اشتراک گذاری

چگونه سرعت بالا آمدن ویندوز را افزایش دهیم؟

افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز یکی از خواسته های اصلی کاربران کامپیوترها و لپ تاپ های مختلف است. مدت زمانی که طول می کشد تا رایانه ی شما محیط نرم افزاری خود را به طور کامل در اختیارتان قرار دهد، به موارد مختلفی وابسته است. گاهی اختلالات سخت افزاری جلودار سرعت بالا آمدن ویندوز هستند. اما در برخی مواقع هیچ کم و کاستی سخت افزاری خاصی وجود ندارد و باید از لحاظ نرم افزاری محیط درونی رایانه را برای کارایی بهتر و سرعت بیشتر تغییر داد. با کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات همراه باشید تا شما را با یک راهکار کاربردی و ساده برای افزایش سرعت بوت شدن ویندوز آشنا سازیم.

افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز

راهکار ساده ی افزایش سرعت بوت شدن در ویندوز 10

مدیریت برنامه هایی که پس از اجرای اولیه ی ویندوز به صورت خودکار شروع به فعالیت می کنند؛ در افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز تاثیرگذار است. با یک تنظیم کوچک خیلی ساده می توانید جلودار برنامه های بیهوده باشید. کافی است به بخش Startup در منوی مدیریت وظایف سیستم دسترسی بیابید. دسترسی به این منو دو روش کلی دارد. کلیدهای ترکیبی Alt و Ctrl و Delete را بفشارید و از پنجره باز شده گزینه Task Manager را انتخاب کنید و یا اینکه در نوار مشکی رنگی که ویندوز در پایین صفحه نمایش رایانه ارائه می دهد، یک کلیک راست کنید. گزینه Task Manager در بخش های انتهایی لیستی که نمایان می شود، حضور دارد.

طریقه ی حذف برنامه ها از منوی Task Manager

کار چندان دشواری برای افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز در پنجره Task Manager نخواهید داشت. روی تب Startup کلیک کنید. با این کار فهرستی از تمامی برنامه هایی که به صورت پیش فرض در اثر اجرای ویندوز فعال می شوند، دیده خواهد شد. با استفاده از گزینه ی Disable/ Enable در اجرای بعدی ویندوز برنامه های مورد نظر خود را غیرفعال کنید. این کار پروسه ی آماده سازی اپ های مختلف را حذف کرده و وقت ویندوز را در اختیار فرآیند بوت شدن می گذارد.

ارتقا سخت افزاری رایانه و افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز

همان طور که اشاره شد، تغییرات سخت افزاری نیز می توانند باعث افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز باشند. مهم ترین و در عین حال کاربردی ترین تغییر سخت افزاری برای افزایش سرعت بوت شدن ویندوز، نصب هارد SSD است. این هارد جهت ارتقا سطح کیفی لپ تاپ چه در بخش کاهش مصرف انرژی و چه در بحث امنیت و افزایش سرعت سیستم کاربرد دارد. یک هارد SSD تمامی پردازش های کوچک و بزرگ رایانه را تحت تاثیر قرار می دهد و آن ها را در سطح کیفی بالاتری نسبت به هارد HDD به مرحله ی اجرا می رساند. در نتیجه ویندوز کار طولانی مدتی برای آماده سازی برنامه های پیش فرض نداشته و به سرعت بوت می شود.

تنظیمات نرم افزاری را برای لود سریع ویندوز فراموش نکنید.

در مسیر افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز تنظیمات نرم افزاری اهمیت بالایی دارند. علاوه بر آنچه که در بخش های قبلی گفته شد، براساس راهکارهای نرم افزاری زیر بر سرعت بوت شدن رایانه بیافزایید. خاطرنشان می نماییم که همواره می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در مرکز بازیابی اطلاعات تماس بگیرید و با کارشناسان مجرب مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که افزایش سرعت لود ویندوز می تواند بر زمان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در هارد نیز تاثیرگذار باشد. بنابراین کارایی هارد افزایش یافته و از درصد خطر فرمت ناگهانی اطلاعات کاسته می شود.

  • پاکسازی بخش های اضافی رجیستری
  • به تاخیر انداختن تایمر برنامه های مختلف هنگام لود ویندوز
  • غیر فعال کردن درایورهای بدون کاربرد
  • اعمال تغییرات در بایوس
  • تغییر دادن وقفه‌ های فرآیند بوت
  • استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص افزایش سرعت بوت شدن ویندوز
Rate this post