اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام

اگر از کاربران اینستاگرام باشید، آن هم کاربرانی که حضور فعال در این شبکه اجتماعی را دارند، شاید یکی از دغدغه‌های شما، از دست رفتن اطلاعات، تصاویر، نوشته‌ها و ویدئوهایی باشد که از گذشته تا به امروز، با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته‌اید. این دغدغه احتمالاً از آنجا نشأت گرفته که در صورت از دست رفتن این اطلاعات، امکان بازیابی آنها وجود ندارد. به عبارتی دیگر، از آنجا که امکان بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام هنوز برای کاربران فراهم نشده است، با از دست رفتن تصاویر و ویدئوها، دیگر امکان بازیابی آنها برای کاربر وجود ندارد. احتمالاً سازندگان و گردانندگان این شبکه اجتماعی، از دغدغه شما اطلاع دارند! زیرا در خبری اعلام کرده‌اند که قابلیت بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام را در طی چند ماه آینده، به این شبکه خواهند افزود. ممکن است تهیه نسخه پشتیبان از اینستاگرام به معنی دانلود تمامی عکس‌های بارگذاری شده درون حساب کاربری تحت یک فایل زیپ باشد، اما بعید نیست اینستاگرام با فراهم کردن قابلیت بکاپ‌گیری حرفه‌ای کاربران را شگفت‌زده کند.

بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام

فیسبوک و بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام!

همانگونه که می‌دانید شرکت پشتیبان اینستاگرام، فیسبوک است. این شرکت- یعنی فیسبوک-، مدت‌ها است که قابلیت بکاپ‌گیری از اطلاعات را برای کاربران خود فراهم آورده است اما هنوز نتوانسته این آپشن را به شبکه زیرمجموعه خود، یعنی اینستاگرام، بیافزاید. این موضوع –یعنی عدم امکان بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام – سبب اعتراض برخی از کارشناسان این حوزه شده است. تا آنجا که یکی از سخنگویان این شرکت بعد از انتشار مقاله‌ای توسط Techcrunch پیرامون عدم امکان جابه‌جایی داده‌ها در این سرویس واکنش نشان داد. فیس بوک به عنوان شرکت مادر اینستاگرام، سال‌ها است یک ابزار تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصی را در پلتفرم خود قرار داده است. از آنجایی که این شرکت سال‌ها است اینستاگرام را در اختیار دارد، تلاش برای اضافه کردن ابزار بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام درون آن بعد از گذشت مدتی طولانی ناامیدکننده به نظر می‌رسد.

گمانه‌زنی‌ها درباره بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام!

خبرها حاکی از آن است که اینستاگرام در حال برنامه‌ریزی به منظور پیاده‌سازی قابلیتی است که به کاربران امکان دانلود داده‌های خود در این شبکه اجتماعی را می‌دهد. اطلاعات تکمیلی و جزیی درباره قابلیت بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام هنوز منتشر نشده است، اما ظاهراً در طی چند ماه آینده این قابلیت به اینستاگرام افزوده خواهد شد و کاربران می توانند از آن استفاده کنند.  گمانه‌زنی‌هایی نیز در ارتباط با شکل این بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام صورت گرفته است که هنوز صحت و سقم آنها معلوم نیست. برای مثال گفته می‌شود با وجود این قابلیت، احتمالاً تمامی اطلاعات کاربر درون یک فایل با پسوندی خاص ذخیره شود و سپس قابل دانلود گردد. در ادامه کاربر می‌تواند این فایل را در هر حساب کاربری دیگری بازیابی کرده و به این ترتیب تمامی عکس‌های خود را بر اساس زمان انتشار به همراه نوشته‌ها و کامنت‌ها در اختیار داشته باشد! این بهترین شیوه‌ای است که می‌توان برای امکان بکاپ گرفتن از اطلاعات اینستاگرام متصور شد.

مرکز بازیابی اطلاعات و واحدهای ریکاوری اطلاعات

مدیریت مرکز بازیابی اطلاعات با تهیۀ پیشرفته ترین امکانات بازیابی اطلاعات، ضمن تعهد به اجرای تمامی اصولِ مشتری‌مدار، خود را ملزم به ارائه‌ی بالاترین سطحی کیفی خدمات می داند. مدیریت این مرکز با فراهم آوردن به‌روزترین ابزارآلات بازیابی و ریکاوری از جمله دستگاه pc3000 در این مرکز، در تلاش است تا ضمن ارتقاء سطح کیفی خدمات، تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز را با حفظ محرمانگی و حریم شخصی هموطنان گرامی ارائه نماید. توجه به حفظ محرمانگی و حریم شخصی در مرکز بازیابی اطلاعات به منظور کسب رضایت مشتریان گرامی و ایجاد اطمینان از کیفیت سرویس‌های ارائه شده صورت می‌پذیردلازم به ذکر است مرکز بازیابی اطلاعات عضو اتحادیه ی صنف فناوران رایانه بوده  وطی  سالیان  متمادی ، به عنوان مرکزی معتمد جهت بازیابی اطلاعات مطرح بوده  است. واحدهای ریکاوری و بازیابی اطلاعات این مرکز در بخش زیر معرفی گشته اند.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش های وبسایت قابل پیگیری است.

محصولات
سوالات متداول
مقالات
اخبار
Rate this post