اشتراک گذاری

 معرفی بهترین برنامه ها برای تست سلامت هارد

هارد یکی از اصلی ترین قطعات یک سیستم الکترونیکی از جمله کامپیوتر و لپ تاپ است. عملکرد درست هارد سیستم بعد از نصب شدن درایوها برای درست کار کردن سیستم ضرورت دارد و باید حتما بعد از نصب، سلامت و عملکرد هارد مورد بررسی قرار بگیرد. برای این منظور از یکسری برنامه ها استفاده می شود که برخی از آنها بهترین برنامه ها برای تست هارد هستند. با کمک این نرم افزارها می توان در بازه های زمانی مختلف عملکرد هارد را تست کرد و از شرایط و عملکردی که دارد آگاه شد.

در نهایت نیز در صورتی که به تعمیر هارد دیسک مورد نظر احتیاج بود، سریعا برای رفع مشکل اقدام کرد. ابزارهای مختلفی در این خصوص وجود دارد که برای حفظ سلامت هارد و اطمینان از نتیجه نهایی، باید از بهترین نرم افزارهای تست هارد استفاده کرد. برای این که انتخاب بین این ابزارهای موجود دقیق تر و بهینه تر صورت بگیرد، در این جا به معرفی برخی از بهترین برنامه ها برای تست هارد می پردازیم.

معرفی بهترین برنامه ها برای تست سلامت هارد

لیست بهترین برنامه ها برای تست هارد

همانطور که گفته شد برنامه های بسیار زیادی برای تست سلامت هارد در دسترس است که همه آن نمی توانند به عنوان گزینه ای ایده آل در نظر گرفته شوند. در زیر لیستی از بهترین برنامه ها برای تست هارد را مشاهده می کنید:

  • نرم افزار تست سلامت هارد Sea Tools
  • برنامه HDD Scan
  • برنامه Crystal Disk Info
  • برنامه تست سلامت هارد HD Tune
  • نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel
  • نرم افزار Western Digital Data Lifeguard Diagnostic
  • برنامه Fujitsu Diagnostic Tool
  • نرم افزار Macrorit Disk Scanner
  • برنامه تست سلامت هارد hdd health

این برنامه ها را می توان به عنوان بهترین گزینه ها در نظر گرفت که تاکنون استفاده از آنها نتیجه بخش بوده است. در ادامه با هر یک از این نرم افزارها و مشخصاتی که دارند بیشتر آشنا می شویم.

معرفی نرم افزار تست سلامت هارد Sea Tools

یکی از بهترین برنامه برای تست هارد، نرم افزار Sea Tools است که به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد. این نرم افزار که توسط سیگیت ارائه شده می تواند با سرعتی بسیار بالا، انواع مشکلات هارد را شناسایی و وضعیت سلامت هارد را تشخیص دهد. با نصب این برنامه روی سیستم می توان مشکلات مختلف هارد از جمله مشکلات مربوط به شناسایی شدن هارد را تشخیص داد.

Sea Tools به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای تست هارد می تواند تست هایی همچون تست خواندن و نوشتن، تست های خود آزمایی هارد به صورت کوتاه یا طولانی، تست های پیشرفته هارد و … را انجام دهد. حتی با استفاده از نسخه قابل بوت این نرم افزار می توان در شرایطی که به دلیل مشکلات هارد امکان ورود به سیستم وجود ندارد نیز، هارد را عیب یابی و مشکل آن را برطرف کرد. درست است که اساسا طراحی این نرم افزار مخصوص درایوهای سیگیت است، اما با این حال می توان از آن برای انواع مدل های هارد دیسک استفاده کرد و سلامت آنها را با کمک این ابزار رایگان و کاربردی سنجش کرد.

نرم افزار تست سلامت هارد Sea Tools

معرفی برنامه تست سلامت هارد HD Tune

نرم افزار بعدی در لیست معرفی بهترین برنامه ها برای تست هارد، نرم افزار HD Tune نام دارد. این نرم افزار که یک نسخه پرو نیز دارد، یک برنامه بسیار قدرت مند، جدید و کاربردی است که می توان از آن برای تست سلامت هارد دیسک از هر نظر استفاده کرد. در صورتی که هارد دیسک در آستانه خرابی قرار داشته باشد، این ابزار جامع و قدرت مند سریعا هشدارهای لازم را ارائه داده و می توان بر این اساس مشکلات مختلف هارد دیسک را شناسایی و برطرف کرد.

سرعت عملکرد نرم افزار بسیار بالاست و گزارش های ارائه شده در آن برای سلامت هارد دیسک بسیار دقیق و کامل است. این نرم افزار که حجم بسیار کمی را نیز اشغال می کند، قادر به انجام طیف گسترده ای از تست های پیشرفته برای هارد دیسک است و تحلیل های بسیار جامعی را ارائه خواهد داد. کاربران می توانند هم از نسخه رایگان این برنامه استفاده کنند و هم با پرداخت هزینه، از ویژگی های پیشرفته تر نسخه پرو نرم افزار HD Tune برای بررسی سلامت هارد دیسک خود کمک بگیرند.

برنامه تست سلامت هارد HD Tune

معرفی برنامه HDD Scan

ابزار پیشنهادی بعدی به عنوان یکی از بهترین برنامه ها برای تست هارد، نرم افزار HDD Scan است. کاربرد این نرم افزار نیز بسیار ساده و راحت است و با قابلیت هایی که دارد می توان از آن برای بررسی و تست جامع هارد دیسک استفاده کرد. از این نرم افزار می توان برای مدل های مختلف هارد دیسک استفاده کرد و مهمتر این که با کمک آن می توان تست های مختلف پیشرفته و مهم هارد دیسک را انجام داد.

به این ترتیب عیب یابی هارد دیسک به صورت کاملا دقیق انجام شده و تمامی مشکلات آن کاملا شناسایی خواهد شد. این برنامه برای تست هارد دیسک و عیب یابی آن از سیستم خواندن خطی و خواندن پروانه ای استفاده می کند. با کمک این نرم افزار تمامی داده های پیشرفته و اسمارت نیز شناسایی شده، خوانده می شوند و تحلیل لازم برای آنها ارائه می شود. حتی با استفاده از نرم افزار پیشرفته HDD Scan می توان پارامترهایی مانند PM، AAM و APM را نیز تغییر داد. این برنامه با وجود تمام قابلیت هایی که ارائه می دهد و کاربرد بالایی که دارد، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد.

برنامه HDD Scan

معرفی برنامه Crystal Disk Info

یکی دیگر از بهترین برنامه ها برای تست هارد، نرم افزار Crystal Disk Info است. رابط کاربری این نرم افزار بسیار راحت و کاربرپسند است و می توان از آن به راحتی برای عیب یابی دقیق هارد استفاده کرد. این نرم افزار به صورت کامل درایوها را بررسی کرده و داده های دقیق و کاملی را از آنها ارائه می دهد. علاوه بر این می توان با کمک این ابزار پیشرفته و کاربردی تست های تخصصی لازم برای بررسی سلامت هارد دیسک را انجام داد.

دسترسی به این نرم افزار کاملا رایگان است و کار با آن بسیار راحت است، خصوصا که از چند زبان نیز پشتیبانی می کند. تست هایی همچون تست سرعت هارد و میزان دمای آن توسط این ابزار انجام می شود. در این نرم افزار شرایط هارد دیسک از جمله اطلاعات داده های اسمارت به صورت دقیق و کامل ارائه می شود. با استفاده از این برنامه می توان دائما هارد دیسک را کنترل و مدیریت کرد.

معرفی برنامه Crystal Disk Info

معرفی نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel

اگر در لیست بهترین برنامه ها برای تست هارد به دنبال یک گزینه کاملا حرفه ای هستید، بهترین گزینه نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel است. در این برنامه گزینه های بسیار زیادی در دسترس است که به کمک آنها می توان به صورت کامل سلامت هارد دیسک را بررسی کرد. اما مشخصه ای که آن را به یکی از بهترین نرم افزارهای تست هارد تبدیل کرده است، وجود ابزارهای پیشرفته ای برای کنترل و مدیریت بهینه تر هارد دیسک است.

به این ترتیب می توان علاوه بر تست سلامت هارد و بررسی عملکرد آن، هارد دیسک مورد نظر را به خوبی مدیریت کرد و با استفاده از ابزارهای در دسترس این برنامه، پشتیبان گیری سریع از داده ها را نیز انجام داد. حتی این نرم افزار بسیار پیشرفته می تواند تست های سخت افزاری جامع را نیز انجام داده و مواردی مانند تست هد یا بافر داخلی را انجام دهد. انواع تحلیل های نرم افزاری پیشرفته و دریافت داده های اسمارت نیز از دیگر ویژگی های نرم افزار است. در نتیجه با استفاده از برنامه Hard Disk Sentinel می توان تمامی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هارد دیسک را شناسایی کرد.

نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel

معرفی برنامه تست هارد Fujitsu Diagnostic Tool

نرم افزار بعدی در لیست بهترین برنامه ها برای تست هارد، توسط کمپانی فوجیتسو طراحی شده است. این نرم افزار نیز قدرت بالایی در عیب یابی هارد دارد و می تواند با انجام تست های کوتاه و طولانی بسیار سریع، تمامی مشکلات هارد دیسک را به سرعت شناسایی کند.

اما نکته مهم این است که این برنامه را نمی توان برای مدل های مختلف هارد دیسک استفاده کرد و تنها این ابزار برای هارد دیسک های فوجیتسو قابل استفاده است. برای هارد دیسک های فوجیتسو، این نرم افزار بسیار جامع و کامل است و می توان گفت برای این دسته از هارد دیسک ها، برنامه Fujitsu Diagnostic Tool یکی از بهترین نرم افزارهای تست هارد موجود است.

معرفی برنامه تست هارد Fujitsu Diagnostic Tool

معرفی نرم افزار Macrorit Disk Scanner

در بین بهترین برنامه ها برای تست هارد، نرم افزار Macrorit Disk Scanner یکی از ساده ترین ابزارهایی است که می توان به راحتی به صورت پرتابل از آن استفاده کرد. معمولا از این نرم افزار برای بررسی بدسکتوری های هارد دیسک استفاده می شود. با استفاده از قابلیت هایی که این نرم افزار دارد می توان در سریع ترین زمان ممکن بدسکتوری های هارد را شناسایی کرد و تمامی مشکلات و مزیت های هارد را متوجه شد.

این نرم افزار از طیف گسترده ای از تنظیمات پشتیبانی می کند و می توان با آن به خوبی یک هارد دیسک را مدیریت و عیب یابی کرد. این برنامه هم به صورت رایگان و هم به صورت نسخه پولی در دسترس است.

معرفی نرم افزار Macrorit Disk Scanner

معرفی نرم افزار تست سلامت هارد hdd health

آخرین گزینه ای که در لیست بهترین برنامه ها برای تست هارد می خواهیم آن را بررسی کنیم، نرم افزار hdd health است. این نرم افزار می تواند با اسکن هارد دیسک و بررسی شرایط آن، میزان سلامت هارد را به صورت درصد نشان دهد.

علاوه بر این قابلیت نشان داده دمای هارد را نیز دارد و اگر هر گونه مشکلی هارد دیسک را تهدید کند، نرم افزار هشدارهای لازم را سریعا ارائه می دهد این برنامه برای تست و بررسی شرایط هارد دیسک از تکنولوژی اسمارت بهره می برد و به این ترتیب در سریع ترین زمان ممکن مشکلات را تشخیص داده و در صورت امکان آنها را برطرف می کند.

5/5 (1 امتیاز)