اشتراک گذاری

بازیابی ایمیل از دست رفته

بازیابی ایمیل از دست رفته در شرایطی صورت می گیرد که شما ناخواسته یا آگاهانه باعث حذف آنها شده باشید. ایمیل ها برای افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و گاهی از دست دادن برخی از آنها می تواند کاربر را با مشکلات متعددی روبرو کند. EMAIL این روزها به یکی از نیازهای اصلی کاربران اینترنت تبدیل شده و اکثریت افرادی که در فضای مجازی و یا فضای سایبری فعالیت دارند، حداقل از یک اکانت ایمیل برخوردار می باشند. کاربران ممکن است از ایمیل برای کارهای روزمره خود استفاده کنند و یا مدیریت فروش یک شرکت را با آن انجام دهند.

از این رو اطلاعات ایمیل ها برای آنها اهمیت زیادی دارد. حال ممکن است ناخواسته موجب حذف برخی از ایمیل ها شوید. در این صورت اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند از دست رفتن اطلاعات ایمیل برای همیشه است. اما مرکز سخت افزار ایران جهت اطلاع به شما یادآوری می کند، بازیابی ایمیل از دست رفته امکان پذیر است و از طریق روش های مختلف می توان به آنها دسترسی پیدا کرد. تکنسین بازیابی اطلاعات این مرکز نیز همواره در کنار شما هستند تا در صورت نیاز، بازیابی اطلاعات EMAIL شما را به صورت تخصصی انجام دهند.

بازیابی ایمیل از دست رفته

روش های بازیابی ایمیل از دست رفته

قبل از اینکه روش های بازیابی ایمیل را بررسی کنیم بهتر است بدانید، گوگل سرویسی دارد که تا سی روز، پیام های حذف شده را در سطل آشغال GMAIL نگهداری می کند. اگر مدت زمان کمی از پاک شدن ایمیل شما گذشته است می توانید از طریق جیمیل، آن را بازیابی کنید. اما اگر از دسته افرادی می باشید که از حذف ایمیلتان بیش از یک ماه گذشته باید نسبت به بازیابی ایمیل از دست رفته اقدامات دیگری انجام دهید. در ادامه متداول ترین روش های بازیابی ایمیل را بررسی می کنیم.

ارسال گزارش به گوگل

از امکاناتی که جیمیل فراهم کرده است، امکان ارسال report یا ارسال گزارش به گوگل است. در اینجا گزارش خود را مبنی بر بازگردانی ایمیل حذف شده برای گوگل ارسال می کنید تا بعد از رسیدگی توسط آن جیمیل های پاک شده بازیابی شوند. برای این کار از طریق صفحه Gmail Help درخواست خود را به گوگل ارسال نمایید.

بهتر است در این جا به تاریخ دقیق حذف شدن ایمیل و نوع محتوا اشاره کنید. ناظران گوگل پس از بررسی درخواست شما، ممکن است نسبت به بازیابی Email از دست رفته اقدام کنند. البته ممکن است گوگل بنابر نظر شخصی سازمان، با درخواست شما موافقت نکند.

بازیابی ایمیل با برنامه G Suite

اگر از کاربرانی هستید که برنامه های تجاری G Suite گوگل را استفاده می کنید و دسترسی administrator به اکانت خود دارید شاید بتوانید از طریق پنل مدیریت ایمیل های های پاک شده را بازیابی کنید. البته در این روش تنها بین ۱ تا ۱۰ ایمیل قابل ریکاوری هستند و نباید از تاریخ حذف آنها بیش از 25 روز گذشته باشد.

البته این روش تنها برای بازگردانی ایمیل های مربوط به مدیریت است و برای بازیابی ایمیل از دست رفته شخصی به هیچ عنوان کارایی ندارد

ریکاوری ایمیل از طریق نرم افزارها

نرم افزارهای مختلفی برای بازیابی ایمیل ها به بازار عرضه شده است. برخی از این نرم افزارها ادعا می کنند توانایی بازیابی ایمیل ها را در هر دستگاهی دارند. برای این کار می توانید به وب سایت های دانلود نرم افزار رفته و یا به یک فروشگاه نرم افزار ریکاوری مراجعه کنید و نرم افزار مورد نظر را خریداری کنید.

پس از نصب نرم افزار می توانید نسبت به ریکاوری ایمیل از دست رفته اقدام کنید. البته درباره موفقیت این کار در بازگردانی ایمیل ها تاکنون گزارشی ارائه نشده و توصیه ما نیز این است که اگر در این روش اطلاعات لازم را ندارید از به کارگیری آن خودداری کنید.

بازیابی ایمیل حذف شده توسط مراکز بازیابی اطلاعات

آخرین روش و البته مطمئن ترین گزینه برای بازیابی ایمیل، مراجعه به مراکزی است که خدمات بازیابی اطلاعات را انجام می دهند. در این مراکز علاوه بر اینکه نرم افزارها و سخت افزارهای خاصی برای انجام این کار در اختیار دارند، از روش های مختلف بازیابی ایمیل از دست رفته نیز به خوبی آگاه هستند. البته همه مراکز تحت عنوان بازیابی اطلاعات قادر به بازیابی ایمیل نیستند چراکه ایمیل یکی از داده هایی است که تحت وب صورت گرفته و ریکاوری آنها امری دشوار است.

معتبرترین مرکز ریکاوری اطلاعات ایمیل

 مرکز بازیابی اطلاعات از معدود مراکزی است که تجهیزات مورد نیاز برای بازیابی انواع اطلاعات را از روی انواع حافظه در اختیار دارد. تکنسین این مجموعه از بهترین کارشناسان فعال در حوزه ریکاوری اطلاعات هستند. ریکاوری انواع هارد، فلش مموری، حافظه گوشی، مموری کارت، حافظه گوشی و… در این مرکز به صورت کاملاً تخصصی انجام می گیرد. در اینجا چنانچه امکان بازیابی ایمیل شما وجود داشته باشد، با استفاده از روش های مختلف تمامی آنها برای شما ریکاوری می گردد.

3.5/5 (13 امتیاز)