اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات روی دستگاه

آموزش باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات روی دستگاه

زمانی که رمزهای قوی یا الگوهای ایمن را برای گوشی انتخاب می کنیم با این کار امنیت دستگاه را افزایش می دهیم. اما همیشه این الگوها و رمزهای عبور سخت و پیچیده، بدون دردسر نیستند. در مواقعی که این رمزهای عبور فراموش می شوند یا به هر دلیلی نمی توان از مانع پسورد ورودی دستگاه عبور کرد، با چالش باز کردن قفل گوشی مواجه هستیم. در روتین ترین روش باید با ریست فکتوری کردن یا حتی فلش گوشی مجددا وارد شد. اما این کار موجب از دست رفتن اطلاعات می شود. در روشی هوشمندانه تر می توان از ترفند باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات آن استفاده کرد.

این روش ها و ترفندها می توانند به کاربرانی که برای وارد کردن رمز و ورود به دستگاه خود با مشکل مواجه اند کمک کنند. اما چطور؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا روش ها و ترفندهای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات روی دستگاه را بررسی کنیم.

چطور قفل گوشی را بدون از بین رفتن اطلاعات باز کنیم

روش های باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات

در کل چند روش و ترفند برای انجام این کار وجود دارد که می توان در شرایط مختلف و بسته به نیاز از آنها استفاده کرد. با این روش ها دیگر نیازی به بازیابی اطلاعات موبایل به دلیل از دست رفتن داده ها نخواهد بود. این روش ها شامل موارد زیر می شوند

  • استفاده از نرم افزارهای مرتبط
  • استفاده از Gmail
  • استفاده از قابلیت Find My Device
  • استفاده از Backup PIN
  • استفاده از قابلیت ADB

این روش ها را می توان در مواقعی که پسورد ورودی را فراموش کرده اید برای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات و نیاز به ریست فکتوری مد نظر قرار داد. در ادامه نحوه کارکرد هریک از این روش ها را کامل تر توضیح می دهیم.

استفاده از یک نرم افزار برای باز کردن قفل گوشی

در اولین و کاربردی ترین روش برای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات، از یک برنامه شخص ثالث برای این منظور استفاده می شود. این برنامه ها که به صورت اختصاصی برای گوشی های آیفون و اندرویدی طراحی شده اند، تنوع بالایی دارند و می توان از آنها کمک گرفت. 

یکی از برنامه های کاربردی موجود نرم افزار Android Lock Screen Removal است. این برنامه می تواند بدون نیاز به ریست فکتوری کردن دستگاه و از دست رفتن داده های آن، رمز عبور انتخابی یا حتی پین و الگوهایی را که برای ورود به گوشی تعیین شده اند حذف کند. حتی با استفاده از این نرم افزار می توان اثر انگشت را نیز حذف کرد. 

در نتیجه بدون نیاز به حذف داده ها و از بین رفتن اطلاعات می توان وارد گوشی شد. نرم افزار پرطرفدار بعدی که می توان از آن در این زمینه استفاده کرد، Dr.Fone است. این برنامه علاوه بر گزینه های بالا می تواند قابلیت تشخیص چهره را نیز غیر فعال کند و در مواردی که سنسور فیس آیدی کار نمی کند، برای ورود به گوشی مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از یک برنامه شخص ثالث برای باز کردن قفل گوشی

استفاده از Gmail برای باز کردن و بازیابی پسورد گوشی

روش دیگری که می توان از آن برای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات استفاده کرد، استفاده از جیمیل است. حساب کاربری گوگل می تواند به کاربران جهت دسترسی به گوشی و باز کردن دستگاه کمک کند. برای استفاده از این روش کافی است به حساب گوگلی که گوشی مورد نظر به آن متصل است دسترسی داشته باشید. 

در ادامه بعد از این که چند بار رمز ورود را به اشتباه وارد کردید، گزینه ای تحت عنوان forgot pattern ظاهر می شود. روی این گزینه کلیک کنید تا چند مورد برای شما ظاهر شود. در این مرحله باید اطلاعات مرتبط با حساب کاربری گوگل را وارد کرده و سپس گزینه next را بزنید. 

در این جا می توانید تمامی الگوها یا رمزهای عبوری که به خاطر دارید را بدون هیچ محدودیتی وارد کنید. این روش امنی است که می توان از آن در صورت فراموشی رمز ورود به گوشی استفاده کرد.

استفاده از Gmail برای باز کردن و بازیابی پسورد گوشی

استفاده از قابلیت Find My Device برای باز کردن قفل دستگاه

روش کاربردی بعدی برای ورود به گوشی در صورت فراموش کردن پسورد، استفاده از گزینه Find My Device است. این گزینه به صورت معمول برای پیدا کردن دستگاه در صورت گم شدن یا سرقت استفاده می شود. با این حال می توان از آن برای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات نیز استفاده کرد. در این بخش سه گزینه پیش روی کاربران است که شامل lock، Ring و Erase می شود.

استفاده از قابلیت Find My Device برای باز کردن قفل گوشی

برای استفاده از این قابلیت باید در مرحله اول وارد حساب کاربری گوگل مرتبط با دستگاه مورد نظر شده و سپس مراحل بعدی را دنبال کنید. با استفاده از آدرس www.google.com/android/find وارد حساب کاربری گوگل مرتبط با گوشی شده و دستگاه اندرویدی مورد نظر را انتخاب کنید. حال روی گزینه lock کلیک کنید.

یک پنجره پاپ برای شما باز می شود که باید در این قسمت یک رمز عبور جدید برای گوشی انتخاب نمایید. حتی می توان در این بخش یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن دیگر جهت بازیابی رمز گوشی را نیز وارد کرد. با تایید نهایی می توان به راحتی با این رمز جدید وارد گوشی شد، بدون این که نیاز به ریست فکتوری کردن و از دست رفتن داده های روی گوشی باشد.

استفاده از Backup PIN به منظور ورود به گوشی

تا اینجا روش های کاربردی موجود برای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات را بررسی کردیم. اما روش های موجود به همین چند مورد محدود نمی شود. روش بعدی استفاده از گزینه Backup PIN است. برای استفاده از این روش باید وارد بخش Android pattern lock شده و بعد از وارد کردن اشتباه رمز، روی پیغام Backup PIN که در پایین صفحه ظاهر می شود کلیک کنید.

این پین که به آن پین پشتیبان گفته می شود می تواند در مواقعی این چنینی برای ورود به گوشی کارایی داشته باشد. پین پشتیبان را وارد کرده و سپس گزینه ok را بزنید. به این ترتیب می توان وارد گوشی شد، بدون این که اطلاعات آن از بین برود.

استفاده از قابلیت ADB برای ورود به گوشی بدون رمز

روش بعدی برای باز کردن قفل گوشی بدون از بین رفتن اطلاعات، استفاده از گزینه ADB است. ADB مخفف عبارت Android Debug Bridge است. استفاده از این روش کمی پیچیده است اما باز هم می توان بدون نیاز به ریست فکتوری کردن دستگاه، وارد آن شد. برای استفاده از این روش باید ابتدا ADB را دانلود و آن را نصب کرد. این فایل در سایت https://developer.android.com/studio/command-line/adb.html در دسترس است

استفاده از قابلیت ADB برای ورود به گوشی بدون رمز

حال باید آن را اجرا کرد و سپس گوشی را از طریق اتصال USB به سیستمی که فایل را روی آن اجرا کرده اید، متصل کنید. سپس باید در دایرکتوری نصب ADB باید خط فرمان را راه اندازی کرد و در ادامه دستور “adb shell rm /data/system/gesture.key” را تایپ کنید.

حال گزینه اینتر را زده و به این ترتیب مجددا گوشی خود را راه اندازی نمایید. این روش پیچیده است و مراحل بیشتری را شامل می شود، اما به هر حال می تواند به راحتی امکان دسترسی مجدد به گوشی، بدون نیاز به ریست فکتوری و از بین رفتن داده ها را فراهم نماید.

Rate this post