اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

بازیابی اطلاعات آیفون

برای کسب اطلاع از نحوه بازیابی اطلاعات آیفون تا آخر مقاله ما را همراهی کنید. اگر شما هم از کاربران آیفون هستید و یا اینکه می خواهید اطلاعاتی در خصوص بازیابی فایل های آیفون به دست آورید، این مطلب می تواند اطلاعات ارزشمند و مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. گوشی های آیفون قابلیت پشتیبانی از حافظه جانبی را نداشته و همین موضوع باعث شده است کاربران قادر به گرفتن نسخه پشتیبان از طریق مموری کارت نباشند. اما آیفون راه های دیگری برای بک آپ گرفتن از اطلاعات را ارائه داده که می توان به فضای ابری آی کلود اشاره کرد.

با این حال گاهی خواسته یا ناخواسته برخی یا تمامی اطلاعات و فایل های دورن گوشی حذف می شوند. در این شرایط برای دسترسی مجدد به آنها باید حافظه دستگاه ریکاوری شود. با اینکه نرم افزارهای متعددی در خصوص ریکاوری اطلاعات تولید شده اما باید گفت همه آنها توانایی لازم را برای ریکاوری اطلاعات ندارند. به طور کلی، بازیابی اطلاعات حذف شده در آیفون‌ها از طریق نرم افزارها موضوعی نیست که موفق شدن در آن را بتوان تضمین کرد. با این همه، روش هایی برای بازیابی فایل های آیفون وجود دارد که در ادامه برخی از آنها را بررسی می کنیم.

بازیابی اطلاعات آیفون

بازیابی اطلاعات آیفون از طریق iCloud

آی کلود سرویس ذخیره ‌سازی اطلاعات ابری اختصاصی شرکت اپل است که از طریق آن کاربران آیفون می توانند یک اکانت شخصی ساخته و از اطلاعات خود بک آپ بگیرند. در واقع با این کار، آی کلود با دستگاه شما همگام شده و اطلاعات آن را ذخیره می کند. یکی از قابلیت های این سرویس، بازیابی اطلاعات آیفون می باشد. این سرویس می تواند اطلاعات مرورگر، مخاطبین، پیام ها، ایمیل ها و یادآورها را ریکاوری کند. اما پیش شرط موفقیت این کار این است که از زمان حذف اطلاعات بیش از 30 روز نگذشته باشد. برای بازیابی اطلاعات از طریق آی کلود باید وارد اکانت خود در سایت آی کلود شده و در میان گزینه های موجود، Restore File(s) را انتخاب کنید.

بازیابی اطلاعات آیفون از طریق نرم افزار

یکی دیگر از راهکارهای بازیابی اطلاعات در گوشی های آیفون، استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات می باشد. در این زمینه نرم افزارهای متعددی ارائه شده است که می توان به برنامه FonePaw iPhone Data Recovery،  نرم افزار iPhone Data Recovery 2.6.1.2 و نرم افزار EaseUS MobiSaver اشاره کرد. برای بازیابی اطلاعات آیفون از طریق نرم افزارها باید آن را دانلود کرده و پس از نصب آنها بر روی سیستم بازیابی اطلاعات آیفون را آغاز کرد. در این روش هیچگونه تضمینی برای بازیابی اطلاعات وجود ندارد. بنابراین کارشناسان همواره توصیه می کنند در صورت عدم آشنایی کاربر با نرم افزارهای مربوطه، از ریکاوری آیفون اجتناب کنند. زیرا استفاده از نرم افزار در صورتی مثمر ثمر خواهد بود که با این روش آشنا بوده و بدانید از چه نرم افزاری استفاده کنید.

بازیابی فایل های پاک شده آیفون توسط مراکز بازیابی اطلاعات

مطمئن ترین راه برای بازیابی اطلاعات آیفون، سپردن آن به متخصصان باتجربه این کار می باشد. با اینکه امکان بازیابی اطلاعات از طریق روش های فوق امکان پذیر است اما موفقیت ریکاوری با این روش ها طبق شرایط خاصی امکان پذیر می باشد. در صورتی که کاربر از تخصص لازم در زمینه بازیابی فایل های آیفون برخوردار نباشد و یا اینکه روش های استفاده صحیح از نرم افزارها را بلد نباشد، نه تنها میزان موفقیت ریکاوری اطلاعات کاهش می یابد بلکه ممکن است امکان ریکاوری اطلاعات برای همیشه از بین برود. متخصصان بازیابی اطلاعات آیفون، با بهره مندی از دانش بالا و استفاده از نرم افزار و دستگاه های پیشرفته اقدام به بازیابی اطلاعات می کنند. این نرم افزارها و دستگاه میزان موفقیت آمیز بودن ریکاوری را تا درصد بسیار بالایی افزایش می دهند.

 ریکاوری اطلاعات موبایل

ریکاوری اطلاعات موبایل شامل ریکاوری اطلاعات گوشی های اندرویدی و گوشی های آیفون با سیستم عامل ios  می شود. عکس های از دست رفته، فیلم ها، فایل های صوتی، مخاطبین، پیام ها، ایمیل، رویدادها و غیره از جمله مواردی هستند که با ریکاوری اطلاعات موبایل بازیابی میشوند. تمامی این اطلاعات از طریق نرم افزارها و تجهیزات پیشرفته انجام می شود. مرکز بازیابی اطلاعات از مراکز پیشرفته و پیشرو در ارائه خدمات بازیابی اطلاعات، تخصصی ترین خدمات را در این زمینه به متقاضیان عرضه می کند. این خدمات منحصر به برند خاصی از گوشی های موبایل نیست و تمامی آنها را شامل می شود. از جمله این برندها می توان به موبایل سامسونگ، موبایل ال جی، آیفون، موبایل سونی، هواوی، نوکیا و غیره اشاره کرد.

Rate this post