اشتراک گذاری

رمزگذاری هارد اکسترنال Sony

رمزگذاری هارد اکسترنال Sony از طریق نرم افزار Password Protection Manager قابل انجام است. این نرم افزار ساخت شرکت سونی است و مراحل نصب آن بسیار آسان است. نرم افزار Password Protection Manager قابلیت اینکریپ و رمزگذاری اطلاعات را دارد و نصب آن در مدت زمانی کوتاه به انجام می‌رسد.

در هنگام نصب این نرم افزار، می‌توان مقدار حجم پارتیشن رمزگذاری را انتخاب و تعیین کرد. اطلاعات قرار گرفته در درون این پارتیشن، همواره از دید کاربر و ویندوز پنهان و بصورت کد گذاری شده در هارد باقی خواهد ماند. در صورت رمزگذاری هارد اکسترنال Sony ، پس از وارد کردن پسورد، مقدار حجم اطلاعات قفل شده بعنوان درایو مجازی در ویندوز بالا آمده و قابل استفاده خواهد شد.

رمزگذاری-هارد-اکسترنال-Sony

معایب رمزگذاری هارد اکسترنال Sony

بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان، پس از رمزگذاری هارد اکسترنال Sony ، نشان داده است که رمزگذاری هارد بدین طریق، به هیچ وجه ایمن نیست. از این رو رمزگذاری هاردهای اکسترنال سونی بدین شیوه به هیچ عنوان پیشنهاد و توصیه نمی‌شود.

یکی از معایب این شیوه از رمزگذاری آن است که قفل سونی یا همان Key داخلی، برای رمز گشایی، اطلاعات را تنها در یک سکتور ذخیره می‌کند. از این رو در صورت آسیب دیدن این سکتور، یا بروز بدستکوری در این بخش، کاربر باید قید اطلاعات را برای همیشه بزند.چرا که در این شرایط امکان دسترسی به هارد وجود نخواهد داشت. ضمن آنکه نرم افزار مذکور هیچ‌گونه بکآپ یا نسخه‌ی پشتیبانی از این سکتور تهیه نمی‌کند.

اشکال دیگر وارد شده به این شیوه از رمزگذاری هارد اکسترنال Sony ، آن است که فایل هایِ سیستمِ پارتیشن رمزگذاری شده، در غالب موارد توسط اغلب آنتی ویروس ها به عنوان ویروس شناخته می‌شوند و در نتیجه این فایل‌ها یا توسط آنتی ویروس حذف شده و یا بایگانی می‌شوند.همین موضوع سبب می‌گردد تا نرم افزار Password Protection Manager سونی از کار بیوفتد و کارکرد خود را از دست بدهد. البته در این شرایط امکان ریکاوری و بازیابی هارد وجود خواهد داشت.

مقایسه رمزگذاری هارد اکسترنال Sony با بیتلاکر

نتیجه مقایسه‌ی انجام شده میان رمزگذاری هارد اکسترنال Sony با بیتلاکر از طریق بخش زیر با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. شما می‌توانید با بررسی معایب و مزایای هر دو روش، شیوه مطلوب خود را برگزیده و بر روی هارد اجرا سازید.

  • رمزگذاری هارد اکسترنال سونی از طریق نرم افزار ارائه شده از سوی این شرکت، در مقایسه با قفل بیت لاکر، بسیار سریع‌تر نصب و اجرا می‌گردد. نصب و اجرای این نرم افزار تنها در عرض چند دقیقه، با استفاده از پورت اکسترنال مخصوص امکان‌پذیر است.
  • این نرم افزار به صورت خودکار، پارتیشن را به صورت سخت افزاری قفل و آماده‌ی کار می‌سازد. این در حالی است که نصب و فعالسازی قفل بیتلاکر، به چندین ساعت زمان نیاز دارد تا یک پارتیشن رمز گذاری شده را به صورت نرم افزاری برای کار آماده سازد.
  • قفل بیتلاکر از کلید داخلی رمز، 3 کپی را در خود هارد ذخیره و در صورت خرابی هر کدام، سریعاً تمامی کلید ها را بازسازی می‌کندو در حالی که رمزگذاری انجام شده از طریق نرم افزار سونی فقط با یک کلید انجام می گیرد.
  • این ویژگی سبب می‌گردد تا در صورت خرابی و بروز اشکال در هارد، امکان دسترسی به هارد وجود نداشته و اطلاعات ذخیره شده غیرقابل بازیابی گردند.
  • نکته آخر انکه اگر به عنوان کاربر، هارد مورد استفاده خود را رمزگذاری کرده‌اید و در حال حاضر جهت دسترسی به اطلاعات هارد، با مشکل مواجه شده‌اید، اکیداً توصیه می‌شد که از هر گونه دستکاری هارد خودداری کرده و در اسرع وقت، جهت بررسی‌های تخصصی، هارد را به یکی از مراکز مجاز فعال در حوزه بازیابی و ریکاوری اطلاعات تحویل دهید.
  • کارشناسان حاضر در این مراکز با دستگاه‌های پیشرفته‌ای که در اختیار دارند، نوع اشکال پیش آمده در هارد را شناسایی کرده و سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز را بر روی آن پیاده می‌سازند.
مرکز-تخصصی-بازیابی-اطلاعات

مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات

مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات ارائه ‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های ریکاوری و بازیابی اطلاعات تمامی گجت های پرکاربرد نظیر لپ تاپ، موبایل، فلش، انواع حافظه و … به متقاضیان است.

مرکز بازیابی اطلاعات یکی از برترین و مجهزترین شرکت های بازیابی اطلاعات و دیتا ریکاوری Data Recovery در کشور است که توانسته با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات بازیابی نیاز بسیاری از کاربران را برآورده ساخته و آنان را از سردرگمی های رایج در زمان فقدان اطلاعات رهایی بخشد.

شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت وجود هر گونه ابهام و پرسش در ارتباط با خدمات ارائه شده در این مرکز از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در بخش «تماس با ما» همین صفحه با مرکز بازیابی اطلاعات تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

Rate this post