اشتراک گذاری

6 نمونه از مشکلات رایج هارد دیسک

هارد دیسک بخش مهمی از هر رایانه است که با کوچک ترین تداخل می تواند کارایی کلی سیستم را مختل کند. خرابی این قسمت نه تنها دسترسی به اطلاعات را غیر ممکن می سازد، بلکه کلیه ی قابلیت ها و فرآیندهای صحیح و کاربردی کامپیوتر و لپ تاپ را نیز از بین می برد. بالا نیامدن رایانه، هنگ کردن پشت سر هم آن، بروز مشکلات نرم افزاری مثل صفحه آبی و ریستارت های پی در پی برخی از مواردی هستند که در اثر خرابی هارد دیسک رخ می دهند. به نظر شما این بخش حساس رایانه در چه شرایطی دچار اختلال می شود؟ برای دریافت پاسخ این سوال ادامه ی این مقاله را دنبال کنید تا شما را با مشکلات رایج هارد دیسک آشنا سازیم.

مشکلات رایج هارد دیسک

لیستی از مشکلات رایج هارد دیسک

بدکستوری هارد دیسک

جهت درک مشکل بدسکتور شدن هارد دیسک، باید بدانید سکتور اصلا به چه مفهومی است. هر پلتر هارد از تعداد زیادی سکتور تشکیل می شود. در واقع عملیات ثبت و ضبط دیتا به صورت سکتور امکان پذیر است. یک تصویر، فیلم، موزیک و دیگر فرمت های دیتا در پروسه ی ذخیره سازی به سکتور تبدیل می شوند. بدسکتور شدن مشکلی است که به بی پاسخ ماندن درخواست های مرتبط با خواندن و نوشتن اطلاعات دلالت دارد. این موضوع یکی از مهم ترین مشکلات رایج هارد دیسک است که در اکثر موارد به دلیل برخورد غیر طبیعی هد با ساختار هارد به وجود می آید. برطرف سازی این مشکل از عهده ی کاربران عادی خارج است. مشکل بدسکتوری باید زیر نظر کارشناسان مجرب تجزیه و تحلیل شود.

پاک شدن اطلاعات در صورت خیس شدن هارد

این دسته از مشکلات رایج هارد دیسک به دلیل بی احتیاطی کاربران رخ می دهد. اولین کاری که احتمالا هر کاربری برای رفع مشکل هارد خیس شده انجام می دهد، خشک کردن آن است. در این بین استفاده از سشوار بسیار متداول است که متاسفانه کار بسیار اشتباهی می باشد. برای بازیابی اطلاعات هارد خیس شده و رفع مشکلات آن، هیچ چیز بدتر خشک کردن هارد نیست. اکیدا توصیه می کنیم که سعی در خشک کردن هارد را فراموش کنید. براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان خشک کردن هارد به هر طریقی که باشد گاهی حتی بدتر از خیس شدن دوباره ی هارد است. در اسرع وقت سیستم آب خورده را خاموش کنید و نسبت به بازیابی اطلاعات و رفع عیوب هارد خیس شده اقدام نمایید.

صدا دادن هارد دیسک

یکی دیگر از ایرادات متداول هارد دیسک، صداهای غیر عادی و تق تق مانندی است که از آن شنیده می شود. این صداهای ناهنجار و بعضا گوش خراش در اثر دلایل مختلفی چون بی ثباتی هد، گیر کردن محور زمان چرخش، از کارافتادگی لایه مدیا و بدسکتوری به گوش می رسند. دقت کنید که با تداوم استفاده از هارد در این وضعیت به سیستم داخلی رایانه هم ضربه خواهید زد. برای کنترل این شرایط به سرعت رایانه را خاموش کرده و با ما در نمایندگی تعمیرات هارد تماس بگیرید.

کند شدن واکنش هارد دیسک

یکی از مشکلات رایج هارد دیسک کند شدن واکنش ها و عکس العمل های آن است. این موضوع می تواند بسیار کلافه کننده شود و به مرور زمان شدت بیابد. بدسکتوری یکی از دلایل اصلی این مشکل است. ویروس ها و ناکارآمدی هایی که در بخش برد هارد وجود دارد نیز به کندی واکنش های هارد دیسک ختم می شوند. کند شدن هارد اگر به دلیل اختلالات نرم افزاری و ویروس های درونی باشد، می توان آن را بدون مراجعه به مراکز تعمیراتی با یک اسکن اصولی و ویروس کشی برطرف کرد.

خرابی های فیزیکی هارد دیسک در اثر ضربه

ضربه دلیلی برای بسیاری از مشکلات رایج هارد دیسک می باشد. به طور کلی هارد از سیستم ظریف و آسیب پذیری تشکیل شده است. هر ضربه ای می تواند بخشی از هارد را از کارایی اصلی خود دور کند. برای استفاده ی دوباره از هارد ضربه خورده، جراحی ضرورت می یابد. این جراحی باید زیر نظر متخصصین شکل بگیرید و براساس پارامترهای استاندارد در کلین روم ها به اتمام برسد. با حضور در نمایندگی تعمیر هارد می توانید این عملیات را در سطح کیفی بی نظیری انجام دهید.

خرابی فریمور هارد دیسک

ناکارآمدی فریمور ماژول ها مشکلی است که می تواند باعث بروز اختلالات ریز و درشت دیگری چون عدم نمایش ظرفیت هارد، شناسایی نشدن هارد توسط ویندوز، ایجاد بدسکتور نرم افزاری  و … شود. خرابی فریمور نیازمند فرآیند اصلاح ماژول می باشد. کارشناسان ما برای برطرف سازی چنین اختلالاتی در نمایندگی تعمیر هارد همواره آماده ی خدمت رسانی هستند.

نمایندگی تعمیر هارد

نمایندگی تعمیر هارد مرکز مجاز و ایمنی برای رفع ایرادات احتمالی هارد دیسک می باشد. فرقی ندارد مشکل هارد دیسک مد نظر شما ریشه در بخش سخت افزاری آن دارد یا نرم افزاری. نمایندگی تعمیر هارد طی مراحل عیب یابی ریزبینانه کلیه ی عیوب ساختاری هارد دیسک را شناسایی کرده و در سطح کیفی بالایی ترمیم می نماید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که مراحل تعمیراتی این مجموعه براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و دارای ضمانت نامه های معتبر کتبی می باشند.

Rate this post