بازیابی اطلاعات لپ تاپ

بازیابی اطلاعات لپ تاپ سرویسی است که انجام آن به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. روش انتخابی جهت بازیابی و ریکاوری اطلاعات لپ تاپ بستگی به موارد متعددی چون ابزار آلات موجود در این زمینه، اهمیت داشتن یا نداشتن اطلاعات حذف شده، نوع اشکال پیش آمده در لپ تاپ و مواردی از این دست دارد. کارشناسان بازیابی اطلاعات با توجه به این موارد، بهترین روش جهت ریکاوری داده‌های لپ تاپ را برگزیده و از طریق آن اقدام به بازیابی می‌کنند.

در حال حاضر بهترین روش موجود برای ریکاوری اطلاعات لپ تاپ، بازیابی هارد با ابزار pc3000 است که البته هزینه‌ی این بازیابی نیز در قیاس با سایر روش‌ها، بیشتر و بالاتر است. در بسیاری از اشکالات پیش آمده برای هارد لپ تاپ، نظیر ایرادات نرم افزاری (مواردی چون دیتکت نشدن، بدسکتوری، مشکلات ماژولی و مواردی از این دست) امکان بازیابی اطلاعات لپ تاپ با pc3000 وجود دارد. در بخش‌های آتی رایج‌ترین روش‌های بکاررفته جهت ریکاوری اطلاعات هارد لپ تاپ شرح داده خواهد شد.

بازیابی اطلاعات لپ تاپ

بازیابی اطلاعات لپ تاپ با pc3000

همانگونه که گفته شد یکی از برترین و بهترین روش‌های موجود جهت ریکاوری اطلاعات هارد لپتاپ، ریکاوری با pc3000 است. بازیابی داده‌ها با این ابزار در حال حاضر امن‌ترین و بهترین شیوه موجود است. بازیابی اطلاعات با این روش اگرچه به صورت صد در صدی نیست اما در قیاس با دیگر روش‌های بازیابی، امن‌تر و قابل اعتمادتر است. بد نیست بدانید که قدرتمندترین سیستم سخت‌افزاری- نرم‌افزاری حال حاضر که مورد استفاده بسیاری از مراکز بازیابی در سطح دنیاست pc3000 است. این ابزار توانایی بازیابی اکثر اطلاعات از دست رفته هارد لپ تاپ را دارد.

به طور کلی در بسیاری از اشکالات پیش آمده برای هارد، نظیر ایرادات نرم افزاری (مواردی چون دیتکت نشدن، بدسکتوری، مشکلات ماژولی و مواردی از این دست) امکان بازیابی اطلاعات لپ تاپ با pc3000 وجود دارد. اما در شرایطی که اشکالات ایجاد شده در هارد مواردی نظیر شکستگی هد، سوختن موتور و یا سوختن هد را شامل شود، تنها راه چاره تعویض و جراحی هارد است. البته برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ گزینه‌های دیگری چون استفاده از نرم افزارهای بازیابی وجود دارد که این روش به دلایلی که شرح خواهیم داد، چندان توصیه نمی‌شود.

بازیابی اطلاعات لپ تاپ با نرم افزارهای بازیابی

برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ روش دیگری نیز وجود دارد که البته استفاده از آن در مواقعی که اطلاعات مهمی را از دست داده‌اید، توصیه نمی‌شود. در صورتی که بازیابی همه جانبه اطلاعات از دست رفته اهمیت چندانی برای شما ندارد، می‌توانید یکی از نرم افزارهای موجود در بازار یا در فضای اینترنت را تهیه کرده و پس از نصب، اقدام به ریکاوری اطلاعات نمایید. این شیوه همانگونه که گفته شد تنها در شرایطی توصیه می‌شود که اطلاعات پاک شده از دستگاه اهمیت چندانی ندارند.

تجربه ثابت کرده که اکثریت قریب به اتفاق نرم افزارهای بازیابی توان چندانی در اثبات ادعاهای خویش مبنی بر ریکاوری همه جانبه اطلاعات ندارند و تنها موفق به احیا بخش اندکی از اطلاعات می‌گردند. در صورتی که روش انتخابی شما برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ، این روش، یعنی- بازیابی با نرم افزار باشد بهتر است پیش از تهیه نرم افزار از سازگاری آن با سیتم عامل دستگاه خود مطمئن گردید. برخی از این نرم افزارها صرفاً برای ویندوز و یا برای مک او اس طراحی شده‌اند.

چگونه شانس بازیابی اطلاعات لپ تاپ را افزایش دهیم؟

صرف‌نظر از اینکه حذف اطلاعات به چه دلیل اتفاق افتاده است، توجه به برخی نکات می‌تواند شانس بازیابی اطلاعات لپ تاپ را افزایش دهد. برای مثال کارشناسان بازیابی اطلاعات توصیه می‌کنند پس از حذف اطلاعات هیچ گونه داده جدیدی اعم از متن، تصویر و مواردی از این دست بر روی دستگاه ذخیره نشود. بی‌توجهی به این مسئله سبب می‌گردد اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات قدیمی شوند و شانس بازیابی کاهش یابد. بنابراین اگر فایلی را به اشتباه حذف کرده‌اید و قصد بازیابی آن را دارید، بر روی درایو آن فایل، اطلاعات جدیدی ذخیره نکنید و همچنین درایو را دیفرگ نکنید.

تمامی این کارها، یعنی ذخیره اطلاعات جدید و دیفرگ کردن هارد، سبب جایگزینی اطلاعات جدید  شده و در نهایت شانس بازیابی اطلاعات لپ تاپ را به شدت کاهش می‌دهد. در صورت حذف ناخواسته اطلاعات، بهترین کار خاموش کردن دستگاه و مراجعه به مراکز بازیابی اطلاعات در اولین فرصت است.

مرکز تخصصی ریکاوری اطلاعات

در دنیای کنونی که کار با لپ تاپ ها و دستگاه های هوشمند رواج بسیاری یافته است، بسیاری از ما اطلاعات ضروری و مورد نیاز خویش را در این دستگاه ها ذخیره می کنیم. اما مشکلی که گاه در این میان اتفاق افتاده و باعث دردسر بسیاری از کاربران میگردد از دست رفتن اطلاعات است. از دست رفتن اطلاعات ممکن است به دلایل متعددی روی دهد که برخی از آنها عبارتند از:

بروز ایرادهای نرم‌افزاری، خراب شدن اطلاعات، حمله‌ رخنه‌گران، حذف اتفاقی اطلاعات، بروز ایراد در هارد دیسک و  قطعی برق. از دست دادن اطلاعات به هر دلیلی که روی دهد عملیات مرتبط با بازیابی آنها نیازمند حضور کارشناسان زبده و تجهیرات آن است. مرکز بازیابی اطلاعات با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات بازیابی اطلاعات و با همکاری زبده ترین مهندسان این حوزه ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با بازیابی اطلاعات از جمله خدمات مرتبط با بازیابی اطلاعات لپ تاپ است.

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+