آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده

فلش ها امروزه نقش بسیار پر رنگی در نگهداری و انتقال اطلاعات ایفا می کنند. این قطعه در مدل های متنوع و با ظرفیت های مختلف تولید شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. فلش قطعه کوچکی است و با توجه به ابعادش، در معرض آسیب دیدگی های متعددی قرار دارد. ممکن است این قطعه دچار شکستگی شده و یا به هر شکل دیگری آسیب ببیند.

در این صورت اطلاعات کاربران مهم ترین چیزی است که در معرض خطر حذف شدن قرار دارد. خوشبختانه در اغلب موارد امکان بازیابی این اطلاعات وجود داشته و شما می توانید فلش آسیب دیده خود را ریکاوری نمایید. در ادامه ضمن آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده ، نکاتی را در مورد این فرایند به شما همراهان همیشگی ارائه خواهیم نمود. در صورت بروز هرگونه مشکل در روند انجام این فرایند، می توانید از متخصصین مجرب ما در مرکز بازیابی اطلاعات کمک بگیرید.

آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده

بررسی موارد اولیه

اولین مرحله در آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده ، بررسی حافظه دستگاه در سایر پورت های USB است. شما باید فلش مورد نظرتان را در یک یا چند سیستم دیگر امتحان کرده و اطمینان حاصل نمایید که فلش واقعا آسیب دیده است.

تغییر شناسه درایو حافظه فلش

در گام دوم برای ریکاوری فلش آسیب دیده، باید شناسه درایو آن را تغییر دهید. این کار به ویژه زمانی کاربرد دارد که پس از وصل کردن فلش به کامپیوتر، مشاهده کنید درایو مربوط به فلش نمایش داده می شود، ولی امکان دسترسی به اطلاعات موجود در حافظه را ندارید. برای انجام این کار باید در منو Start عبارت Disk Management را تایپ کنید.

سپس از بین نتایج جستجو، بر روی گزینه Create and format hard disk partition کلیک کنید. در مرحله بعد، در لیست درایو های نمایش داده شده در صفحه ای که باز می شود، درایو مربوط به حافظه USB خود را یافته و روی آن کلیک راست کنید. گزینه Change Drive Letter and Paths را انتخاب نموده و در نهایت، ضمن کلیک بر روی گزینه Change ، اقدام به انتخاب یک شناسه جدید برای درایو مورد نظر نمایید.

نصب درایوهای فلش

در سومین مرحله آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده ، باید درایور های مربوط به این قطعه را مجددا نصب نمایید. گاهی اوقات، بروز اشکال در درایور های حافظه های USB ، می تواند باعث عدم دسترسی ویندوز به اطلاعات حافظه فلش گردد. در این شرایط شما باید مطمئن شوید که درایوها به درستی عمل می کنند؛ برای این منظور، بهترین راه این است که درایوها را مجددا نصب نمایید.

بررسی وضعیت فلش

پس از طی مراحل بالا، نوبت به بررسی وضعیت فلش در آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده می شود. ممکن است دلیل عدم دسترسی به اطلاعات فلش، معیوب بودن فایل ها باشد. برای بررسی این مساله، می توانید فلش را به کامپیوتر وصل کرده و برنامه جستجوگر ویندوز را باز کنید. به قسمت This PC رفته و بر روی نام حافظه فلش کلیک راست کنید. سپس گزینه Propertieis را انتخاب نمایید. ضمن انتخاب گزینهTools ، در قسمت Error Checking ، بر روی گزینه Check کلیک نمایید. به این ترتیب ویندوز به صورت خودکار درایو مربوط به فلش مورد نظر را اسکن می نماید.

استفاده از نرم افزار

یکی دیگر از روش هایی که در آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده به بررسی آن می پردازیم، استفاده از نرم افزارهای ریکاوری می باشد. این نرم افزارها در وب سایت های مختلف قرار گرفته و قابل دانلود می باشند. کار کردن با این برنامه ها چندان دشوار نیست و شما به راحتی می توانید با استفاده از آنها، فلش خود را ریکاوری نموده و از اطلاعات خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که نرم افزار یا برنامه مورد نظر را از سایت های معتبر دانلود کرده و به این ترتیب، خطر ویروسی شدن سیستم را کاهش دهید. خاطر نشان می سازیم که بهترین و مطمئن ترین روش برای بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده ، مراجعه به مرکز ریکاوری اطلاعات است؛ کارشناسان ما در این مرکز از دستگاه های پیشرفته ای همچون pc 3000 استفاده می کنند و به این ترتیب، شانس دسترسی مجدد به بخش بیشتری از اطلاعات کاربران را افزایش می دهند.

مرکز ریکاوری اطلاعات

مرکز ریکاوری اطلاعات، تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران فعالیت کرده و خدمات مرتبط حوزه ریکاوری و تعمیر انواع حافظه را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز برای اینکه بتواند اطلاعات بیشتری را بازیابی کرده و به این ترتیب خدمات با کیفیت تری را به کاربران ارائه نماید، از دستگاه های بسیار پیشرفته ای در این حوزه استفاده می کند.

به این ترتیب، کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که بیشتر اطلاعاتشان در مرکز یازیابی اطلاعات ریکاوری شده و مجددا در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. مرکز مورد بحث، ریکاوری و تعمیر انواع هاردهای هیتاچی، توشیبا، اچ پی، ایسوس، ای دیتا و … را در لیست فعالیت های خود قرار داده است. برای برخورداری از خدمات و سرویس های متنوع مرکز ریکاوری اطلاعات، می توانید با این مرکز تماس برقرار نمایید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+