اشتراک گذاری

تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements 1 ترابایت، بد نیست نگاهی به ویژگی‌های کلی این هارد و مشخصات آن داشته باشیم. هارد اکسترنال وسترن دیجیتال Elements یک ترابایت یکی از پرفروش‌ترین هاردهای وسترن دیجیتال است. این هارد به دلیل قیمت و کارایی مناسب توانسته بخش عمده‌ای از بازارهای داخلی کشور ما را از آنِ خود سازد.

این هارد اکسترنال از طراحی زیبا با ابعاد کوچک و وزن سبک بهره می‌برد و دارای هد 2.5 اینچی است. انتقال اطلاعات توسط هارددیسک Elements از طریق رابط پرسرعت USB 3.0 صورت می‌گیرد. این هارد به‌صورت تئوریک قادر است اطلاعات را با حداکثر سرعت پنج گیگابیت بر ثانیه (640 مگابایت بر ثانیه) منتقل کند. هارد Elements از ابتدا برای استفاده در کامپیوترهای ویندوزی (Windows) طراحی شده است.

البته کاربران سیستم عامل مک (Mac) هنوز قادرند این هارددیسک را تهیه کرده و به انتخاب خودشان با فایل‌سیستم اختصاصی مک فرمت کنند. هارد Elements شباهت زیادی با هارد دیسک‌های سری «مای پاسپورت» (My Passport) شرکت وسترن دیجیتال دارد. در بخش‌های آتی برخی از سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements  شرح داده خواهد شد.

تعمیرات-هارد-اکسترنال-وسترن-دیجیتال-مدل-Elements

مرکز تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements

برخی از شایع‌ترین اشکالات مشاهده شده در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements در این بخش مورد اشاره واقع شده و شیوه رفع آنها توضیح داده خواهد شد. کاربران این دستگاه می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال سخت افزاری و یا نرم افزاری به نمایندگی تعمیر هارد مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements را دریافت نمایند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان این مجموعه –جز در مواردی معدود نظیر بازیابی و ریکاوری اطلاعات- مشمول گارانتی و ضمانت است.

تعمیر هد هارد:

در صورت وجود دستگاه PC3K تشخیص خرابی هد هارد راحت‌تر خواهد بود. باید توجه داشت که خرابی هد به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که در این بین برخی از این دلایل رایج‌ و برخی نادرند. برای مثال یکی از مشکلاتی که سبب خرابی هد می‌گردد، بلند شدن هد و بالا آمدن آن است. این اشکال اگر چه به ندرت اتفاق می‌افتد اما در صورت اتفاق، دیسک را خراب کرده و اطلاعات آن را کاملاً غیر قابل بازیابی می‌سازد. مورد دیگری که به هد آسیب می‌زند، خرابی اجزاء خواندن و نوشتن هد است.

اگر چه هد هارد در صورت خرابی، سبب ایجاد نشانه‌هایی در هارد می‌گردد، با این وجود تشخیص دقیق و صحیح خرابی هد هارد کار چندان آسانی نیست. چنانکه در برخی شرایط حتی پس از مشاهده و بررسی داخل درایو نیز تشخیص خرابی هد امکان‌پذیر نیست. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال و سایر خدمات مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements با حضور در مرکز دیتا ریکاوری قابل دریافت است.

تعمیر بدسکتوری هارد

تعمیر بدسکتوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدلElements؛ بد سکتور ایجاد شده بر روی هارد ممکن است سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد از همین رو خدمات واحد تعمیر هارد نیز برای رفع این اشکال شامل دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است. البته اگر بد سکتور هارد سخت افزاری باشد غالباً کار چندانی نمی توان برای بهبود و تعمیر آن انجام داد و احتمالاً تنها راه ممکن تعویض سیلندر هارد دیسک باشد؛ لیکن در مورد اشکالات نرم افزاری اوضاع کمی بهتر است و می توان با استفاده از برخی تجهیزات حرفه‌ای و نرم افزارهای روز دنیا بدسکتور هارد را مرتفع نمود.

سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال و سایر خدمات مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements با حضور در مرکز دیتا ریکاوری قابل دریافت است. برخی از خدمات مرتبط با تعمیر بدسکتوری هارد عبارت است از: تعمیر هارد با اختلالات منطقی، تعمیر هارد با اختلالات الکترونیکی، تعمیر هارد با آسیب های فیزیکی و … .

عیب یابی و تعمیر هارد ضربه خورده:

امکان یا عدم امکان تعمیر هارد ضربه خورده تا حد زیادی بسته به میزان آسیبی دارد که در اثر وارد شدن فشار در هارد ایجاد شده است. برای مثال اگر پلتر هارد در حین ضربه آسیبی ندیده باشد، بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد ضربه خورده به طور کامل امکان‌پذیر است. در این شرایط، کارشناسانِ بازیابی اطلاعاتِ هارد، پس از تست‌های اولیه، هارد دیسک را از باکس خارج کرده و درون Clean Room را کاملاً بررسی می‌کنند.

درصورتی‌که دیسک‌ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات وجود داشته باشد، هارددیسک را بررسی کرده و قطعات معبوب را تعویض می‌کنند. در صورت وارد شدن ضربه به هارد، از کار با هارد صرف‌نظر کرده و جهت بررسی‌های تخصصی به یکی از مراکز تعمیرات هارد مراجعه نمایید. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال و سایر خدمات مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements با حضور در مرکز دیتا ریکاوری قابل دریافت است.

کند شدن هارد:

از اشکالات مشاهده شده در هاردهای اکسترنال امروزی، از جمله هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements مشکل کند شدن است. بروز این اشکال به دلایل متعددی صورت می‌پذیرد که برخی از آنها عبارتند از: گذشت مدت زمانی طولانی از آخرین دیفرگمنت هارد و چک کردن آن (Defragmentation disk + Check file system)، وجود خطاهای منطقی و بد سکتوری در هارد، فعالیت همزمان چندین برنامه در هارد، تورنت ها و نرم افزارهای P2P، قدرت نداشتن پورت های USB و آسیب‌دیدگی دیسک.

اگر شما نیز کاربر یکی از هارد دیسک‌ها هستید و در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال در عملکرد هارد خود شده‌اید، می‌توانید جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال به مرکز دیتا ریکاوری مراجعه نمایید. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال و سایر خدمات مرتبط با تعمیرات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements با حضور در مرکز دیتا ریکاوری قابل دریافت است.

مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات، ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس مرتبط با بازیابی و ریکاوری دادهای انواع هارد، فلش، رم، کارت های حافظه و … است. شما کاربران گرامی با ورود به این مرکز بسته به نوع دستگاه و حافظه آن، به پارت مربوطه راهنمایی شده و پس از دریافت راهنمایی ها و مشاوره های پیش از بازیابی، سرویس های مورد نیاز را دریافت خواهید کرد.

متخصصان ما در مرکز بازیابی اطلاعات، به کمک پیشرفته ترین دستگاه های این حوزه نظیر PC3000 اطلاعات دستگاه شما را به صورت کامل بازیابی نموده و شما را از مراجعه به دیگر مراکز بازیابی اطلاعات بی نیاز می سازند. به علاوه در صورتی که قصد تهیه و خرید یکی از محصولات مرکز بازیابی اطلاعات نظیر هارد، رم، کارت حافظه و … را داشته باشید می توانید با حضور در این مرکز، پس از دریافت اطلاعات و مشاوره های مربوطه، نسبت به این کار اقدام نمایید. کارشناسان ما تخصصی ترین اطلاعات مرتبط با انواع هارد، کارت حافظه و … را در اختیار شما قرار می دهند تا بهترین و بصرفه‌ترین انتخاب را داشته باشید.

Rate this post