اشتراک گذاری

در صورت خرابی فریمور در هارد چه باید کرد؟

هارد دیسک ها متشکل از قطعات فیزیکی و سخت افزاری مختلفی هستند که در کنار ساختار نرم افزاری هارد، عملکرد آن را شکل می دهند. خرابی هارد می تواند در هریک از این قسمت ها نمایان شود. یکی از شایع ترین حالت های خرابی انواع هارد دیسک، خرابی فریمور هارد است. فریمور را می توان به عنوان سطح میان افزاری هارد در نظر گرفت. در این حالت مشکلات متعددی در هارد ایجاد شده و عملکرد آن از حالت نرمال خارج می شود. 

برای رفع مشکل فریمور هارد، باید ابتدا با این بخش در هارد دیسک ها و کاربردی که دارند آشنا شد تا در ادامه با شناخت علائم خرابی فریمور هارد و دلایل بروز مشکل در آن، بتوان راه حل های لازم جهت تعمیر فریمور هارد را ارائه داد. در مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارد دیسک، انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری هارد دیسک های مختلف تشخیص داده شده و با بهترین و جدیدترین تکنیک ها برطرف می شوند.

در صورت خرابی فریمور در هارد چه باید کرد؟

نشانه های خرابی فریمور هارد

در صورتی که فریمور هارد دچار مشکل شود، زمانی که وارد تنظیمات بایوس سیستم می شوید نام، مدل و ظرفیت هارد دیسک به صورت نادرست و اشتباه نمایش داده می شود. دیتکت نشدن هارد در سیستم و بخش بایوس نیز یکی دیگر از نشانه های خرابی فریمور هارد است. مورد بعدی این که ممکن است در صورت بروز مشکل در فریم ویر هارد دیسک، وضعیت اسمارت در بایوس بد گزارش شود. در بیشتر مواقع زمانی که فریمور دچار مشکل می شود، صدای هارد کاملا عادی است و هیچ صدای غیر عادی و غیر معمولی در آن شنیده نمی شود.

نحوه رفع مشکل فریمور هارد به چه صورت است؟

در مرحله اول باید برای رفع خرابی فریمور هارد، دستگاه مورد نظر توسط کارشناسان تعمیراتی بررسی و عیب یابی شود. گاهی اوقات ممکن است سایر بخش های هارد، خصوصا قطعات فیزیکی آن مانند هد دچار مشکل شده باشند و در نتیجه به تعمیر هد هارد نیاز باشد. در ادامه نیز یکی از کارهای بسیار مهمی که در خصوص رفع مشکل فریم ویری هارد باید انجام شود، بازیابی اطلاعات است

این بخش از کار اهمیت بسیار زیادی دارد، چراکه برای هر کاربری مهم ترین چیز، حفظ اطلاعاتی است که در هارد دیسک ذخیره شده است. بعد از اینکه داده ها بازیابی شدند، نوبت به ترمیم فریمور و رفع مشکلات هارد می رسد. در این مرحله نیز به ابزارها و تجهیزات تخصصی نیاز است تا بدون ایجاد هرگونه مشکلی در هارد دیسک، تمام ایرادات ایجاد شده در آن برطرف شوند. گاهی نیز ممکن است در روند تعمیر فریمور هارد، به تعمیرات دیگری مانند تعمیرات برد یا رفع بد سکتوری هم نیاز باشد.

بازیابی اطلاعات هارد با مشکل خرابی فریمور

بازیابی اطلاعات هارد در صورت خرابی فریمور هارد، یکی از حساس ترین و تخصصی ترین مراحل در رفع مشکلات این بخش است. در بسیاری از مواقع اگر فردی که کار بازیابی اطلاعات هارد با مشکل فریموری را انجام می دهد مهارت و تخصص کافی نداشته باشد، احتمال دسترسی کامل به تمام داده ها کم است. برای انجام کار بازیابی هارد در صورتی که فریمور آن دچار مشکل شده باشد، باید از ابزارهای تخصصی ریکاوری اطلاعات استفاده کرد. 

بهره بردن از پیشرفته ترین و جامع ترین ابزارها در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورت استفاده از ابزارهای تخصصی مناسب، شانس بازیابی کامل داده ها بیشتر خواهد بود. یکی از این ابزارهای بسیار تخصصی و کامل، pc3000 است که می توان از آن برای بازیابی داده های هارد در صورت خرابی فریم ویر استفاده کرد.

تعمیرات تخصصی هارد دیسک

در کنار تعمیر هارد در صورت خرابی فریمور هارد، ممکن است به یک سری تعمیرات تخصصی دیگر نیز احتیاج باشد. همانطور که گفته شد، گاهی اوقات به دنبال بروز مشکل فریمور هارد، مشکلات دیگری نیز در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه به وجود می آید. در خرابی های ساختاری و نرم افزاری هارد، هارد از نظر Service Area با مشکل مواجه می شود. در خصوص مشکلات فیزیکی و سخت افزاری نیز برخی از قطعات اصلی و مهم هارد مانند برد دچار مشکل می شوند. در نتیجه برای رفع کامل مشکلات هارد دیسک ممکن است به تعمیرات تخصصی مانند تعمیر هارد با برد خراب یا سایر قطعات آن نیاز باشد. در مرکز بازیابی اطلاعات، تمامی این خدمات با کیفیتی بالا و با تخصصی ترین ابزارها و دستگاه ها به کاربران انواع مدل های هارد دیسک ارائه می شوند.

Rate this post