اشتراک گذاری

آیا می‌توان حافظه گوشی قدیمی خود را به هارد اکسترنال تبدیل کرد؟

با افزایش سرسام آور قیمت قطعات سخت افزاری و به خصوص حافظه‌ها، بسیاری از افراد به دنبال راه‌های جایگزینی برای ذخیره فایل‌های خود به جای خرید هارد اکسترنال هستند. بسیاری ترجیح می‌دهند از حافظه‌ّای فلش کوچکی که معمولاً حداکثر ظرفیت آن‌ها ۶۴ گیگابایت است استفاده کنند، اما فلش برای حمل فایل‌های مهم اصلاً قابل اعتماد نیست و سرعت خیلی بالایی نیز برای انتقال فایل ندارد. اما آیا به تبدیل گوشی به هارد اکسترنال فکر کرده‌اید؟ شما می‌توانید حافظه گوشی قدیمی خودتان را به یک هارد اکسترنال پرسرعت تبدیل کنید و همه جا آن را با خودتان حمل کنید.

حافظه گوشی قدیمی

استفاده از حافظه گوشی قدیمی برای ذخیره فایل

خرید یک هارد اکسترنال ۱ ترابایتی می‌تواند تمام نیازهای شما برای ذخیره طیف وسیعی از فایل‌ها را برطرف کند. اما اگر نمی‌خواهید هزینه کنید و یا حجم فایل‌های مورد نیاز شما برای داد و ستد به قدری نیست که نیازمند حافظه ۱ ترابایتی باشد، پس چرا از حافظه گوشی قدیمی خود به عنوان هارد اکسترنال استفاده نکنید؟ تفاوتی ندارد گوشی شما آیفون یا اندرویدی است، در هر دو صورت شما قادر به انجام این کار هستید؛ ولی نحوه انجام این کار در هر نوع گوشی متفاوت است.

تبدیل حافظه گوشی قدیمی آیفون به هارد اکسترنال

اگر می‌خواهید از حافظه گوشی قدیمی آیفون خود به عنوان یک هارد اکسترنال استفاده کنید، می‌توانید برای نقل و انتقال فایل در گوشی خود از نرم افزار iTunes خود شرکت اپل استفاده کنید. اما اگر به هر دلیلی به این نرم افزار دسترسی ندارید، برنامه‌های دیگری نیز در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از آن‌ها نرم افزار iMazing است که امکانات بی‌شماری از جمله کپی کردن آهنگ و ویدیو از گوشی به کامپیوتر یا بالعکس، ذخیره کردن یادداشت‌های صوتی و مخاطبین و انتقال هر نوع فایل و پوشه توسط درگ و دراپ کردن آن را ارائه می‌کند. دیگر نرم افزاری که می‌توانید از آن استفاده کنید Coolmuster Free iPad iPhone iPod Disk Mode نام دارد که البته مختص به سیستم عامل macOS است و از ویندوز پشتیبانی نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه از اطلاعات گوشی بکاپ بگیریم؟

تبدیل حافظه گوشی قدیمی اندرویدی به هارد اکسترنال

اگر قصد دارید حافظه گوشی قدیمی اندرویدی خودتان را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنید، کار بسیار راحت خواهد بود و برخلاف آیفون‌ها به هیچ نرم افزار اضافی نیاز نخواهید داشت. در واقع تنها کافیست با یک کابل USB ساده گوشی را به کامپیوتر خود وصل کنید و از طریق My Computer تمام فایل‌ها و پوشه‌هایی که نیاز دارید را به حافظه گوشی خود انتقال دهید. البته به خاطر داشته باشید که بعد از اتصال گوشی به کامپیوتر، باید روی صفحه گوشی این اتصال را تأیید کنید، در غیر این صورت درایو مربوط به گوشی شما ظاهر نمی‌شود.

چه وقتی از گوشی به عنوان هارد اکسترنال استفاده نکنیم؟

در برخی شرایط بهتر است که از گوشی بلااستفاده و قدیمی خود برای ذخیره و انتقال فایل استفاده نکنید. اگر حافظه گوشی قدیمی اندرویدی یا آیفون شما خیلی کم است، هیچ توجیهی برای استفاده از آن به عنوان یک هارد اکسترنال وجود ندارد. همچنین اگر باتری گوشی شما ضعیف یا خراب است نیز نباید این کار را انجام دهید. چرا که از بین رفتن باتری گوشی می‌تواند به معنای از دست رفتن دسترسی شما به فایل‌هایتان باشد. و اما اگر به هر دلیلی می‌خواهید از آن به عنوان یک حافظه جانبی استفاده کنید، حتماً از خاموش بودن اینترنت و بلوتوث گوشی قدیمی خود اطمینان پیدا کنید. با توجه به این که دستگاه‌های قدیمی امنیت پایین‌تری دارند، زودتر هک می‌شوند و هک آن‌ها می‌تواند بدین معنا باشد که فایل‌های شما به دست افراد سودجو خواهد افتاد.

Rate this post