اشتراک گذاری

علت بد سکتور شدن هارد چیست؟

بدسکتور شدن هارد چیست؟ چرا هارد بدسکتور می شود؟ این پرسش ها از جمله سوألاتی است که بسیاری از کابران با آن مواجه می شوند. برای پاسخ به آنها ابتدا بهتر است معنی بدسکتور شدن را بدانیم. هارد از تعداد زیادی سکتور یا همان بخش تشکیل شده است که اطلاعات در آنها ذخیره شده و خوانده می شود. هنگامی که اطلاعات روی یک سکتور و یا تعدادی از سکتورها ذخیره نشود اصطلاحاً به آن بدسکتوری هارد می گویند.

به طور کلی بد‌سکتور شدن را می‌توان یک کلاستر کوچک از بخش های ذخیره سازی دیسک دانست که دچار مشکل شده و به درستی کار نمی کند. این سکتور خراب در اغلب اوقات به درخواست ‌ها مبنی بر ذخیره و خواندن اطلاعات واکنشی نشان نداده و در نتیجه ارورهای مختلفی نمایش داده می شود. بنابراین اگر با مشکل ذخیره اطلاعات و خواندن آن مواجه هستید احتمال بدسکتوری هارد شما وجود دارد. برای اینکه بدانید دلایل این مشکل چیست، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بدسکتور شدن هارد

دلایل بدسکتور شدن هارد

دلایل متعددی باعث بدسکتوری هارد می شوند که در دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری قرار می گیرند. یکی از دلایل بدسکتور شدن هارد، استفاده زیاد و ذخیره اطلاعات است. حذف و ذخیره اطلاعات باعث بدسکتور شدن در بخش های مازاد حافظه می شود. ضربه فیزیکی دلیل دوم بدسکتور شدن است. هاردها در مقابل ضربه بسیار آسیب پذیر هستند. این موضوع یکی از رایج ترین دلایل بد سکتوری هارد است. گاهی دلیل بد سکتور شدن هارد، برخورد هد آن با سطح هارد می باشد. نفوذ گرد و غبار به داخل هارد نیز می تواند باعث بدسکتوری در طول زمان شود. اما از دلایل نرم افزاری بدسکتوری هارد، باید به ویروسی شدن هارد و نصب نرم افزارهای ناسازگار اشاره کرد.

رفع مشکل بدسکتور شدن هارد

رفع بدسکتوری هارد در حالی که علت آن نرم افزاری باشد امکان پذیر بوده و به راحتی قابل برطرف شدن است. یکی از راهکارها در این زمینه استفاده از ابزار chkdsk در ویندوز می باشد. این ابزار هارد دیسک شما را برای شناسایی بدسکتور اسکن کرده و سکتورهایی که به دلیل نرم افزاری خراب شده اند را تعمیر می کند. درصورتی که بدسکتور شدن هارد به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد تعمیر آن سخت و در برخی مواقع امکان پذیر نمی باشد. در این شرایط متخصصان مرکز بازیابی اطلاعات پس از استفاده از نرم افزارهای پیشرفته، از طریق دستگاه هایی مانند pc3000 اطلاعات آن را بازیابی کرده و اقدام به رفع بدسکتوری آن می کنند.

تخصصی ترین مرکز تعمیر و بازیابی هارد

مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت در پارت های مختلف تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد را انجام می دهد. کارشناسان این مرکز از تجربه بالایی در زمینه بازیابی اطلاعات انواع حافظه و تعمیر هارد برخوردار هستند. علاوه بر این، مطابق با تحولات جدید در حوزه تکنولوژی و جدیدترین فناوری های مرتبط با این حوزه، دانش خود را به روز کرده و از آخرین متدهای بازیابی و تعمیر هارد استفاده خواهند کرد. از این رو چناچه با مشکل پاک شدن اطلاعات و یا خرابی هارد مواجه شده اید می توانید با مراجعه به یکی از شعب این مرکز درخواست خود را ثبت کرده و از تخصصی ترین و باکیفیت ترین خدمات بهره مند شوید.

Rate this post