اشتراک گذاری

تعمیر موتور هارد دیسک

به لطف قرارگیری هارد در انواع رایانه می‌توانیم به راحتی تمامی اطلاعات خود را درون این دستگاه‌ها ذخیره کنیم و هر زمانی که به اطلاعات خود نیاز داشتیم به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم. درواقع هارد یک حافظه ذخیره‌کننده و نگهدارنده اطلاعات مختلف است که از قطعات متعددی شامل: موتور، برد، دیسک‌ یا پلاتر هارد، بازوی متحرک و چندین صفحه و هد تشکیل شده است.

مهم‌ترین قطعه هارد دیسک، موتور هارد دیسک است که به لطف آن تمامی قطعات و اجزای هارد می‌توانند در کنار یکدیگر کار کنند و پروسه خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد را انجام دهند. گاهی اوقات به دلایل مختلف به ویژه بروز مشکلات سخت‌افزاری مانند وارد شدن ضربه به هارد دیسک، موتور آن از کار می‌افتد و به تعمیرات تخصصی نیاز پیدا می‌کند که کار هر کسی نیست. خوشبختانه مرکز بازیابی اطلاعات به عنوان تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات انواع هارد از تکنسین‌های حرفه‌ای برخوردار است که در عیب‌یابی و تعمیرات هر یک از اجزای هارد به ویژه تعمیر موتور هارد دیسک تخصص ویژه‌ای دارند؛ با این وجود می‌توانید بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارد دیسک خود را با خیال راحت به این مرکز بسپارید.

تعمیر موتور هارد دیسک

نشانه‌های خرابی موتور هارد دیسک

یکی از مهم‌ترین مواردی که نشان می‌دهد موتور هارد دیسک دچار مشکل شده است و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد، شناسایی نشدن هارد دیسک در سیستم است. البته همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات این مشکل به دلیل خرابی برد هارد نیز رخ می‌دهد اما تکنسین‌های متخصص مرکز بازیابی اطلاعات ابتدا به بررسی دقیق و عیب‌یابی موتور هارد می‌پردازند و پس از تشخیص دقیق منشأ مشکل آن را به صورت حرفه‌ای برطرف می‌کنند.

علائم خرابی موتور هارد و تعمیر آن

عملکرد موتور هارد دیسک

موتور هارد دیسک مانند موتور هر وسیله دیگری مانند یخچال، کولر و … قلب هارد دیسک است چراکه امکان خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد دیسک را فراهم می‌کند. همانطور که اشاره کردیم هارد دیسک به عنوان یک حافظه ذخیره‌ساز و نگهدارنده اطلاعات از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن‌ها پلاتر یا صفحه گردان می‌باشد که اطلاعات بر روی آن خوانده و نوشته می‌شوند.

درواقع این موتور هارد دیسک است که موجب می‌شود هد هارد بر روی پلاتر هارد یا همان صفحه گردان به شکل مغناطیسی، اطلاعات را ذخیره کند. بنابراین بدیهی است که خرابی موتور هارد موجب از کار افتادن هارد شود. البته گاهی اوقات هم خرابی برد هارد دیسک است که موجب از کار افتادن یا شناسایی نشدن آن در سیستم می‌شود اما تعمیرکاران حرفه‌ای همیشه اولویت را بر روی عیب‌یابی و تعمیر موتور هارد دیسک قرار می‌دهند.

تعمیرات تخصصی هارد

بازیابی اطلاعات و تعمیرات تخصصی هارد بدون اینکه مشکلی برای هارد پیش بیاید کار هر کسی نیست؛ تنها متخصصین حرفه‌ای مرکز بازیابی اطلاعات هستند که می‌توانند با عیب‌یابی موشکافانه و استفاده از پیشرفته‌ترین ابزارآلات خدمات تعمیرات تخصصی هارد را به کاربران ارائه دهند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم بازیابی اطلاعات و تعمیرات حرفه‌ای هارد خود را به مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید