اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات از دست رفته

یکی از سرویس های ارائه شده در این مرکز، بازیابی اطلاعات از دست رفته می باشد. منظور از اطلاعات از دست رفته، فایل ها یا داده هایی هستند که در حافظه دستگاه مورد نظر به دلایل معلوم یا نامعلومی پاک می شوند. همه ما عکس، فیلم، فایل صوتی، پیام و ایمیل هایی در حافظه دستگاه خود داریم که برای ما از ارزش زیادی برخوردار هستند. 

برخی از این اطلاعات به اندازه ای مهم و حیاتی محسوب می شوند که حاضریم برای دسترسی مجدد به آنها هر کاری انجام دهیم. اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که چنین اطلاعات مهمی را از دست داده اید با مراجعه به مرکز بازیابی اطلاعات می توانید تمامی فایل های خود را ریکاوری کنید.

بازیابی اطلاعات از دو طریق نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. زمانی که اطلاعات از دست رفته حاوی فایل هایی با فرمت های رایج و معمولی باشد معمولاً از طریق نرم افزارهای پیشرفته ریکاوری اطلاعات آنها امکان پذیر است. 

در صورتی که بازیابی فایل ها از طریق نرم افزاری امکان پذیر نباشد، آنگاه از روش سخت افزاری جهت ریکاوری اطلاعات استفاده می شود. بازیابی اطلاعات شامل تمامی انواع حافظه می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بازیابی اطلاعات از دست رفته

بازیابی اطلاعات از دست رفته هارد

یکی از حافظه هایی که امکان ریکاوری اطلاعات آن وجود دارد، هارد است. هارد، دستگاه ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر و لپ تاپ می باشد. البته امروزه استفاده از هاردهای اکسترنال نیز عمومیت یافته است و این نوع دستگاه ها تنها در لپ تاپ و کامپیوتر استفاده نمی شوند و به دستگاه های دیگر نیز متصل می گردند. 

به هر حال چنانچه اطلاعات هارد از بین برود می توان از طریق نرم افزاری و سخت افزاری اقدام به ریکاوری اطلاعات آن کرد. بازیابی اطلاعات هارد از طریق سخت افزاری با استفاده از دستگاه PC3000 صورت می گیرد.

بازیابی اطلاعات از دست رفته گوشی

اطلاعاتی که در گوشی وجود دارند ممکن است بر روی حافظه دستگاه ذخیره شده باشند و یا اینکه روی حافظه جانبی مانند کارت SD سیو شده باشند. در گوشی هایی مانند آیفون که حافظه جانبی ندارند احتمال از دست رفتن اطلاعات بیشتر می باشد. 

البته به این معنی نیست که در گوشی های اندروید، اطلاعات از بین نمی روند بلکه مقصود این است که در گوشی های آیفون به دلیل اینکه از کارت حافظه پشتیبانی نمی کنند، امکان تهیه نسخه پشتیبان روی حافظه جانبی با محدودیت مواجه است. در هر صورت، چنانچه اطلاعات از دست رفته مربوط به حافظه گوشی باشند، در مرکز بازیابی اطلاعات موبایل می شوند.

بازیابی اطلاعات از دست رفته تبلت

بازیابی اطلاعات تبلت نیز همانند بازیابی حافظه گوشی می باشد. در این زمینه امکان ریکاوری فایل های صوتی، عکس، فیلم، پیام ها، مخاطبین، حساب ها و غیره وجود دارد. برای بازیابی اطلاعات تبلت می توان از نرم افزارهای مختلفی استفاده کرد. Android Data Recovery، Wondershare Dr.Fone Toolkit for Android و iSkysoft iPhone Data Recovery سه نرم افزار قابل توجه در ریکاوری اطلاعات از دست رفته تبلت و آیپد هستند.

بازیابی اطلاعات از دست رفته تبلت

بازیابی اطلاعات از دست رفته لپ تاپ

همانطور که گفتیم حافظه لپ تاپ، همان هارد دستگاه می باشد. بنابراین زمانی که صحبت از بازیابی اطلاعات لپ تاپ می کنیم در واقع بازیابی اطلاعات هارد مد نظر می باشد. 

کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات برای ریکاوری فایل های پاک شده لپ تاپ ابتدا از طریق نرم افزاری اقدام به ریکاوری می کنند. در صورتی که این امر مؤثر نباشد آنگاه هارد را از دستگاه جدا کرده و با استفاده از تجهیزات سخت افزاری مورد بازیابی قرار می دهند.

بازیابی اطلاعات از دست رفته فلش

فلش دستگاه ذخیره سازی کوچک و قابل حملی است که می توان حجم قابل توجهی از داده را در آن ذخیره کرد. این داده ها ممکن است در اثر فرمت کردن فلش یا ویروسی شدن آن از بین بروند. در چنین شرایطی نیاز به ریکاوری و بازیابی اطلاعات آن ضروری خواهد بود. 

برای بازیابی اطلاعات از دست رفته فلش معمولاً از نرم افزارهای پیشرفته و به روز استفاده می شود. برخی از این نرم افزارها عبارتند از: USB Data Recovery 3.0.0.1 Retail، SysTools Pen Drive Recovery 8.0.0.0، Mareew Media Recovery 4.5 و Handy Recovery 5.5.

بازیابی اطلاعات از دست رفته فلش

مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات، تخصصی ترین مرکز ریکاوری و بازیابی فایل های از دست رفته انواع حافظه می باشد. این مرکز مجهز به آخرین دستگاه ها و نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات می باشد. همچنین تکنسین های فعال در این مجموعه از آشنایی جامع و کاملی با متدهای ریکاوری اطلاعات انواع حافظه برخوردار می باشند و در کمترین زمان ممکن قادرند تمامی فایل های از دست رفته را ریکاوری کنند. 

علاوه براین، تکنسین های این مجموعه خود را در قبال بازیابی اطلاعات شما متعهد دانسته و تمامی فرآیندها را با حفظ اطلاعات و رعایت اصول امانتداری انجام خواهند داد. از این روی با اطمینان خاطر می توانید دستگاه خود را جهت ریکاوری اطلاعات به این مرکز بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)