اشتراک گذاری

راهنمای رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال

کمپانی وسترن دیجیتال به عنوان یکی از بهترین و شناخته شده ترین شرکت های تولید کننده انواع هارد اکسترنال، طیف گسترده ای از با کیفیت ترین و بهترین محصولات را تولید می کند. این کمپانی انواع هارد اکسترنال خود را با رنگ های مختلف می سازد.

رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال خرید این محصولات را برای مشتریان چالش برانگیز می کند. هر رنگ مشخصات و ویژگی های خود را دارد. اما مهمتر این که چرا وسترن دیجیتال برای هاردهای خود رنگ های متفاوتی را تعیین کرده است؟ در این مقاله ابتدا دلیل رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال را توضیح می دهیم و سپس معنای هریک از این رنگ ها را بررسی می کنیم.

رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

دلیل رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال چیست؟

وسترن دیجیتال از رنگ ها برای دسته بندی محصولات خود استفاده کرده است. یک راهکار هوشمندانه که علاوه بر سطح بالا نشان دادن این برند، مشتریان را برای انتخاب راحت تر محصولات ( البته بعد از شناخت رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال ) راهنمایی می کند. در واقع این رنگ ها جایگزین کد، عدد و مدل هاردهای وسترن دیجیتال شده اند تا مشخصات هر محصول با یک رنگ تعیین شود.. از طرفی این حرکت کمپانی وسترن دیجیتال نوعی کلک رسانه ای هم محسوب می شود، چرا که در نگاه اول مشتریان تصور می کنند که این کمپانی چقدر محصولات متنوعی را تولید کرده است.

در صورتی که بعد از بررسی رنگ های هر مدل متوجه می شویم که تقریبا اساس ساخت تمام آنها با هم یکی است. با این حال اگر متقاضی خرید یکی از محصولات وسترن دیجیتال باشید قطعا در فروشگاه با این رنگ ها سردرگم می شوید. بنابراین بهتر است با معنی هر رنگ آشنا باشید تا بتوانید به راحتی گزینه مد نظر خود را انتخاب کنید. در انتخاب این رنگ ها باید بدانید که اولا می خواهید هارد را برای چه منظوری استفاده کنید و بعد این که برای کاربرد مد نظر خود به چه میزان حافظه ای نیاز دارید.

انواع رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

به صورت کلی این کمپانی محصولات خود را در رنگ های زیر و با کاربری های به خصوص تولید می کند:

  • رنگ سبز مدلی مقرون به صرفه برای ذخیره سازی داده های معمولی
  • رنگ مشکی برای انجام کارهای حرفه ای خصوصا گیمینگ
  • رنگ آبی یک مدل مناسب و سریع برای کارهای روزمره
  • رنگ قرمز برای استفاده در شبکه NAS
  • رنگ بنفش مناسب استفاده در دوربین های مدار بسته
  • رنگ طلایی برای استفاده در دیتا سنتر
راهنمای رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال

مشخصات هارد وسترن دیجیتال با رنگ سبز

یکی از رنگ بندی های انواع هارد وسترن دیجیتال رنگ سبز است. رنگ سبز در رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال به محصولات پایین رده یا بهینه این برند اشاره دارد. این دسته از هاردها کم مصرف اند و معمولا سروصدای آنها بسیار کم است. شاید انتخاب رنگ سبز برای مدل های کم مصرف و بهینه این کمپانی به دلیل این باشد که رنگ سبز همیشه در صنعت به معنی تکنولوژی سبز یا دوستدار طبیعت بودن است. هاردهایی با رنگ سبز می تواند گزینه خوبی برای ذخیره سازی داده هایی با حجم بالا باشد. این دست از هاردها برای لپ تاپ مناسب نیستند.

آنها با تکنولوژی intellipower ساخته شده اند تا در مواقعی که هارد زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد سرعت چرخش آن را کم کرده و به این ترتیب میزان مصرف را کاهش دهند. این امر به افزایش عمر مفید هارد نیز کمک می کند. معمولا هاردهایی با رنگ سبز می توانند در کنار هارد اصلی مورد استفاده قرار بگیرند. روی هم رفته اگر یک هارد وسترن دیجیتال با رنگ سبز را خریداری کنید باید انتظار عملکرد ضعیف تری را داشته باشید. وسترن دیجیتال این مدل ها را به صورت SSD و با رابط SATA یا M.2 تولید می کند. با آموزش تست سرعت SSD می توانید سرعت این مدل ها را تعیین کنید.

مشخصات هارد وسترن دیجیتال مشکی

در رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال گزینه بعدی رنگ مشکی است. مدل های مشکی را می توان نقطه مقابل رنگ سبز در نظر گرفت، چرا که هم بسیار پیشرفته ترند و هم مدل های گران قیمت این برند هستند. رنگ مشکی قدرت و عملکرد بسیار بالاتری نیز دارد. اگر از کاربران حرفه ای هستید هارد مشکی وسترن دیجیتال گزینه خوبی برای شماست چرا که با آن می توانید کارهایی با عملکرد بالا مانند ویرایش فیلم و عکس و حتی گیمینگ را انجام دهید.

سرعت مدل های مشکی بسیار بالاست و معمولا دوام بسیار طولانی مدتی نیز دارند. در این مدل الگوریتم دسترسی به اطلاعات بسیار بهتر است و در نتیجه کار را برای کاربران آسان تر می کند. این مدل ها می توانند ویندوز را بسیار سریع تر بوت کنند و بازی ها را بدون تاخیر و با سرعتی بسیار بالا اجرا کنند. در این هاردها حداکثر حافظه کش 128 مگابایت است. سرعت چرخش این هارد نیز 7200 دور در دقیقه است. این مدل ها را می توان در لیست بهترین هاردهای SSD سال 2022 مشاهده کرد.

مشخصات هارد آبی وسترن دیجیتال

در رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال رنگ آبی نیز نماد عملکرد و سرعت بالاست. این مدل ها نیز برای انجام کارهای روزمره با سرعت بالا مناسب اند. بر اساس گفته خود کمپانی این مدل ها معادل همون نمونه های اورجینال وسترن دیجیتال اند. قیمت این مدل ها با توجه به قدرت و کارایی که دارند مناسب است و می توان با آن کارهای روزمره کامپیوتری را بسیار راحت و سریع انجام داد.

البته که میزان صدا و مصرف آنها نیز بیشتر است. انواع آبی هارد وسترن دیجیتال در لپ تاپ ها و کنسول های بازی ایکس باکس مورد استفاده قرار می گیرند. حداکثر مقدار حافظه کش هارد آبی وسترن دیجیتال 64 مگابایت و سرعت چرخش آن هم 5400 دور در دقیقه است.

مشخصات هارد قرمز وسترن دیجیتال

اگر به دنبال خرید یک هارد مناسب شبکه باشید، باید در رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال به دنبال رنگ قرمز آنها باشید. این مدل ها می توانند به صورت مداوم و در تمام طول شبانه روز با قدرت به کار خود ادامه دهند، بدون این که کوچکترین اختلالی در عملکرد آن ایجاد شود. وسترن دیجیتال این مدل هارد را مخصوص استفاده در NAS طراحی کرده است.

واحد NAS در واقع یک کیس به خصوص است که هارد درون آن قرار می گیرد و داده های سنگین شبکه را رد و بدل کرده و از طرفی نیز مکان دسترسی سایر سیستم ها به اطلاعات را فراهم می کند. در مقاله تفاوت NAS و RAID می توانید در مورد NAS اطلاعات بیشتری به دست آورید. در مدل قرمز می توان یک دو مدل را تهیه کرد. مدل معمولی و مدل پرو که سرعت چرخش در آن بیشتر است.

مشخصات هارد وسترن دیجیتال با رنگ بنفش

وسترن دیجیتال برخی از مدل های خود را با رنگ بنفش عرضه می کند. معنی بنفش در رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال، استفاده از یک سیستم مناسب برای دوربین های امنیتی است. در واقع مدل هاردهایی که در سیستم های محافظتی و دوربین های مدار بسته استفاده می شود، به رنگ بنفش اند.

این مدل می تواند به صورت شبانه روزی کار کند و اطلاعات دوربین مدار بسته را ضبط و ذخیره کند. باز هم در این رنگ می توان دو مدل را خریداری کرد. یکی از آنها برای دوربین مدار بسته های معمولی مناسب است و مدل پرو آن مناسب برای سیستم های تحت شبکه است و می تواند تا 64 دوربین را پشتیبانی کند.

مشخصات هارد طلایی وسترن دیجیتال

یکی دیگر از مدل های حرفه ای در رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال، رنگ طلایی است که از آن برای دیتا سنتر استفاده می شود. در نتیجه قطعا این مدل ها سرعت بسیار بالایی دارند و بازدهی و عملکرد آنها در سطح حرفه ای است. علاوه بر این این مدل ها به نحوی طراحی شده اند که بتوانند در دماهای بسیار بالا نیز بدون هیچ مشکلی کار کنند، بدون این که دقت آنها کم شود.

دقت بالا، لرزش کم، بازدهی بالا در مدت زمان های طولانی از مشخصات این مدل هاردهای وسترن دیجیتال با رنگ طلایی است. نکته مهم دیگر این که در این مدل ها از دو پردازنده استفاده شده تا قدرت آنها به مراتب بیشتر باشد. با توجه به مشخصاتی که برای این مدل ها به آن اشاره شد قطعا رنگ طلایی وسترن دیجیتال جزو مدل های بسیار گران قیمت است.

5/5 (1 امتیاز)