اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

روش های بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی

بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی، یکی از خدمات تخصصی است که نمایندگی ریکاوری در مرکز سخت افزار ایران به کاربران ارائه می دهد. در برخی مواقع اطلاعات و داده های روی گوشی به هر دلیلی ممکن است پاک شوند. از دست دادن داده های روی گوشی همیشه یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای کاربران اتفاق بیفتد. در صورت از دست رفتن داده ها و پاک شدن شان از روی گوشی، می توان از چندین ترفند برای ریکاوری گوشی شیائومی استفاده کرد. اگر شما هم از کاربران گوشی های شیائومی هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی بیشتر صحبت کنیم.

روش های بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی

ترفندهای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی

در صورت از دست رفتن داده های روی گوشی های شیائومی می توان از چند ترفند زیر برای ریکاوری اطلاعات استفاده کرد.

استفاده از برنامه پشتیبان گیری گوشی شیائومی

یکی از راهکار های موجود برای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی، استفاده از برنامه بکاپ گیری موجود در این دستگاه هاست. برای این که جلوی از دست رفتن همیشگی داده های روی گوشی را بگیرید، باید یک فایل بکاپ از داده ها تهیه کنید. هر گوشی، برنامه مخصوص به خود را دارد و در گوشی های شیائومی می توان از برنامه شیائومی بکاپ برای این منظور استفاده کرد. 

در صورتی که کاربران از این برنامه استفاده کرده باشند و قبل از پاک شدن اطلاعات، یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه کنند، می توانند برای ریکاوری اطلاعات گوشی شیائومی به این برنامه مراجعه کرده و اطلاعات مد نظر خود را از طریق این برنامه بازگردانی کنند. در این برنامه، فایل بکاپ داده های مورد نظر را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه بازیابی، آنها را ریکاوری کنید.

بازیابی اطلاعات موبایل شیائومی از طریق فضای ابری

یکی دیگر از راههایی که می توان از آن برای ریکاوری اطلاعات گوشی شیائومی استفاده کرد، گزینه Mi account است. این گزینه در واقع همان فضای ابری گوشی های شیائومی است. با ورود به این برنامه روی گوشی، وارد قسمت Mi cloud backup شوید. سپس در آنجا با انتخاب گزینه backup now، تمامی داده های مد نظر برای بکاپ گیری از جمله پیام ها، تماس ها و اطلاعات دیگر را انتخاب کنید. 

البته حتما باید با استفاده از گزینه syncing items تمامی این داده ها را همگام سازی نمایید. با انجام این کار، یک نسخه پشتیبان از تمامی داده ها در فضای ابری دارید. به این ترتیب در صورتی که اطلاعات به هر دلیلی پاک شوند یا از دست بروند، می توان با ورود به حساب کاربری Mi Cloud، روی این فایل کلیک کرد و آن را بازیابی کرد. با بکاپ گیری از داده ها از قبل، در صورت نیاز، می توانید بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی را از طریق فضای ابری انجام دهید.

استفاده از گوگل درایو بکاپ برای بازیابی اطلاعات موبایل xiomi

یکی دیگر از ترفندهای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی، استفاده از گوگل درایو برای بازیابی عکس ها، فیلم ها و سایر داده هاست. در گوشی های شیائومی نیز کاربران یک حساب کاربری گوگل دارند که می توانند از آن برای دانلود برنامه ها استفاده کنند. در این بخش، می توان بخشی از داده ها را بارگذاری کرد و به این ترتیب در مواقع لزوم به آنها دسترسی داشت. بنابراین در صورت از دست رفتن داده ها به راحتی می توان با ورود به گوگل درایو ، اطلاعات مورد نیاز را بازیابی کرد. این داده ها همگی در گوگل درایو نمایش داده می شوند و می توان با مشاهده آنها، گزینه مورد نظر را انتخاب و بازیابی کرد.

بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی با استفاده از نرم افزار

روش های بالا در صورتی می توانند برای بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی مورد استفاده قرار بگیرند که از قبل یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه کرده باشید. با این حال در صورت نداشتن نسخه پشتیبان، اگرچه کمی کار سخت تر می شود، اما هنوز هم می توان داده های از دست رفته روی گوشی را بازیابی کرد. برای این منظور می توانید از نرم افزارهای اختصاصی ریکاوری کمک بگیرید که اکثرا متناسب با نوع گوشی قابل استفاده هستند. با یک جست و جوی ساده، نرم افزارهایی را پیدا می کنید که به صورت اختصاصی برای ریکاوری اطلاعات گوشی شیائومی کاربرد دارند. 

این برنامه ها انواع مختلفی دارند و می توان از آنها برای بازیابی عکس ها، فیلم ها، اطلاعات تماس و پیام ها و … استفاده کرد. یکی از این نرم افزارها برنامه Fonedog Toolkit- Android Data Recovery است که می توان با کمک آن در چند قدم ساده، اطلاعات از دست رفته را بازیابی کرد. علاوه بر این می توان از برنامه های DiskDigger، نرم افزار بازیابی اطلاعات  EaseUS MobiSaver و نرم افزار Super Backup & Restore نیز جهت دسترسی به اطلاعات حذف شده استفاده کرد.

دلایل از دست رفتن اطلاعات گوشی شیائومی

اطلاعات روی گوشی، مانند عکس ها یا فیلم ها ممکن است به دلایل مختلفی از روی دستگاه پاک شده یا از دست بروند. گاهی اوقات ویروسی شدن گوشی یا نفوذ بد افزارها دلیل اصلی از دست رفتن اطلاعات است. آب خوردگی یا شکستگی گوشی نیز ممکن است موجب حذف داده ها شود. گاهی اوقات نیز به دلیل حذف عمدی یا اشتباهی داده ها، ریست فکتوری کردن دستگاه و … اطلاعات روی گوشی از دست می روند. 

در تمام این موارد، بسته به شرایط باید دید آیا امکان بازیابی اطلاعات گوشی شیائومی وجود دارد یا خیر. نکته مهم در خصوص بازیابی کردن اطلاعات از دست رفته، عدم ذخیره داده جدید روی داده های قبلی است. چرا که در صورت نوشته شدن اطلاعات جدید و نداشتن نسخه پشتیبان از داده ها، امکان بازیابی اطلاعات بسیار کم است.

Rate this post