اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد خیس شده

عدم شناسایی داده ها و پاک شدن اطلاعات مهم همواره مشکلی دردسرساز در استفاده از هارد است. پاک شدن اطلاعات ممکن است بر اثر اتفاقات مختلفی چون از بین رفتن سلامت هارد و ویروسی شدن آن رخ دهد. یکی از پر دردسرترین عوامل مخرب در نابودی اطلاعات هارد، نفوذ مایعات است.

بازیابی اطلاعات هارد خیس شده امری شدنی است اما متاسفانه هزینه این گونه خدمات بسیار بالا است. زمانی که نجات اطلاعات موجود در هارد دیسک خیس شده در گرو باز کردن محفظه ی هارد درایو تشخیص داده شود، هزینه بازیابی افزایش می یابد. اگر به تازگی یکی از دستگاه های دیجیتال یا هارد دیسک مورد استفاده ی شما خیس شده است، پیش از هر اقدامی این مقاله را بخوانید.

بازیابی اطلاعات هارد خیس شده

بازیابی اطلاعات هارد خیس شده با تست سلامت آن

بر اساس عقیده ی کارشناسان برای افزایش احتمال بازیابی اطلاعات هارد خیس شده به هیچ عنوان نباید آن را به سیستم رایانه ای متصل کرد. اما می توان با دقت بر نشانه هایی سلامت آن را به سرعت بررسی کرد. دقت کنید که شنیدن صداهای خراشیدگی و یا تق تق مانند درست به هنگام روشن شدن رایانه حکایت از خرابی بسیار شدید هارد دارد.

زمانی که چنین صداهایی را از کامپیوتر به گوش رسید، آن را خاموش کرده و در اسرع وقت با یک مرکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرید. اگر ساختار خود کامپیوتر آسیب دیده و بوت نمی‌شود، هارد درایو را به یک کامپیوتر سالم وصل کنید و از سلامت هارد دیسک خود مطلع شوید. اما هشیار باشید و در صورت شنیدن صدایی یا حس بوی سوختگی خاصی به سرعت سیستم را خاموش کنید.

هارد خیس شده را به هیچ عنوان خشک نکنید

اولین کاری که به ذهن کاربر در راستای حفظ سلامت هارد زمان بروز مشکل آب خوردگی می رسد، یافتن راهی برای خشک کردن آن است. شاید باور کردنی نباشد، اما در راستای بازیابی اطلاعات هارد خیس شده هیچ چیز بدتر خشک کردن آن نیست. اکیدا توصیه می کنیم که سعی در خشک کردن هارد را فراموش کنید. طبق دیدگاه کارشناسان این موضوع حتی می تواند بدتر از خیس شدن دوباره ی سیستم باشد.

 جالب است بدانید که بسیاری از تکنسین ها معتقدند که بهتر است کاربران برای مقابله با مشکل آب خوردگی هارد آن را با آب تازه مخصوصاً با آب شور شستشو دهند. سپس هارد درایو خیس را در دستمال توالت قرار داده و در کیسه های پلاستیکی زیپ دار جاسازی نمایند و به صورتی که تمام هوای داخل آن گرفته شود. بنابراین بهتر است خشک کردن هارد با سشوار را کاملا از ذهن خود بیرون کنید.

ریکاوری اطلاعات هارد خیس شده ی دستگاه های هوشمند

اگر تبلت یا موبایل شما دچار مشکل آب خوردگی شده است، برای بازیابی اطلاعات هارد خیس شده ی آن از روشن کردن دوباره ی سیستم بپرهیزید. در چنین شرایطی باید اجزای جداشدنی گوشی یا تبلت همچون باتری را از آن جدا کنید و سپس گوشی را در یک کیسه ی برنج خشک دفن نمایید. این موضوع باید به شیوه ای انجام شود که تمامی سطح گوشی را برنج پوشانده باشد. برنج خشک دارای خاصیت جذب آب است و می تواند بهترین راه حل برای دفع رطوبت راه یافته به گوشی تلقی شود.

البته نباید فراموش کنید که این راهکار جایگزینی برای تعمیرات تخصصی نخواهد بود. چرا که ممکن است گجت پس از گذشت یک شبانه روز در کیسه ی برنج به راحتی روشن شود و در ظاهر مشکلی نداشته باشد، اما به مرور زمان اتصالی های مختلفی در اجزای داخلی دستگاه رخ دهد که تا سوختن کامل گوشی ادامه بیابد. برای آشنایی با روش های بازیابی اطلاعات گوشی این مطلب را مطالعه کنید.

مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات مجموعه ای فوق تخصصی در راستای ریکاوری دیتاهای از دست رفته در انواع هارد می باشد. امکانات و تسهیلات این مرکز برای بازیابی، جراحی و احیای هارد دیسک کاربرد دارد. خاطرنشان می نماییم که دانش به روز کارشناسان و مهندسین مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از تجهیزات کاری مدرن، تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای کاربران به ارمغان می آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران شعب مختلف ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 (1 امتیاز)