اشتراک گذاری

چگونگی بازیابی عکس های مموری کارت

پاک کردن تصادفی عکس‌ها و تصاویر گرفته شده یکی از اتفاقاتی است که ممکن است برای کاربران گجت های امروزی رخ دهد. در این وضعیت، به دلیل فرمت شدن، حذف ناخواسته و موارد این‌چنینی، تصاویر موجود در مموری کارت پاک شده و از دسترس کاربر خارج می‌شوند. خوشبختانه در چنین شرایطی، راه‌هایی برای بازیابی عکس های مموری کارت وجود دارد. نکته‌ای که می‌بایست در این شرایط مدنظر قرار داشت، ذخیره نکردن هیچ گونه اطلاعات و تصاویر، بر روی مموری کارت است.

باید توجه داشت که اگر تصاویر به صورت اتفاقی پاک شده‌اند، -پس از پاک شدن اطلاعات و عکس‌های مموری کارت- هیچ عملی بر روی مموری کارت انجام ندهید. به این معنی که عکس جدید و یا اطلاعات تازه‌ای را در مموری کارت ذخیره نکنید. این مسئله احتمال بازیابی اطلاعات و تصاویر موجود در مموری کارت را بالا می‌برد. در بخش‌های آتی یکی از روش‌های موجود جهت بازیابی عکس های مموری کارت با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد

بازیابی عکس های مموری کارت

چند نکته درباره برگرداندن عکسهای پاک شده از مموری کارت

پیش از شروع به بازیابی عکس های مموری کارت توجه داشته باشید که برای این کار شما نیاز به یک نرم افزار بازیابی اطلاعات، کارت ریدر و یک کامپیوتر خواهید داشت. برای برگرداندن عکسهای مموری کارت، ابتدا نرم افزار ریکاوری مدنظرتان را اجرا کنید. نرم افزار پیشنهادی ما برای این کار، نرم افزار ریکاوری Recuva برای ویندوز است. در صورت عدم دسترسی به این برنامه می‌توانید از طریق اینترنت آن را دانلود، نصب و اجرا نمایید. پس از اجرای برنامه Recuva، نوع فایلی که قرار است بازیابی شود را مشخص کنید.

آموزش بازیابی عکس های مموری کارت

در صورتی که قصد بازیابی عکس های مموری کارت خود را دارید می‌توانید آموزش ارائه شده در این بخش را دنبال نمایید. برای برگرداندن اطلاعات مموری کارت، ابتدا نرم افزار ریکاوری مدنظرتان را اجرا کنید. نرم افزار پیشنهادی ما برای این کار، نرم افزار ریکاوری Recuva برای ویندوز است. پس از اجرای برنامه Recuva، نوع فایلی که قرار است بازیابی شود را مشخص کنید.

از آنجا که این آموزش مربوط به بازیابی عکس های مموری کارت است، بنابراین گزینه انتخابی ما در این بخش، تصاویر خواهد بود. (البته این نرم افزار امکان بازیابی اطلاعات و داده‌های دیگر را نیز دارد). در ادامه صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن می‌بایست محل فایل‌ها مشخص شود. کارت ریدر خود را به کامپیوتر وصل کنید و محلی که عکس‌های شما ذخیره شده است را مشخص کنید. در صورتی که مموری کارت شما برای دوربین دیجیتال است، معمولا عکس‌ها در پوشه DCIM و یا نام برند دوربین ذخیره شده‌اند.

پس از طی مراحل فوق، اسکن را اجرا کنید و فایل های بازیابی شده را بررسی کنید. در این نرم افزار سالم بودن فایل با رنگ‌های سبز، نارنجی یا قرمز نشان داده می‌شود. عکس‌های موردنظر جهت بازیابی را انتخاب کرده و گزینه Recover را بزنید. محل دخیره شدن عکس های مموری کارت را انتخاب کنید. (برای این کار از انتخاب مجدد مموری کارت خودداری کنید و مکانی در کامپیوتر خود، مثلا در دسکتاپ تعیین کنید). عکس های بازیابی شده مموری کارت را چک کنید و یک نسخه پشتیبان از آن‌ها تهیه نمایید.

مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات اگرچه ادعای بسیاری از نرم افزارهای ارائه شده در سایت ها و مراکز موجود در سطح شهر است لیکن -چنانکه برخی از شما نیز تجربه نموده اند- این ادعا هیچگاه به حقیقت نمی پیوندد و بسیاری از اطلاعات و داده ها پس از بازیابی توسط نرم افزارهای مذکور همچنان خارج از دسترس کاربر باقی می مانند. پیشنهاد ما به شما آن است که جهت پیشگیری از اتلاف وقت و صرف هزینه های نامرتبط، به یک مرکز مجاز و استاندارد جهت بازیابی اطلاعات خود مراجعه نمایید. در مراکز استاندارد بازیابی اطلاعات، این امکان فراهم گشته است تا با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این حیطه نظیر دستگاه pc3000 تمامی اطلاعات از دست رفته بازیابی و ریکاوری گردند

2.5/5 (17 امتیاز)