید. از آن‌جایی که هارد اکسترنال برخلاف هارد اینترنال از اجزای مکانیکی تشکیل نشده است در برابر ضربه و نفوذ رطوبت مقاوم‌تر است و البته تعمیر و بازیابی اطلاعات آن نیز نسبت به هارد اینترنال راحت‌تر است.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

گاهی‌اوقات ویروسی شدن شدید هارد موجب فرمت شدن آن می‌شود، گاهی‌اوقات هم اشتباهات خود کاربر به صورت تصادفی موجب بروز چنین مشکلی می‌شود. در هر دو صورت اطلاعات هارد از بین می‌روند و کاربر به دنبال راهی برای بازیابی اطلاعات هارد خود می‌گردد و ممکن است اشتباهات زیادی؛

از جمله استفاده از نرم‌افزارهایی که به نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات معروف هستند را مرتکب شود که همین مسئله امکان بازیابی اطلاعات هارد را کاهش می‌دهد. اگر هارد شما نیز به هر دلیلی فرمت شده بهتر است بدون کوچک‌ترین دستکاری بازیابی اطلاعات آن را به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید.

هزینه بازیابی اطلاعات هارد

مطمئنا اولین سوالی که درصورت از بین رفتن اطلاعات هارد، ذهن هر کاربری را به خود مشغول می‌کند، این است که هزینه بازیابی اطلاعات هارد چقدر می‌شود؟ اگر هارد اینترنال یا هارد اکسترنال شما هم با مشکلی مواجه شده است و به دنبال بازیابی اطلاعات آن هستید اما دوست دارید اول از همه بدانید که هزینه ریکاوری اطلاعات آن چقدر می‌شود، بهتر است ابتدا عیب‌یابی آن را به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید.

تکنسین‌های این مرکز با دقت و سرعت بالایی که دارند هارد شما را عیب‌یابی کرده و هزینه بازیابی اطلاعات آن را برآورد می‌کنند. سپس به شما اطلاع می‌دهند تا اگر تمایل داشتید پروسه بازیابی اطلاعات هارد شما را آغاز کنند.

هزینه بازیابی اطلاعات هارد

فیلم آموزشی انواع روشهای بازیابی اطلاعات

خدمات ارائه شده در مرکز بازیابی اطلاعات هارد

 • بازیابی هارد در صورت فراموشی رمز ورود (پسورد)
 • بازیابی هارد در زمان پیغام خطا
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی و عدم تشخیص توسط سیستم
 • بازیابی اطلاعات از Cooldisk و Memory های مختلف به اصطلاح سوخته با مشکل عدم شناسایی، پیغام خرابی و یا فرمت
 • ریکاوری اطلاعات هارد با مشکل عدم دسترسی
 • ریکاوری اطلاعات هارد با پیفام فرمت
 • ریکاوری اطلاعات هارد با مشکل بدسکتوری
 • بازیابی هارد با مشکل ضرب خوردگی
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل ایجاد صدای ناهنجار
 • ریکاوری اطلاعات هارد با مشکل پارتیشن خالی از اطلاعات
 • بازیابی اطلاعات از هارددیسکهایی مانند Barracuda 7200.11 و DiamondMax 22
 • بازیابی اطلاعات هارد که با مشکل فرمت شدن پارتیشن
 • ریکاوری اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی یا دیتکت (شناسایی در بایوس مادربرد)
 • شناخته نشدن هارد و شناخته نشدن فایل سیستم توسط سیستم عامل
 • ریکاوری اطلاعات هارد در صورت عدم نمایش درست گنجایش آن
 • بازیابی اطلاعات هارد پس از format شدن پارتیشن
 • ریکاوری اطلاعات هارد پس از پارتیشن بندی مجدد
 • بازیابی هارد خارجی در پاک شدن پارتیشن
 • ریکاوری اطلاعات هارد در پاک شدن پوشه یا فایل
 • ریکاوری هارد در نوسانات برق و مشکلات سخت‌افزاری
 • ریکاوری اطلاعات هارد در وجود بدسکتور در هارد دیسک
 • ریکاوری اطلاعات هارد در خرابی هاردهای RAID
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل پاک شدن اطلاعات
 • ریکاوری هارد با مشکل اطلاعات کد شده و یا با مشکل نمایش کارکترهای غیر عادی
 • ریکاوری اطلاعات هارد با مشکل ریست شدن یا هنگ شدن سیستم در زمان بالا آمدن
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل نادرستی ظرفیت هارد دیسک علی رغم شناسایی سیستم عامل

مرکز بازیابی اطلاعات هارد و سایر واحدهای بازیابی

مرکز بازیابی اطلاعات هارد با تجهیز فضای خویش به پیشرفته ترین ابزار بازیابی و حضور زبده ترین کارشناسان ریکاوری کشور، این امکان را فراهم ساخته است تا داده های از دست رفته انواع هارد، فلش، رم، کارت های حافظه و دیگر تجهیزات ارتباطی بازیابی گشته و تخصصی ترین خدمات مورد نیاز و مرتبط با این حیطه به هموطنان گرامی ارائه گردد.

مرکز بازیابی اطلاعات یکی از برترین و مجهزترین شرکت های بازیابی اطلاعات و دیتا ریکاوری Data Recovery در کشور است که توانسته با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات بازیابی نیاز بسیاری از کاربران را برآورده ساخته و آنان را از سردرگمی های رایج در زمان فقدان اطلاعات رهایی بخشد. متخصصان ما به کمک پیشرفته ترین دستگاه های این حوزه نظیر PC3000 اطلاعات دستگاه شما را به صورت کامل بازیابی نموده و شما را از مراجعه به دیگر مراکز بازیابی اطلاعات بی نیاز می سازند.

لینک های مفید

بازیابی اطلاعات هارد / ریکاوری اطلاعات/تعمیرات هارد توشیبا / تعمیرات هارد اچ پی / بازیابی اطلاعات /  تعمیر هارد توشیبا / تعمیر هارد اچ پی / نمایندگی تعمیر هارد / تعمیرات هارد / آموزش بازیابی اطلاعات / بازیابی اطلاعات هارد

بازیابی اطلاعات/ ریکاوری اطلاعات / ریکاوری اطلاعات / ریکاوری اطلاعات هارد / ریکاوری اطلاعات هارد سوخته / ریکاوری اطلاعات هارد سوخته / ریکاوری اطلاعات هارد ضربه خورده / ریکاوری اطلاعات هارد ضربه خورده / پارتیشن کردن هارد / برگرداندن اطلاعات هارد / بازگردانی اطلاعات هارد / ریکاوری اطلاعات کد شده / ریکاوری هاردی که ریست می شود / ریکاوری هارد در صورت خطا  /نرم افزار بازیابی اطلاعات ایفون/ تعمیر هارد / رفع بدسکتور هارد

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید