اشتراک گذاری

بازیابی باج افزار و رمزگشایی

بازیابی باج افزار و رمزگشایی به فرآیندی اطلاق می شود که در آن اطلاعات رمزنگاری شده توسط بدافزارها بازیابی می شود. باج افزارها گونه‌ای از بدافزارها هستند که پس از ورود به سیستم با رمزگذاری فایل ها و محدودیت در دسترسی به آنان، برای باز کردن آنها از کاربر می خواهند مبلغی را واریز کند تا قفل فایل باز شود. باج افزارها انوع مختلفی دارند اما اغلب همانند کرم ها منتشر می‌شوند و پس از نصب و اجرا در سیستم کامپیوتری شروع به اعمالی مانند رمزگذاری هارد دیسک می‌کنند.

این امر که توسط هکرها انجام می شود باعث بروز مشکلات زیادی برای کاربران شده به طوری که برای دسترسی به اطلاعات و برداشتن محدودیت ها باید مبالغی را به حساب این هکرها واریز کنند. اما در مرکز ریکاوری اطلاعات از طریق روش های تخصصی می توان بدون پرداخت هزینه به هکرها، اطلاعات فایل رمزگذاری شده را بازیابی کرد. در این سرویس با رمزگشایی فایل، محدودیت دسترسی به فایل ها رفع می شود. برای این کار، ابتدا نوع باج افزار شناسایی شده سپس از طریق ابزارهایی مربوط به هر باج ‌افزار آنها را از بین می برند. در ادامه مطلب شما را با این موضوع بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بازیابی باج افزار و رمزگشایی

شکستن قفل باج افزار

از اقداماتی که در خصوص بازیابی فایل رمزگذاری شده توسط باج افزار ارائه می شود، شکستن قفل آن می باشد. در واقع شکستن قفل به عملی اشاره دارد که در آن رمز فایل بدون پرداخت هزینه به هکر، بازگشایی می شود. در این خصوص از نرم افزارهای خاصی بهره گرفته می شود. البته همانطور که گفتیم ممکن است در برخی از باج‌افزارها رمزگشایی بسیار پیچیده باشد.

حذف باج افزار

از دیگر مسائلی که در خصوص بازیابی باج افزار و رمزگشایی آن مورد توجه است، حذف خود باج افزار می باشد. واقعیت آن است که باج افزارها برنامه های غیرقابل حذفی نیستند بلکه می توان آنها را با روش های مختلفی حذف کرد. اما دقت کنید که این کار نمی تواند توسط شما انجام شود؛ چراکه اگر داده های رمزنگاری شده به هر دلیل پاک شوند یا خراب شوند، حتی متخصصان بازیابی اطلاعات هم قادر نخواهند بود آنها را ریکاوری کنند. بنابراین بهتر است ریسک نکرده و این کار را به متخصصان واگذار کنید. آنها تمامی داده های رمزنگاری شده توسط ransom ware را از طریق نرم افزارهای تخصصی بازیابی می کنند.

ابزارها و نرم افزارهای بازیابی باج افزار و رمزگشایی

ابزارهای متنوعی برای حذف باج افزارها و رمزگشایی داده ها ارائه شده است اما واقعیت آن است همه آنها قدرت مقابله با باج افزار را نداشته و درصورت عدم شناخت کافی از آنها ممکن است شانس بازیابی اطلاعات برای همیشه از بین برود. با این حال در زمینه بازیابی باج افزار و رمزگشایی داده ها چند ابزار قابل توجه می باشند: رمزگشای AutoLocky، رمزگشای Jigsaw، رمزگشای باج‌افزارKaspersky، رمزگشای Hitmanpro.Kickstart و ابزار ضد باج‌افزاری trend micro برخی از این ابزارها می باشند.

تخصصی ترین مرکز ریکاوری و بازیابی اطلاعات

درصورت حذف هرگونه اطلاعات و داده از حافظه دستگاه خود نگران نباشید. متخصصان خبره مرکز بازیابی اطلاعات آنها را با استفاده از جدیدترین متدهای ریکاوری اطلاعات، بازیابی می کنند. ریکاوری از روی انواع حافظه مانند هارد دیسک، فلش مموری، مموری کارت، حافظه دوربین و حافظه گوشی از تخصص این کارشناسان بوده و آن را به بهترین نحو انجام می دهند. برخی از مهمترین خدمات این مرکز عبارتند از: ریکاوری اطلاعات از دست رفته هارد، ریکاوری هارد بدسکتور شده، بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزارها، ریکاوری هارد ویروسی شده، بازیابی فایل های پاک شده فلش مموری، بازیابی ایمیل ها، ریکاوری اطلاعات آیفون و بازیابی فایل های از دست رفته گوشی اندروید.

Rate this post