اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری

تکنولوژی ساخت دوربین فیلم برداری به ثبت و ضبط پر سرعت تصاویر بستگی دارد. این سرعت، سرعت فریم دوربین است که با استفاده از آن عکس های گرفته شده در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یک ویدئو را تشکیل می دهند. به هر حال پاک شدن اطلاعات دوربین فیلم برداری می تواند برای کاربر دردسرساز شود. به خصوص اگر محتوای فیلم حذف شده محتوای آموزشی یا شغلی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم کلیه ی جنبه های مرتبط با بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری را بررسی کنیم.

دلایل حذف اطلاعات دوربین فیلم برداری

همان طور که اشاره شد، پاک شدن اطلاعات دوربین فیلم برداری به نسبت اهمیت دیتاهای موجود در دستگاه نگران کننده است. گاهی اوقات حتی حذف اطلاعات دوربین موجب پیدایش خسارت ها و زیان های بسیاری می شود. اگر از دوربین فیلمبرداری برای ثبت روند پروژه های علمی، برای ساخت فیلم های سینمایی، ثبت روند پروژه های کاری و … استفاده شود، حذف دیتاهای دوربین خسارت های مالی جبران ناپذیری خواهد داشت. در چنین شرایطی بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری ضرورت می یابد. احتیاج به ریکاوری اطلاعات دوربین فیلم برداری می تواند در اثر فرمت شدن مموری کارت، خرابی دوربین، آب خوردگی دوربین، خرابی اینترفیس رابط، نوسانات مرتبط با شارژر، خاموش شدن ناگهانی دوربین و عدم شناسایی کارت حافظه نمایان شود.

نرم افزارهای بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری

اگر کمی در اینترنت جستجو کنید، نرم افزارهای قدیمی و جدید بسیاری برای بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری پیدا می کنید. اینکه پس از حذف اطلاعات دوربین برای ریکاوری نسبت به استفاده از این نرم افزارها وسوسه شوید، کاملا طبیعی است. اما باید بدانید که اجرای این نرم افزارها نه تنها موجب بازگشت اطلاعات نمی شود، بلکه می تواند پروسه ی تخصصی ریکاوری اطلاعات دوربین فیلم برداری را نیز با مشکل رو به رو سازد. به عبارتی احتمال دارد پس از استفاده از این نرم افزارها، ریکاوری تخصصی سخت تر از قبل شود. نرم افزارهای بازیابی اطلاعات عموما دیتاهای دستگاه را بدون صدا، تکه تکه شده، بی کیفیت و تار ریکاوری می کنند.

بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری

بکاپ گیری از اطلاعات دوربین فیلم برداری

راهکار اصلی مبارزه با مشکل از دست رفتن اطلاعات دوربین فیلم برداری، بکاپ گیری است. به این موضوع باید دقت داشته باشید که هیچ کارت حافظه ای قدرت تحمل اطلاعات در طولانی مدت را ندارد. احتمال حذف ناگهانی دیتاهای موجود در مموری دستگاه های دیجیتالی حتی با خاموش شدن آن ها نیز وجود دارد. در نتیجه بهتر است سریعا پس از ضبط یک ویدئوی مهم نسبت به تهیه ی نسخه ی پشتیبان اقدام کنید.

هزینه ی ریکاوری اطلاعات دوربین فیلم برداری

مرکز بازیابی اطلاعات می تواند مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای ریکاوری اطلاعات دوربین عکاسی و فیلم برداری باشد. این مجموعه که زیر نظر مرکز سخت افزار ایران خدمت رسانی می کند، بالاترین سطح کیفی از دیتاهای موجود در مموری دوربین های فیلم برداری را بازگردانی می کند. مهم نیست که برند سازنده ی دوربین شما چیست و یا دستگاه مد نظر دارای چه قابلیت هایی می باشد. می توانید مطمئن باشید که فرآیند بازیابی اطلاعات دوربین فیلم برداری براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی عرضه می گردد.

Rate this post