اشتراک گذاری

استفاده از فلش مموری در خودرو

در حال حاضر اغلب رانندگان، فلش مموری‌ها را جایگزین کاست ها و سی دی های موسیقی کرده‌اند و برای پخش موسیقی در اتومبیل شخصی‌شان از فلش مموری ها استفاده می‌کنند. فلش مموری‌ها به دلیل سهولت در کاربری و ظرفیت بالا در ذخیره‌ی موسیقی به محض ورود توانستند، جایگاه خاصی در میان علاقمندان به گوش کردن موزیک در ماشین پیدا کنند و خود را جایگزین سی دی ها سازند. اگر چه  فلش مموری ها جزو گجت هایی به شمار می‌آیند که کار با آنها بسیار آن است اما واقعیت آن است که استفاده از آنها نیز استانداردهای خاص خود را دارد. در این مقاله بر آنیم تا برخی از این استانداردها را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم و شیوه صحیح استفاده از فلش مموری در خودرو را برای شما شرح دهیم.

استفاده از فلش مموری در خودرو

چند نکته درباره استفاده از فلش مموری در خودرو

نکته‌ی نخستی که در ارتباط با استفاده از فلش مموری در خودرو می‌بایست مدنظر قرار گیرد، زمان جداسازی این گجت از پخش ماشین است. همانگونه که می‌دانید پیش‌شرط جداکردن هر نوع حافظه ای، قطع ارتباط نرم افزاری حافظه با دستگاه میزبان است. این پیش شرط در ارتباط با سیستم های عامل‌هایی مثل ویندوز و اندروید به راحتی قابل انجام است. در این سیستم ها گزینه ای برای جدا کردن حافظه بصورت ایمن (Safe Remove) وجود دارد که پس از پیام مربوط به جداسازی امن، می توان حافظه را از دستگاه جدا کرد.

اما در دستگاه هایی مثل پخش خودرو و تلویزیون ها و دستگاه های مشابه معمولاً چنین گزینه ای وجود ندارد. در این شرایط، نکته‌ای که برای استفاده از فلش مموری در خودرو می‌بایست مدنظر قرار گیرد، جدا کردن فلش در زمانی است که فرآیندهای خواندن یا نوشتن روی فلش قطع شده باشد. برای قطع کردن فرآیند خواندن و نوشتن اطلاعات فلش، ابتدا از برنامه های مربوط به ضبط یا پخش فایل ها خارج شوید و سپس فلش را از دستگاه جدا کنید.

4 نکته برای استفاده بهتر از فلش در پخش خودرو

  • نکته نخست آنکه اگر پخش خودرو در حال اجرای موزیک از روی فلش است، پیش از جدا کردن فلش از دستگاه، حتما ارتباط فلش و دستگاه پخش را قطع کنید. قطع کردن فرآیند خواندن و نوشتن اطلاعات فلش، ابتدا از برنامه های مربوط به ضبط یا پخش فایل ها خارج شوید و سپس فلش را از دستگاه جدا کنید.
  • یکی از روش‌های موجود جهت قطع ارتباط میان فلش و پخش خودرو آن است که از قسمت پخش خارج شده و وارد بخش های دیگر (مثل رادیو، در حال انتظار یا استندبای، AUX و …) شوید. این کار کمک می‌کند تا ارتباط سیستمی فلش با پخش خودرو بطور کامل قطع شود.
  • نکته دیگری که برای استفاده از فلش مموری در خودرو می‌بایست مدنظر قرار گیرد آن است که هرگز فلش مموری را به صورت اتفاقی از دستگاه جدا نکنید. قطع شدن های ناگهانی حافظه ها می تواند باعث آسیب جدی به آنها شود.
  • نکته دیگر آنکه اگر هنگام استارت زدن، برق خودرو دچار نوسان می شود یا برق پخش خودرو بصورت خودکار قطع نمی شود، بهتر است فلش خود را در این شرایط از پخش خودرو جدا کنید. در غیراینصورت این امکان وجود دارد که به سبب نوسانان برق، فلش مموری شما آسیب ببیند.

این مقاله برای شما مفید است : آموزش بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده

مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات به دلیل بهره‌مندی از به‌روزترین ابزارآلات ریکاوری نظیر pc3000 و نیز جذب نیروی کارآمد و متعهد، قادر به پشتیبانی و ریکاوری تمامی هاردها و حافظه‌های موجود در بازار می‌باشد.برخی از دستگاه ها و حافظه ها که امکان بازیابی اطلاعات آنها در این مرکز وجود دارد عبارتند از:

بازیابی اطلاعات رید Raid، بازیابی اطلاعات NAS و DAS، بازیابی اطلاعات هارد اینترنال و اکسترنال، بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال و گوشی موبایل اسمارت فون، بازیابی اطلاعات انواع تبلت اندروید و آی او اس Android/IOS، بازیابی اطلاعات از انواع DVR و سیستم دوربین های حفاظتیSecurity Cameras & Home Surveillance Systems، تعمیر فوق تخصصی هاردSSD  و بازیابی اطلاعات هارد SSD، ریکاوری فایل MOV بعد از فرمت شدن، حذف یا پاک شدن و خراب شدن فایل، ریکاوری فیلم با MTS, MT2S, MOV  فیلمبرداری شده توسط دوربین های دیجیتالی Canon, Sony, Nikon و…، ریکاوری عکس‌ها و فیلم‌های دوربین دیجیتالی، ریکاوری عکس و فیلم انواع رم و مموری کارت‌ها).

کارشناسان فنی حاضر در مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از تخصصی‌ترین تجهیزات سخت‌افزاری و تعهد به استانداردهای روز دنیا موفق به ارائه‌ی بالاترین درصد موفقیت در بازیابی اطلاعات از دست رفته شده‌اند.

Rate this post