اشتراک گذاری

بازیابی شماره های پاک شده

بازیابی شماره های پاک شده تلفن همراه از چه طریق امکان پذیر است؟ این سوألی است که اغلب کاربرانی که اطلاعات گوشی خود را حذف کرده اند از متخصصان بازیابی اطلاعات می پرسند. اطلاعات مخاطبین یا دفترچه تلفن یکی از مهمترین بخش هایی است که کاربر همواره به آن نیاز دارد. 

در این قسمت ممکن است شماره هایی وجود داشته باشند که برای وی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و پاک شدن آنها به هر دلیلی مشکلات زیادی را فراهم سازند. در این شرایط اگر یک نسخه بک‌آپ از مخاطبین وجود داشته باشد، جای نگرانی نیست.

در غیر این صورت کاربر باید به فکر بازیابی اطلاعات گوشی خود باشد. البته باید توجه داشت که در تلفن همراه، مخاطبین را می توان در محل های مختلفی ذخیره کرد. می توان آنها را در حافظه تلفن، سیم کارت و یا مموری کارت ذخیره کنید. پاک شدن آنها در هریک از این بخش ها، به روش های متفاوتی برای ریکاوری نیاز دارد. 

در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی راجع به پاک شدن دفترچه تلفن گوشی و روش های بازیابی آنها به شما ارائه کنیم. برای کسب این اطلاعات تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

بازیابی شماره های پاک شده

روش های بازیابی شماره های پاک شده گوشی اندروید

قبل از بازیابی شماره تلفن در گوشی اندروید، ابتدا وضعیت نمایش آنها را در تنظیمات بررسی کنید. در برخی از مواقع ممکن است مخاطبین شما حذف نشده بلکه مخفی شده باشند. برای این کار ابتدا Contacts یا دفترچه تلفن را باز کنید. روی سه نقطه در گوشه بالا و سمت راست برنامه تاچ کنید و به بخش Contacts to display بروید. 

با فعال کردن گزینه All contacts در صورتی که مخاطبین شما حذف نشده باشند، تمامی آنها نمایش داده می شوند. در غیر این صورت باید بازیابی شماره های پاک شده را آغاز کنید. برای این کار می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

روش های بازیابی شماره های پاک شده گوشی اندروید

بازیابی از طریق نرم افزار ریکاروی اطلاعات

یکی دیگر از روش های بازیابی شماره های از دست رفته گوشی اندروید استفاده از نرم افزارهای مختلفی است که در این زمینه وجود دارد. برای نمونه می توان از نرم افزارهای iPubsoft Android SMS + Contacts Recovery، dr.fone – Recover deleted data Premium Full Unlocked و Cool Android Sms Contacts Recovery اشاره کرد. 

در بازیابی شماره های پاک شده اندورید از طریق نرم افزار می توان نرم افزار را بر روی سیستم نصب کرده و عمل ریکاوری را انجام داد. موفقیت این کار به نوع نرم افزار، انجام صحیح مراحل کار و حافظه گوشی بستگی دارد.

بازیابی از طریق نرم افزار ریکاروی اطلاعات

بازیابی مخاطبین از طریق گوگل

اگر یک اکانت جیمیل روی گوشی خود داشته باید و همگام سازی آن فعال باشد، به راحتی می توانید شماره های حذف شده را بازیابی کنید. برای این کار به صفحه جیمیل خود بروید و در قسمت Inbox روی Gmail کلیک کرده و Contacts را از منوی باز شده انتخاب کنید. در صفحه باز شده شما باید روی More کلیک کرده و از منوی گزینه Restore contacts… را انتخاب نمایید. اکنون در صفحه باز شده، می توانید یک نسخه از مخاطبین تا ۳۰ روز پیش را بازیابی کنید.

بازیابی مخاطبین از طریق گوگل

بازیابی شماره های پاک شده سیم کارت

مکان دیگری که ممکن است مخاطبین شما در آنجا ذخیره شده باشند سیم کارت است. اگرچه سیم کارت در تعداد شماره های ذخیره شده محدودیت دارد اما بسیاری از کاربران، شماره مخاطبین خود را روی آن ذخیره می کنند. در صورتی که باعث حذف مخاطبین خود در سیم کارت شده اید، می توانید از طریق نرم افزارهای مناسب اقدام به ریکاری آنها کنید. نرم افزار SIM Card Data Doctor Recovery وData Doctor Recovery – SIM Card دو نمونه از نرم افزارهای کاربردی در زمینه بازیابی شماره های پاک شده سیمکارت هستند.

بازیابی شماره های پاک شده سیم کارت

مجهزترین مرکز ریکاوری اطلاعات

اگر ناخواسته باعث پاک شدن مخاطبین، عکس ها، فیلم و دیگر اطلاعات گوشی خود شده اید، آن را به متخصصان مرکز بازیابی اطلاعات بسپارید. در این مرکز نه تنها اطلاعات گوشی بلکه انواع هارد، مموری کارت، حافظه دوربین، فلش مموری و غیره نیز قابل ریکاروی می باشند. در این مجموعه، کارشناسان با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و نرم افزارهای به روز، قادرند فایل های از دست رفته شما را به بهترین شکل ریکاوری کرده و آن را در اختیار شما قرار دهند. 

قابل توجه است که اگر اطلاعات حافظه شما از طریق نرم افزاری قابل بازیابی نباشد در این مرکز با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات سخت افزاری تلاش می شود این اطلاعات ریکاوری شده و نیاز شما برطرف شود. برای بهره مندی از این خدمات می توانید از طریق راه های ارتباطی گفته شده در وب سایت با کارشناسان در ارتباط باشید.

4/5 (21 امتیاز)