اشتراک گذاری

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی

اگرچه نرم افزارهای متعددی در ارتباط با بازیابی اطلاعات گوشی معرفی و روانه بازار گشته‌اند، اما در استفاده از این نرم افزارها نمی توان اطمینان داشت که کلیه اطلاعات از دست رفته ریکاوری می گردند. بازیابی اطلاعات از دست رفته موبایل، مخصوصاً زمانی که نسخه پشتیبانی در کار نیست، کار نسبتاً دشواری است که به سختی نتیجه می دهد. در این میان بهترین گزینه مراجعه به مراکز استاندارد حوزه بازیابی اطلاعات است. مراکزی که برخوردار از پیشرفته ترین تجهیزات ریکاوری نظیر PC3000 هستند. در هر حال، اگر به هر دلیل، اطلاعات ذخیره شده در موبایل خود را از دست داده اید می توانید در آموزش بازیابی اطلاعات گوشی با ما همراه باشد. در مقاله آموزش بازیابی اطلاعات، دو آموزش در حیطه ریکاوری اطلاعات، یک مورد برای گوشی هایی با سیستم اندروید و یک مورد برای گوشی های آیفون درنظر گرفته شده است.

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی

نکات مهم در بازیابی اطلاعات گوشی (سیستم اندورید)

در صورتی که به هردلیل اطلاعات گوشی خود را از دست داده اید شاید مطالعه این مطلب با عنوان آموزش بازیابی اطلاعات گوشی برای شما مفید و به اصطلاح کار راه انداز باشد. در بازیابی اطلاعات گوشی هایی که سیستم آنها اندرویدی است پیشنهاد ما امتحان و تست برنامه EaseUS MobiSaver است. (نکته: پیش از آغاز عملیات باید گزینه USB Debugging را فعال کنید. همچنین گوشی اندرویدی شما برای بازیابی اطلاعات، باید دسترسی روت باشد.)

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی (سیستم اندورید)

 برای استفاده از این برنامه ابتدا می بایست EaseUS MobiSaver for Android را بر روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود دانلود، نصب و در نهایت اجرا کنید. سپس با استفاده از یک کابل USB دستگاه اندرویدیتان را به کامپیوتر یا لپ‌تاپ متصل نمایید و گزینه Start را انتخاب کنید. در این مرحله از بازیابی اطلاعات گوشی می بایست منتظر بمانید تا برنامه EaseUS MobiSaver for Android گوشی را شناسایی کند.

به محض شناسایی دستگاه اندرویدیتان، برنامه EaseUS MobiSaver for Android به صورت خودکار جستجوی محتوای دستگاه را آغاز می کند. این بازیابی اطلاعات همچون سایر بازیابی ها کمی زمان بر خواهد بود و نیاز است که به دستگاه فرصت داده شود تا ریکاوری اطلاعات را به خوبی انجام دهد.

همانند بسیاری دیگر از برنامه های ریکاوری، این برنامه نیز در حین بازیابی، اطلاعات ریکاوری شده را در قالب لیست برای کاربر به نمایش می‌گذارد. پس از اتمام فرآیند اسکن و آنالیز حافظه دستگاه، لیست موارد و اطلاعات حذف شده قابل بازیافت دستگاه نمایش داده می‌شوند. در این مرحله از بازیابی اطلاعات گوشی نیاز است تا لیست ارائه شده توسط برنامه بررسی شود و مواردی که قصد بازیابی آن‌ها وجود دارد انتخاب گردند.

پس از مشاهده لیست و انتخاب مواردی که می بایست بازیابی شوند، بر روی گزینه آبی رنگ Recover کلیک نمایید.

حال زمان آن فرا رسیده که محل ذخیره کردن فایل های ریکاوری شده را انتخاب نمایید. توصیه می شود فایل های بازیابی شده ابتدا در کامپیوتر ذخیره شوند و سپس به گوشی انتقال پیدا کنند. زیرا در صورتی که محل ذخیره سازی اطلاعات از همان ابتدا، گوشی باشد، ممکن است اختلالاتی در روند بازیابی اطلاعات گوشی ایجاد شود. نکته آخر آن است که این برنامه نیز همچون سایر برنامه های ریکاوری موفقیت صد در صدی ندارد. بنابراین لازم است که پس از بازیابی اطلاعات گوشی، داده های ریکاوری شده را بازبینی کنید و بررسی نمایید که آیا فایل مدنظرتان ریکاوری شده است یا خیر.

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی (آیفون)

برای بازیابی اطلاعات گوشی های آیفون پیشنهاد ما استفاده از برنامه FonePaw iPhone Data Recovery است. برنامه FonePaw iPhone Data Recovery هم مانند اکثر برنامه‌هایی که با هدف ریکاوری برای آیفون‌های اپل طراحی شده‌اند به سه شیوه مختلف امکان بازیابی اطلاعات پاک شده از روی آیفون را برای کاربر فراهم می‌کند.

استفاده از سرویس ذخیره‌سازی ابری iCloud، استفاده از ابزار iTunes و استفاده مستقیم از حافظه داخلی آیفون سه روشی هستند که در برنامه یا نرم افزار FonePaw iPhone Data Recovery ارائه شده و شما می‌توانید بنا به شرایط خود از آن‌ها استفاده کنید. اگر از سرویس iCloud یا ابزار iTunes به منظور بک‌آپ‌گیری از محتوای آیفونتان استفاده می‌کردید بدون تردید با استفاده از دو گزینه مرتبط با این دو موضوع قادر خواهید که اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی نمایید. اما اگر از این دو قابلیت استفاده نمی‌کنید، تنها گزینه موجود استفاده از قابلیت اسکن حافظه داخلی آیفون توسط برنامه FonePaw iPhone Data Recovery است. در صورت نیاز به خدمات تخصصی مرتبط با ریکاوری و بازیابی اطلاعات گوشی می توانید به مرکز ریکاوری اطلاعات مراجعه نمایید.

دوره های آموزش بازیابی اطلاعات

آموزش بازیابی اطلاعات یکی از دوره های آموزشی ارائه شده در مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات است که با حضور برترین اساتید این حوزه و در یک فضای کاملاً تخصصی و مجهز برگزار می گردد. همانگونه که می دانید بازیابی اطلاعات فرآیندی است که طی آن اطلاعات، اسناد و دیتاهای از دست رفته ریکاوری می گردد.

در این فرآیند نیاز است تا به برخی از پارامترهای اساسی حوزه ریکاوری، نظیر استفاده از برترین روش های بازیابی (نظیر استفاده از PC3000)، عدم استفاده از نرم افزارهای غیرتخصصی، انجام فرآیند ریکاوری به دست متخصصان این حوزه و در نهایت تسلط بر تخصـص و تکنیک های این کار توجه ویژه ای شود. در دوره های آموزش بازیابی اطلاعات هارد تمامی پارامترهای مذکور به دقت رعایت شده و به صورت کاملاً تخصصی به کاراموزان تدریس می گردد. در صورت علاقه و تمایل به حضور در این دوره ها می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز در باره روند ثبت نام را دریافت نمایید. افرادی که موفق به اتمام دوره های بازیابی اطلاعات می شوند می توانند به راحتی جذب بازارهای این حوزه گردند.

واحدهای گوناگون بازیابی اطلاعات

از دست رفتن اطلاعات ممکن است به دلایل متعددی روی دهد که برخی از آنها عبارتند از: بروز ایرادهای نرم‌افزاری، خراب شدن اطلاعات، حمله‌ رخنه‌گران، حذف اتفاقی اطلاعات، بروز ایراد در هارد دیسک و  قطعی برق. از دست دادن اطلاعات به هر دلیلی که روی دهد عملیات مرتبط با بازیابی آنها –بازیابی اطلاعات گوشی، بازیابی اطلاعات هارد، بازیابی اطلاعات تبلت و …. -نیازمند حضور کارشناسان زبده و تجهیرات آن است. مرکز بازیابی اطلاعات با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات بازیابی اطلاعات و با همکاری زبده ترین مهندسان این حوزه ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با بازیابی اطلاعات است. جهت آشنایی با واحدهای گوناگون بازیابی اطلاعات در این مرکز به بخش زیر مراجعه نمایید.

مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز آموزش بازیابی اطلاعات با تجهیز فضای خویش به پیشرفته ترین ابزار بازیابی و حضور زبده ترین اساتید این حوزه، این امکان را فراهم ساخته است تا جدیدترین مباحث مرتبط با این حوزه نظیر کار با PC3000 به شرکت کنندگان در دوره های آموزش بازیابی اطلاعات تدریس گردد. مرکز آموزش بازیابی اطلاعات یکی از برترین و مجهزترین مراکز آموزشی بازیابی اطلاعات و دیتا ریکاوریData Recovery در کشور است که توانسته با ارائه بالاترین سطح کیفی خدماتِ آموزشی نیاز بسیاری از کاربرانِ حوزه بازیابی را برآورده سازد. دانش آموختگان دوره های تخصصی و عمومی بازیابی اطلاعات با اتمام موفقیت آمیز این دوره ها، گواهینامه معتبر جهت ورود به بازارهای کار این حوزه دریافت می نمایند.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش های وبسایت قابل پیگیری است.

محصولات
سوالات متداول
مقالات
اخبار
Rate this post