اشتراک گذاری

نحوه برگرداندن پیام های پاک شده اینستا

گاهی اوقات پیام های شما در بخش دایرکت اینستاگرام پاک شده و نیاز دارید که به آن ها دسترسی داشته باشید.  از این رو، درست مانند نیاز به بازیابی شماره های پاک شده از گوشی، برگرداندن پیام های پاک شده اینستا هم یکی از نیازهای کاربران در صورت حذف ناخواسته یا حتی عمدی آنهاست. 

توسعه دهندگان اینستاگرام، راه حل هایی را برای بازیابی دایرکت اینستا ارائه داده اند که می توان با اجرای این روش ها، پیام های حذف شده را ریکاوری کرد. در این مقاله روش های موجود برای برگرداندن پیام های پاک شده اینستا را بررسی می کنیم.

برگرداندن پیام های پاک شده اینستا

روش های برگرداندن پیام های پاک شده اینستا

برای بازیابی دایرکت اینستا در کل سه روش ایمن وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. چه پیام های دایرکت به صورت عمدی پاک شده باشند و چه این پیام ها به صورت ناخواسته از دایرکت حذف شده باشند، این سه روش امن و کارآمد به کاربران برای برگرداندن پیام های پاک شده اینستا کمک می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : بازیابی توییت‌ های پاک شده توییتر

بازیابی پیام ها از طریق فایل بکاپ

کاربران در اینستاگرام می توانند درست مانند امکان بکاپ گرفتن از تلگرام، از پیام ها و داده های خود در این پلتفرم یک فایل بکاپ تهیه کنند. در این فایل بکاپ، داده های مختلفی از جمله پیام ها، عکس ها، ویدئوها و حتی کامنت های کاربران ذخیره می شوند و در دسترس هستند. از این رو کاربران می توانند با استفاده از این فایل بکاپ، برگرداندن پیام های پاک شده اینستا را انجام دهند. برای استفاده از این روش به جدیدترین نسخه اینستاگرام نیاز است. سپس باید در قسمت تنظیمات این برنامه وارد بخش Security شد.

حال گزینه Download Data را انتخاب و در مرحله بعدی ایمیل خود را وارد کنید. این ایمیل باید همان آدرسی باشد که در زمان ایجاد حساب کاربری از آن استفاده کرده اید. حال گزینه Request Download را زده و سپس با وارد کردن رمز عبور اینستا، روی گزینه Next و سپس Done بزنید. حال یک ایمیل برای شما ارسال می شود که حاوی فایل بکاپ از داده هاست. با کلیک کردن روی این ایمیل و ورود به فضای مرورگر وب، باید گزینه دانلود دیتا را انتخاب کرده تا این دیتاها شروع به دانلود کرده و به پیام های حذف شده دسترسی یابید.

بازیابی پیام ها از طریق فایل بکاپ اینستا

استفاده از فیسبوک برای بازیابی دایرکت

اگر علاوه بر اینستاگرام یک حساب کاربری فیسبوک نیز داشته باشید، می توانید از این گزینه برای برگرداندن پیام های پاک شده اینستا استفاده کنید. در این روش باید حساب کاربری اینستا به حساب کاربری فیسبوک کاربر متصل باشد. در نتیجه برای بازیابی پیام های پاک شده دایرکت باید وارد حساب کاربری فیسبوک شوید. در قسمت Inbox فیسبوک می توان به پیام های حذف شده اینستاگرام دسترسی پیدا کرد.

کافی است وارد این بخش شده و قسمت پیام های ورودی را انتخاب کنید. سپس در این قسمت روی گزینه Instagram Direct زده و در این بخش تمام پیام هایی که تاکنون داشته اید را مشاهده کنید. این روشی راحت و کارآمد برای بازیابی دایرکت اینستا است. با این حال شرط استفاده از آن، اتصال حساب کاربری اینستا به حساب کاربری فیسبوک است.

برگرداندن پیام های پاک شده اینستا از طریق سایت

یکی دیگر از روش های موجود برای ریکاوری دایرکت اینستا، استفاده از سایت است. این روش نیز تقریبا مشابه روش اول است. اما به جای ورود به خود برنامه، در این روش از سیستم خود وارد وب سایت رسمی اینستاگرام خواهید شد. با ورود به حساب کاربری و انتخاب بخش تنظیمات اینستاگرام، باید وارد قسمت Privacy & Security شوید. باز هم مانند روش اول، باید روی گزینه دانلود دیتا کلیک کرده و ایمیل خود را وارد کنید.

باز هم ممکن است نیاز به وارد کردن اطلاعات حساب کاربری در این مرحله باشد. در نهایت تمام دیتاها در قالب یک فایل زیپ به ایمیل شما ارسال خواهد شد که با باز کردن ایمیل و درخواست دانلود دیتا، می توانید مراحل برگرداندن پیام های پاک شده اینستا را پشت سر بگذارید.

برگرداندن پیام های پاک شده اینستا از طریق سایت

بهترین روش برای ریکاوری دایرکت اینستا

در این جا به بررسی سه روش کلی معرفی شده توسط اینستاگرام به منظور بازیابی دایرکت اینستا پرداختیم. همان طور که مشاهده کردید در کل به دلیل امنیت بالایی که این پلتفرم دارد، روش های متعددی برای بازیابی داده ها معرفی نشده و حتی نرم افزار مخصوصی نیز برای این منظور وجود ندارد.

از این رو تنها همین گزینه های محدود برای بازیابی پیام ها وجود دارند. با این حال ساده ترین روش برگرداندن پیام های پاک شده اینستا، استفاده از فیسبوک است. در نتیجه اگر حساب کاربری فیسبوک دارید و هنوز آن را به حساب اینستاگرام تان متصل نکرده اید، بهتر است این کار را قبل از نیاز به بازیابی پیام ها انجام دهید تا بتوانید در صورت لزوم از این روش ساده به منظور ریکاوری پیام های حذف شده دایرکت استفاده کنید.

بازیابی پیام ها از طریق فایل بکاپ اینستا

بازیابی اطلاعات با نرم افزار AnyRecover

اگر نتوانستید اینستاگرام خود را از طریق روشهای ذکر شده بازیابی کنید، روش‌های دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا اطلاعاتتان را بازیابی کنید. یکی از این روش‌ها، استفاده از نرم افزار AnyRecover است. این نرم افزار دارای الگوریتم‌های پیشرفته‌ای است که به شما کمک می‌کند تا دستگاهتان را به طور کامل اسکن کنید و پیام‌های حذف شده اینستاگرامتان را بازیابی کنید. با چند کلیک ساده می‌توانید مکالمات حذف شده را بازگردانی کنید. 

Rate this post