اشتراک گذاری

بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ

بازیابی اطلاعات از دست رفته لپ تاپ به شما کمک می کند تا فایل هایی را که از دست داده اید مجدداً ریکاوری کرده و به آنها دسترسی داشته باشید. اطلاعات لپ تاپ روی هارد ذخیره می شوند از این رو بازگردانی این اطلاعات تنها از طریق ریکاوری هارد امکان پذیر است. شما ممکن است ناخواسته باعث فرمت کردن درایوها شده و یا اینکه پس از نصب ویندوز، فایل های خود را از دست داده باشید. این اطلاعات و فایل های از دست رفته ممکن است از اهمیت بالایی برای شما برخوردار باشند.

از عکس های خانوادگی گرفته تا اسناد کاری و ایمیل ها، همه و همه برای کاربران لپ تاپ اهمیت خاصی دارند. بازیابی اطلاعات در شرایط حذف فایل ها، از جمله نیازها و خواسته های این کاربران می باشد. برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ می توانید از طریق نرم افزاری و سخت افزاری اقدام به این کار نمایید. البته توصیه می شود اگر اطلاعات شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند این کار را به متخصصان باتجربه در این حوزه بسپارید. آنان با انجام روش های تخصصی تر، می توانند بازیابی تمامی فایل ها را امکان پذیر کنند. در ادامه به روش های بازیابی فایل های حذف شده لپ تاپ می پردازیم.

بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ

نرم افزارهای بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ

اولین راه برای بازیابی فایل های از دست رفته، استفاده از نرم افزارهای مختلفی است که در این زمینه وجود دارند. شما می توانید این نرم افزارها را از وب سایت های ارائه دهنده دانلود کرده و یا آنها را از فروشگاه ها تهیه نمایید. با نصب نرم افزار ریکاوری اطلاعات روی سیستم خود، می توانید اطلاعات پاک شده آن را ریکاوری کنید. البته ذکر این نکته لازم است که نرم افزارهای ارائه شده برای ریکاوری اطلاعات، هرکدام مشخصات خاص خود را دارند و برای پشتیبانی از فایل های مشخصی تولید شده اند.

از این رو باید بدانید از چه نرم افزاری برای ریکاوری اطلاعات استفاده کنید. انتخاب نرم افزارهای نامناسب و غیرسازگار برای بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ، نه تنها بازیابی را امکان پذیر نمی کند بلکه موفقیت آمیز بودن آن را با استفاده از نرم افزارهای دیگر نیر کاهش می دهد. بنابراین برای استفاده از این نرم افزارها حتماً از یک متخصص کمک بگیرید.

بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ به روش سخت افزاری

در صورتی که امکان ریکاوری اطلاعات از طریق نرم افزار امکان پذیر نباشد آنگاه هارد لپ تاپ با استفاده از تجهیزات سخت افزاری جهت بازیابی اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرد. معمولاً این امر در شرایطی صورت می گیرد که هارد خراب شده و نمی توان روی آن نرم افزاری نصب کرد. همچنین اگر میزان اهمیت اطلاعات بسیار بالا باشد، در این صورت بهتر است ریسک نکرده و از طریق سخت افزاری اقدام به ریکاوری فایل های از دست رفته کرد.

در مراکز تخصصی بازایابی اطلاعات به ویژه در مرکز سخت افزار ایران، برای بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ از دستگاه های پیشرفته و گران قیمت PC3000 بهره گرفته می شود. این امر میزان موفقیت بازیابی اطلاعات را فوق العاده افزایش می دهد.

بازیابی اطلاعات بعد از نصب ویندوز

پس از نصب ویندوز جدید در درایو مربوطه، (که معمولاً درایو C می باشد) تمامی اطلاعات قبلی سیستم در آن درایو پاک می شوند. اگر کاربر به این اطلاعات و فایل های حذف شده نیاز داشته باشد باید ریکاوری اطلاعات را انجام دهد. در اینجا نیز می توان از طریق نرم افزاری و سخت افزاری اقدام به ریکاوری اطلاعات کرد. معمولاً با نصب یک برنامه ریکاوری اطلاعات، بازیابی فایل های از دست رفته لپ تاپ امکان پذیر است اما اگر دستگاه مشکل سخت افزاری داشته باشد این کار باید با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و جراحی هارد انجام شود.

مرکز بازیابی اطلاعات

اینکه اطلاعات لپ تاپ خود را از دست داده اید یا اینکه این اطلاعات درون کامپیوتر بوده و شما ناخواسته باعث حذف آنها شده اید، برای متخصصان مرکز بازیابی اطلاعات فرقی نمی کند. در این مرکز، بازیابی انواع حافظه داخلی و خارجی نظیر هارد، فلش مموری، مموری کارت، حافظه گوشی و غیره انجام می شود. چنانچه اطلاعات و فایل های خود را از دست داده اید با اقدامات نسنجیده و استفاده از نرم افزارهای نامعتبر، اقدام به ریکاوری اطلاعات نکنید. این کار ممکن است موجب از دست رفتن اطلاعات شما برای همیشه شود. بازایابی اطلاعات را به کارشناسان خبره این مرکز بسپارید تا با استفاده از روش های نوین و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، تمامی اطلاعات شما را ریکاوری کنند.

Rate this post