اشتراک گذاری

روش های بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی

بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی، یکی از خدمات تخصصی است که نمایندگی ریکاوری در مرکز سخت افزار ایران به کاربران ارائه می دهد. در برخی مواقع اطلاعات و داده های روی گوشی به هر دلیلی ممکن است پاک شوند. از دست دادن داده های روی گوشی همیشه یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای کاربران اتفاق بیفتد.

در صورت از دست رفتن داده ها و پاک شدن شان از روی گوشی، می توان از چندین ترفند برای ریکاوری گوشی شیائومی استفاده کرد. اگر شما هم از کاربران گوشی های شیائومی هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی بیشتر صحبت کنیم.

روش-های-بازیابی-اطلاعات-گوشی-شیائومی

ترفندهای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی

در صورت از دست رفتن داده های روی گوشی های شیائومی می توان از چند ترفند زیر برای ریکاوری اطلاعات استفاده کرد.

استفاده از برنامه پشتیبان گیری گوشی شیائومی

یکی از راهکار های موجود برای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی، استفاده از برنامه بکاپ گیری موجود در این دستگاه هاست. برای این که جلوی از دست رفتن همیشگی داده های روی گوشی را بگیرید، باید یک فایل بکاپ از داده ها تهیه کنید. هر گوشی، برنامه مخصوص به خود را دارد و در گوشی های شیائومی می توان از برنامه شیائومی بکاپ برای این منظور استفاده کرد. 

در صورتی که کاربران از این برنامه استفاده کرده باشند و قبل از پاک شدن اطلاعات، یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه کنند، می توانند برای ریکاوری اطلاعات گوشی شیائومی به این برنامه مراجعه کرده و اطلاعات مد نظر خود را از طریق این برنامه بازگردانی کنند. در این برنامه، فایل بکاپ داده های مورد نظر را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه بازیابی، آنها را ریکاوری کنید.

ریکاوری اطلاعات موبایل شیائومی از طریق فضای ابری

یکی دیگر از راههایی که می توان از آن برای ریکاوری اطلاعات گوشی شیائومی استفاده کرد، گزینه Mi account است. این گزینه در واقع همان فضای ابری گوشی های شیائومی است. با ورود به این برنامه روی گوشی، وارد قسمت Mi cloud backup شوید. سپس در آنجا با انتخاب گزینه backup now، تمامی داده های مد نظر برای بکاپ گیری از جمله پیام ها، تماس ها و اطلاعات دیگر را انتخاب کنید. 

البته حتما باید با استفاده از گزینه syncing items تمامی این داده ها را همگام سازی نمایید. با انجام این کار، یک نسخه پشتیبان از تمامی داده ها در فضای ابری دارید. به این ترتیب در صورتی که اطلاعات به هر دلیلی پاک شوند یا از دست بروند، می توان با ورود به حساب کاربری Mi Cloud، روی این فایل کلیک کرد و آن را بازیابی کرد. با بکاپ گیری از داده ها از قبل، در صورت نیاز، می توانید بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی را از طریق فضای ابری انجام دهید.

ریکاوری اطلاعات موبایل شیائومی از طریق فضای ابری

استفاده از گوگل درایو بکاپ برای بازیابی اطلاعات موبایل xiaomi

یکی دیگر از ترفندهای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی، استفاده از گوگل درایو برای بازیابی عکس ها، فیلم ها و سایر داده هاست. در گوشی های شیائومی نیز کاربران یک حساب کاربری گوگل دارند که می توانند از آن برای دانلود برنامه ها استفاده کنند. در این بخش، می توان بخشی از داده ها را بارگذاری کرد و به این ترتیب در مواقع لزوم به آنها دسترسی داشت. 

بنابراین در صورت از دست رفتن داده ها به راحتی می توان با ورود به گوگل درایو ، اطلاعات مورد نیاز را بازیابی کرد. این داده ها همگی در گوگل درایو نمایش داده می شوند و می توان با مشاهده آنها، گزینه مورد نظر را انتخاب و بازیابی کرد.

بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی با استفاده از نرم افزار

روش های بالا در صورتی می توانند برای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی مورد استفاده قرار بگیرند که از قبل یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه کرده باشید. با این حال در صورت نداشتن نسخه پشتیبان، اگرچه کمی کار سخت تر می شود، اما هنوز هم می توان داده های از دست رفته روی گوشی را بازیابی کرد. 

برای این منظور می توانید از نرم افزارهای اختصاصی ریکاوری کمک بگیرید که اکثرا متناسب با نوع گوشی قابل استفاده هستند. با یک جست و جوی ساده، نرم افزارهایی را پیدا می کنید که به صورت اختصاصی برای ریکاوری اطلاعات گوشی شیائومی کاربرد دارند. 

این برنامه ها انواع مختلفی دارند و می توان از آنها برای بازیابی عکس ها، فیلم ها، اطلاعات تماس و پیام ها و … استفاده کرد. یکی از این نرم افزارها برنامه Fonedog Toolkit- Android Data Recovery است که می توان با کمک آن در چند قدم ساده، اطلاعات از دست رفته را بازیابی کرد. علاوه بر این می توان از برنامه های DiskDigger، نرم افزار بازیابی اطلاعات  EaseUS MobiSaver و نرم افزار Super Backup & Restore نیز جهت دسترسی به اطلاعات حذف شده استفاده کرد.

بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی با استفاده از نرم افزار

ریکاوری فیلم گوشی شیائومی

اگر به دلیل پاک شدن فیلم ها نیاز به بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی دارید، برای این کار هم می توانید به روش های مختلف اقدام کنید. برای بازیابی فیلم در گوشی شیائومی، گوگل درایو روش خوبی است؛ البته با این شرط که قبلا فیلم را در گوگل درایو ذخیره کرده باشید. در این صورت وارد گوگل درایو شده و بخش my drive را باز کنید.

در این بخش فیلم مورد نظرتان را جستجو کرده و پس از پیدا کردن آن، گزینه بارگیری یا دانلود را انتخاب کنید تا دوباره به فایل مدنظرتان دسترسی داشته باشید. در گام بعدی، وارد گزینه سطل زباله شوید و از لیست نمایش داده شده، فیلم مورد نظرتان را انتخاب کرده و روی گزینه بازیابی کلیک کنید.

بازیابی فیلم موبایل شیائومی با نرم افزار imyphone

روش دیگر برای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی که برای ریکاوری کردن فیلم های پاک شده هم قابل استفاده است، بازیابی از طریق نرم افزار imyphone است. با کمک این برنامه، فایل های پاک شده در مدت زمان کوتاهی پیدا شده و ریکاوری می شوند. جالب است بدانید که این برنامه، عملیات ریکاوری فیلم در موبایل xiaomi را با استفاده از حافظه داخلی و کارت حافظه انجام می دهد.

بازیابی فیلم موبایل شیائومی با نرم افزار imyphone

بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی با استفاده از find my device

اگر گوشی موبایل شما دزدیده شده است، می‌ توانید از Google Find My Mobile استفاده کنید تا تمام اطلاعات آن را پاک کنید. همچنین می‌ توانید از Find My Device برای قفل کردن یا پیدا کردن گوشی گم‌شده یا دزدیده شده استفاده کنید. در صورت استفاده از این روش برای بازنشانی تنظیمات کارخانه، باید نکات زیر را رعایت کنید: – گوشی اندروید شما باید روشن و به حساب گوگل متصل باشد و در Google Play مشخص شود. 

 • دستگاه شما باید به اینترنت متصل باشد. 
 • برای بازنشانی کارخانه گوشی اندروید خود از راه دور، مراحل زیر را دنبال کنید: 

1. به android.com/find بروید و وارد حساب گوگل خود شوید. اگر حساب‌های گوگل بیشتری دارید، اطمینان حاصل کنید که حساب مورد نظر به دستگاه متصل است. 

2. اگر از حساب گوگل برای بیش از یک دستگاه استفاده می‌کنید، دستگاه خود را انتخاب کنید. 

3. بر روی گزینه پاکسازی دستگاه (Erase Device) کلیک کنید. 

4. با چند هشدار متوالی روبرو خواهید شد که این امر طبیعی است. 

5. دوباره بر روی گزینه پاکسازی دستگاه کلیک کنید. 

6. اگر سوالی درباره تایید حساب گوگل پرسیده شد، آن را تأیید کنید. 

7. سرویس گوگل با دستگاه ارتباط برقرار خواهد کرد. اگر دستگاه آنلاین است، شروع به پاکسازی داده‌ها خواهد کرد. اگر دستگاه پیدا نشود یا آنلاین نباشد، پاکسازی انجام خواهد شد هنگامی که به اینترنت متصل شود.

ریکاوری عکس گوشی شیائومی

برای ریکاوری عکس در گوشی های شیائومی هم روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها google photos است که تنها در صورتی که فایل بکاپ از عکس ها گرفته باشید، امکان بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی را فراهم می کند. پس از باز کردن گوگل فوتو، وارد حساب گوگل خود شده و سه خط افقی بالای صفحه را انتخاب کنید. در ادامه باید سطل زباله را لمس کرده و پس از انتخاب عکس هایی که مد نظر دارید، گزینه بازیابی یا ریکاوری را انتخاب کنید.

بازیابی عکس در موبایل شیائومی با برنامه fonedog toolkit android data recovery

یکی از راه های بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی و به ویژه عکس های پاک شده، استفاده از برنامه  fonedog toolkit android data recovery است. این اپ به ویژه زمانی کاربرد دارد که از اطلاعات خود بکاپ نگرفته اید. پس از نصب برنامه در لپ تاپ یا کامپیوتر، گوشی خود را به سیستم وصل کنید. سپس فایل مورد نظرتان را انتخاب کرده و گزینه next را انتخاب کنید. در این مرحه از بین تمامی عکس ‌های نمایش داده شده، عکس مدنظرتان را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. در نهایت هم گزینه بازیابی را انتخاب کنید.

بازیابی عکس در موبایل شیائومی با برنامه fonedog toolkit android data recovery

دلایل از دست رفتن اطلاعات گوشی شیائومی

اطلاعات روی گوشی، مانند عکس ها یا فیلم ها ممکن است به دلایل مختلفی از روی دستگاه پاک شده یا از دست بروند. گاهی اوقات ویروسی شدن گوشی یا نفوذ بد افزارها دلیل اصلی از دست رفتن اطلاعات است. آب خوردگی یا شکستگی گوشی نیز ممکن است موجب حذف داده ها شود. گاهی اوقات نیز به دلیل حذف عمدی یا اشتباهی داده ها، ریست فکتوری کردن دستگاه و … اطلاعات روی گوشی از دست می روند. 

در تمام این موارد، بسته به شرایط باید دید آیا امکان بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی وجود دارد یا خیر. نکته مهم در خصوص بازیابی کردن اطلاعات از دست رفته، عدم ذخیره داده جدید روی داده های قبلی است. چرا که در صورت نوشته شدن اطلاعات جدید و نداشتن نسخه پشتیبان از داده ها، امکان بازیابی اطلاعات بسیار کم است.

5/5 (1 امتیاز)

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام فیلمهای من حذف شده چکار کنم برگرده بعضی از نرم‌افزار کاررامیگن امکان برگشت وجود ندارد لطفاً راهنمایی بفرمایید چکار کنم برگرده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز.با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید تا همکارانم شما را راهنمایی کنند

   پاسخ
 • عکس هام پاک شده چون گوشیم فرمت شده چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز.برای برطرف کردن ایراد دستگاه خود با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام ما اطلاعاتی که دبشتم اعم از تصاویر، فیلم ها و‌مخاطبینم پاک شده چکار کنم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز میتوانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنن

   پاسخ
 • سلام گوشیم ریست کارخانه شده چگونه اطلاعات را برگردانم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز .برای بهره مندی از مشاوره رایگان ما با شماره 1662 تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید