اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش

بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش از خدمات مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات است. بارها اتفاق افتاده که کاربران بر اثر آب خوردگی و یا ضربه خوردن گوشی شاهد خاموش شدن آن بوده و هیچگونه دسترسی به اطلاعات آن نداشته باشند. گاه حتی ممکن است حافظه دستگاه دچار آسیب شود و در این صورت دسترسی به اطلاعات در صورت روشن شدن صفحه نیز امکان پذیر نباشد. کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از روش های مختلف قادرند اطلاعات ذخیره شده در این نوع گوشی ها را ریکاوری کرده و مجدداً در دسترس کاربران قرار دهند.

در این مطلب قصد داریم به چند نمونه از این روش ها بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم. بنابراین اگر ال سی دی گوشیتان شکسته یا روشن نمی شود و قصد ندارید آن را تعمیر کنید، در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه بدون تعمیر نمایشگر تلفن همراه خود، اطلاعات آن را بازیابی کرده و در محل دیگری ذخیره کنید. 

فراموش نکنید تکنسین های فنی مرکز بازیابی اطلاعات موبایل در هر شرایطی در کنار شما بوده و آماده پاسخگویی به سوألات و مشکلات شما هستند.

بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش

روش های بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش

روش های متعددی برای ریکاوری اطلاعات گوشی خاموش وجود دارد اما مطمئن ترین راه مراجعه به کارشناسان باتجربه در حوزه بازیابی اطلاعات است. آنان مناسب ترین گزینه را برای انجام این کار انتخاب می کنند. 

با این حال اگر احساس می کنید می توانید بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش را خودتان انجام دهید، با توجه به نوع مشکل به وجود آمده در گوشی از طریق روش های زیر برای این کار اقدام نمایید. توجه داشته باشید استفاده از هر یک از این روش ها بستگی به نوع آسیب دیدگی گوشی و صفحه نمایش آن دارد.

بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش از طریق ADB Command

شما می توانید با استفاده از کامپیوتر اقدام به ریکاوری اطلاعات گوشی صفحه خاموش کنید. البته این کار نیاز به سطح خاصی از تخصص کامپیوتر دارد، چراکه نیاز به کد کردن یک برنامه دارید.  ADB Command نرم افزاری است که شما را برای این کار یاری می کند. برای بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش مراحل زیر را طی کنید:

  • برنامه را دانلود و در کامپیوتر اجرا کنید. پس از باز شدن برنامه یک خط فرمان نمایش داده می شود.
  • در اینجا باید کد « echo “persist.service.adb.enable = 1” >> / system / build.prop» را در پنجره ADB کپی و Enter را فشار دهید.در مرحله سوم، گوشی خود را ری استارت کنید. با این کار محتویات درون گوشی بر روی کامپیوتر نمایش داده می شوند و می توانید آنها را بازیابی کنید.
بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش از طریق ADB Com

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش با نرم افزار

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش با استفاده از نرم افزار های مختلف به راحتی امکان پذیر است. در صورت استفاده ی درست، این نرم افزارها قادر به بازیابی تصاویر، فایل ها، مخاطبین و پیام های متنی در گوشی هایی هستند که خاموش شده اند. برخی از این نرم افزار ها در دسترس هستند و می توانید آن ها را از اینترنت دانلود کنید.

با استفاده از این نرم افزار ها می توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید و از از دست دادن داده های مهم جلوگیری کنید. اما باید توجه داشت که در بعضی موارد، بازیابی اطلاعات ممکن است محدودیت هایی داشته باشد و نتوان به صورت کامل تمامی اطلاعات را بازیابی کرد.

بازیابی اطلاعات با استفاده از نرم افزار dr.Fone

یکی از ساده ترین راه ها برای بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش استفاده از نرم افزار dr.Fone است. البته میزان موفقیت در این روش متغیر است و در صورت نداشتن تجربه و تخصص ممکن است اطلاعاتی بازیابی نشود. برای استفاده از این روش باید مراحل زیر را طی کنید.

  • برنامه را دانلود و در سیستم خود اجرا کنید. سپس بین تمام ابزارها Recover را انتخاب نمایید.
بازیابی اطلاعات با استفاده از نرم افزار dr.Fone
  • در مرحله بعد باید روی بازیابی اطلاعات اندروید ( Recover Android Data ) کلیک نمایید.
  • برای بازیابی اطلاعات باید از گزینه Recover from broken phone استفاده کرده و انواع فایلهایی را که میخواهید بازیابی کنید را انتخاب کنید.
ریکاوری اطلاعات با استفاده از نرم افزار dr.Fone
  • در پنجره بعدی، نام و مدل درست دستگاه خود را انتخاب کنید. اگر نام و مدل را به طور دقیق نمی دانید باید گزینه «How to confirm the device model» برای راهنمایی بیشتر انتخاب کنید.
بازیابی اطلاعات با نرم افزار dr.Fone
  • در مرحله بعد برای بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش هنگامی که گوشی در حالت دانلود قرار دارد، dr.fone آن را تجزیه و تحلیل کرده و فایل ها را اسکن می کند و آنها را در صفحه کامپیوتر نمایش می دهد. فایل هایی را که میخواهید بازیابی کنید انتخاب کرده و بر روی «Recover» کلیک کنید.
بازیابی اطلاعات گوشی با استفاده از نرم افزار dr.Fone

استخراج اطلاعات موبایل خاموش با کابل OTG

با استفاده از کابل OTG، می توانید اطلاعات گوشی خاموش را به راحتی بازیابی کنید. کابل OTG برای اتصال دستگاه های USB به موبایل و تبلت استفاده می شود. با استفاده از این کابل و یک فلش مموری، می توانید اطلاعات گوشی خود را به سادگی استخراج کنید. برای استفاده از این روش، ابتدا باید کابل OTG را به گوشی خود وصل کنید. سپس فلش مموری را به کابل OTG وصل کرده و با استفاده از یک فایل منیجر، اطلاعات خود را در فلش مموری ذخیره کنید. این روش به شما امکان می دهد تا به راحتی و بدون نیاز به باز کردن گوشی ، اطلاعات آن را بازیابی کنید.

همچنین در صورتی که نمایشگر گوشی تان روشن می شود اما تاچ هیچ عملکردی ندارد، استفاده از کابل OTG یک موس را به گوشی وصل کنید. پس از اتصال موس به موبایل، دستگاه را خاموش و روشن کنید. بعد از این که موس شناسایی شد، USB Debugging و پروتکل انتقال رسانه (MTP) را فعال کنید تا از طریق اتصال به کامپیوتر، به حافظه داخلی گوشی دسترسی داشته باشید. اگر قادر به انجام این کار نیستید از کارشناس بازیابی گوشی با صفحه ی خاموش کمک بگیرید.

استخراج اطلاعات موبایل خاموش با کابل OTG

مطمئن ترین روش ریکاوری اطلاعات گوشی صفحه خاموش

مطمئن ترین راه برای بازیابی اطلاعات گوشی خاموش مراجعه به مرکز بازیابی اطلاعات است. در این مرکز از طریق سخت افزاری و نرم افزاری، تمامی اطلاعات به شکل دقیق تری ریکاوری می شوند. طی این فرآیند ابتدا آی سی حافظه از روی دستگاه برداشته شده و در صورت سالم بودن emmc از طریق باکس های نرم افزاری، فرآیند ریکاوری اطلاعات آغاز می شود. 

در این روش برای بازیابی اطلاعات گوشی با صفحه خاموش، حتی میتوان اطلاعات مربوط به سیستم عامل را نیز بازیابی کرد و مجدداً آن را در دسترس قرار داد.

تخصصی ترین مرکز بازیابی اطلاعات تلفن همراه

مرکز بازیابی اطلاعات با کادری متخصص و باتجربه تمامی اطلاعات از دست رفته حافظه تلفن شما را در سریع ترین زمان ممکن ریکاوری می کند. این مرکز به دلیل استفاده از تجهیزات سخت افزاری پیشرفته و به روزترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات، تخصصی ترین خدمات را در این زمینه به کاربران خود ارائه می نماید. لازم به ذکر است این مرکز علاوه بر ریکاوری حافظه تلفن همراه، انواع دیگر حافظه ها از جمله هارد، مموری کارت، فلش مموری، حافظه دوربین و غیره را نیز ریکاوری می کند.

1/5 (1 امتیاز)