اشتراک گذاری

چطور اکانت هک شده اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام در برخی از موارد امکان پذیر است و می توان پیج و پست های آن را نجات داد! هک شدن اینستا اصلا اتفاق خوشایندی نیست و گاهی تمام زحمات چندساله کاربران برای جذب فالوور و کسب درآمد را از بین می برد. در این شرایط می توانید با روش هایی که در ادامه به شما آموزش می دهیم، حساب کاربری هک شده را بازیابی کنید.

البته هیچ یک از این روش ها تضمینی نیستند و نمی توان با اطمینان گفت که باعث بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام می شوند. با این حال اگر زود اقدام کنید، ممکن است بتوانید پیج خود را برگردانید. در ادامه روش هایی را برای بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی در حوزه ریکاوری می توانید با مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات تماس بگیرید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام از طریق برنامه

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شده است، ممکن است بتوانید آن را با استفاده از خود اپلیکیشن، بازگردانی کنید. تاکید می کنیم که هیچ تضمینی برای این روش وجود ندارد و نمی توان با اطمینان گفت که پیج حتما بازیابی می شود؛ با این حال بد نیست شانس خود را امتحان کنید. همچنین این روش در شرایطی کاربردی است که بتوانید وارد اکانت خود شوید. در این صورت برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام توسط خود این برنامه، مراحل زیر را طی کنید:

 • به حساب خود لاگین کنید.
 • در صفحه اصلی اینستاگرام، علامت 3 خط قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را لمس کنید.
 • در این مرحله یک منوی کشویی نمایش داده می شود که باید در آن گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Security را انتخاب کنید.
 • در ادامه مراحل بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام، گزینه Password را انتخاب کنید.
 • در این مرحله، یک ایمیل از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می شود.
 • روی دکمه Reset Password کلیک کنید.
 • در ادامه باید پسورد جدید را در فیلدهای مشخص شده وارد کرده و سپس علامت تیک را بزنید تا تغییرات، ذخیره شوند.

بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام با ایمیل امنیتی

یکی دیگر از روش های بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام، استفاده از ایمیل امنیتی است. این روش را زمانی می توانید استفاده کنید که هکر، تمامی اطلاعات شما را تغییر داده است. در این صورت بعد از هک شدن پیج، هکر درخواست تغییر آدرس ایمیل اکانت شما را داده و پیغامی مبنی بر درخواست تغییر ایمیل از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می شود. در این صورت با باز کردن ایمیل و انتخاب گزینه Revert this change می توانید از تغییر آدرس ایمیل خود جلوگیری کنید. بعد از آن، مجددا یک لینک برای دسترسی مجدد به حساب شما ساخته می شود.

به منظور بازیابی پیج هک شده اینستاگرام با ایمیل امنیتی، ایمیل ارسال شده از طرف اینستاگرام تحت عنوان Email Changed on Instagram را باز کنید. سپس لینک Secure your account here را لمس کنید. در گام بعدی، صفحه جدیدی باز می شود که به منظور شناسایی فعالیت های غیر معمول روی اکانت، اطلاعات اکانتتان را نمایش می دهد و از شما می خواهد در صورت نیاز اکانت خود را ایمن کنید. دکمه  No, Secure My Account را بزنید و پس از تعیین پسورد جدید، روی Submit  ضربه بزنید. در نهایت کافی است گزینه Review Profile را بزنید تا به اکانت خود وارد شده و صحت اطلاعات اکانت خود را بررسی نمایید.

بازیابی اکانت اینستاگرام با فیسبوک

با استفاده از فیسبوک هم می توانید اقدام به بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام کنید. البته برای این کار باید از قبل، اکانت اینستاگرام خود را به فیسبوک وصل کرده باشید. بدین منظور در صفحه لاگین اینستاگرام گزینه Get help with logging in را انتخاب کنید. سپس در صفحه ای که نمایش داده می شود، ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و سپس روی لینک Log in with Facebook  ضربه بزنید. حالا وقت آن است که رمز جدیدی برای پیج خود مشخص کنید تا رمز اکانت شما تغییر کرده و به صورت خودکار، دسترسی های غیر مجاز محدود شوند.

بازیابی پیج هک شده اینستاگرام از طریق پشتیبانی

آخرین راه حل برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام، کمک گرفتن از پشتیبانی خود اینستاگرام است. بدین منظور، باید یک گزارش از اکانت خود ایجاد کنید و اسناد تایید هویت را ارائه دهید تا اکانت هک شده شما بازیابی شود. این روش، به دو شکل قابل اجراست که هردوی آنها را به شما آموزش می دهیم:

استفاده از ایمیل

در حالت اول شما به آدرس ایمیلی که در هنگام ثبت نام تعریف کرده اید دسترسی دارید و می توانید از طریق آن از هک شدن اینستا خود جلوگیری کرده و فرآیند بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام خود را دنبال کنید. در این شرایط، وارد صفحه لاگین شده و گزینه Get help signing in  را انتخاب کنید. سپس باید در صفحه بعدی، نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفنی جهت اتصال به اکانت خود وارد کنید. در این مرحله نام کاربری خود را وارد کرده سپس گزینه Need more help را انتخاب نمایید.

مجددا در صفحه بعد گزینه Need more help را بزنید تا به شما اطلاع داده شود که یک ایمیل امنیتی به آدرس ایمیل ثبت شده شما ارسال شده است. در این مرحله برای بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام خود، دکمه Send Security Code را بزنید. کدی را که برای شما ایمیل می شود، کپی کرده و در اینستاگرام وار نمایید. در نهایت با لمس دکمه Confirm آن را ثبت کنید. بعد از وارد کردن پسورد جدید، دکمه Submit  را بزنید تا اکانت بازیابی شود.

استفاده از عکس

در حالت دوم بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام از طریق پشتیبانی، باید از عکس استفاده کنید. این روش زمانی که به هر دلیلی به ایمیل خود دسترسی ندارید، کاربردی است. در چنین شرایطی باید روی گزینه Get help with logging in تاچ کرده و مثل روش قبلی، آیدی خود را در فیلد مشخص شده وارد کنید. سپس گزینه Need more help را بزنید و مجددا گزینه Need more help را انتخاب کنید. حالا باید روی لینک I can’t access this email or phone number تاچ کنید تا به پشتیبانی اینستاگرام هدایت می شوید. در این صفحه، گزینه های زیر نمایش داده می شوند:

 • رمز عبور خود را فراموش کرده ام و امکان ریست آن را ندارم.
 • کد ورود به موبایل و یا ایمیل من ارسال شده که امکان دسترسی به آن را ندارم.
 • اکانت من هک شده است.
 • اکانت من غیر فعال شده است.
 • شخصی از هویت، تصاویر و اطلاعات من برای ساخت یک اکانت دیگر استفاده کرده است.

شما باید گزینه مربوط به هک شدن اکانت را انتخاب کرده و Next را بزنید. سپس در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، اگر در پیج خود عکسی از چهره خود دارید گزینه Yes, I have a photo of myself in my account را انتخاب کرده و مجددا دکمه Next  را لمس نمایید. حالا یک آدرس ایمیل از خود را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس با لمس دکمه Submit آن را ثبت کنید.

به این ترتیب اینستاگرام ایمیلی حاوی یک کد 5 رقمی برای شما می فرستد. از شما خواسته می شود تا کد را به همراه نام کامل خود و نام کاربری اینستاگرامتان را به صورت دست نویس روی یک کاغذ نوشته و آن را در کنار صورت خود نگه داشته و یک تصویر شفاف و واضح در فرمت JPEG تهیه کرده و در پاسخ به همین ایمیل ارسال نمایید.

5/5 (1 امتیاز)