اشتراک گذاری

آموزش ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری و بکاپ مالی

همانطور که می دانید، امروزه تمامی حرفه ها و کسب و کارها از روش های سنتی عبور کرده اند و با دنیای کامپیوترها همراه شده اند. در حرفه حسابداری نیز نرم افزارها و برنامه های مالی جایگزین فایل ها و زونکن های دستی شده است و اکثر داده ها و دیتابیس های مالی در کامپیوترها و نرم افزارهای اختصاصی ذخیره سازی و مدیریت می شوند.

به دلیل اهمیت بالای این اطلاعات، قطعا یکی از نیازهای اصلی کاربران ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری و تهیه بکاپ مالی است. در مراکز ریکاوری اطلاعات هارد یکی از اصلی ترین مراجعات مربوط به کسانی است که به دنبال بازیابی اطلاعات برنامه حسابداری خود هستند. اما چرا این داده ها در معرض خطرند و بیشتر چه مشکلاتی موجب از دست رفتن داده ها می شود؟ در این مطلب با عنوان ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری بیشتر با نکات مرتبط با آن آشنا می شویم.9

نحوه بازیابی اطلاعات نرم افزار حسابداری

در چه مواردی به ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری نیاز است؟

به صورت کلی بسته به این که داده ها و فایل های بکاپ مالی در کجا ذخیره شوند، این اطلاعات همیشه در معرض خطر از دست رفتن هستند. در درجه اول ویروسی شدن یا حمله بدافزارها و باج افزاها به سیستم یا فایل های برنامه می تواند موجب از دست رفتن داده ها شود. گاهی نیز آسیب های فیزیکی که به سیستم وارد می شود تمامی داده ها را به خطر می اندازد که از جمله آن می توان به نفوذ آب و رطوبت به سیستم اشاره کرد.

آسیب هایی که به دنبال نوسانات برقی به سیستم و اطلاعات برنامه وارد می شود نیز دلیل مهم دیگری است که کاربران را ناچار به ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری می کند. در مواردی که اطلاعات برنامه مانند فایل بکاپ مالی در هارد ذخیره شده باشد نیز آسیب هایی که به هارد وارد می شود مانند زمین خوردن یا سوختن هارد موجب از دست رفتن داده ها خواهد شد.

نحوه بازیابی اطلاعات نرم افزار حسابداری

برای بازیابی اطلاعات برنامه حسابداری باید ابتدا نوع نرم افزار مورد استفاده مشخص شود. نرم افزارهای حسابداری انواع مختلفی دارند که پر استفاده ترین آنها نرم افزار حسابداری هلو است. در ادامه باید دلیل آسیب به اطلاعات و میزان آن مشخص شود. بر اساس این که تا چه میزان آسیبی به سیستم، هارد یا خود نرم افزار وارد شده است اقداماتی که باید برای ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری انجام شود متفاوت است. در نهایت بر اساس تمام این موارد از یک نرم افزار حرفه ای و تخصصی برای بازیابی داده ها استفاده می شود.

گاهی در کنار بازیابی باید تعمیرات تخصصی سیستم یا هارد دیسک نیز انجام شود. در نظر داشته باشید که برای بازیابی اطلاعات نرم افزار حسابداری و دریافت بکاپ های مالی باید حتما از متخصصان این حیطه درخواست کمک کرد، چرا که به دلیل حساسیت بالای این داده ها در صورت کوچک ترین اشتباهی ممکن است اطلاعات دیگر قابل بازیابی نباشد. مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی در زمینه تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات فرمت شده و از دست رفته می تواند طیف گسترده ای از خدمات را به کاربران ارائه دهد.

تهیه فایل بکاپ از اطلاعات نرم افزار حسابداری

تهیه فایل بکاپ از اطلاعات نرم افزار حسابداری

با این که با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی می توان در بیشتر موارد با ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری و بکاپ مالی، باز هم به این داده های مهم دسترسی پیدا کرد، اما با این حال همیشه این امکان وجود ندارد و ممکن است در برخی مواقع امکان بازیابی اطلاعات نباشد.

در نتیجه بهترین گزینه این است که همیشه در دوره هایی منظم از اطلاعات نرم افزار حسابداری یک فایل بکاپ تهیه کرده و با ذخیره سازی آن در جایی مطمئن مانند فضای ذخیره سازی ابری، اطلاعات را ایمن نگه داشت. بسته به نوع برنامه ای که از آن استفاده می کنید، در خود این نرم افزارها می توان از گزینه های بکاپ گیری جهت تهیه یک فایل بکاپ از اطلاعات نرم افزار حسابداری استفاده کرد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید