اشتراک گذاری

چگونه اطلاعات تلگرام را ریکاوری کنیم؟

تلگرام یکی از نرم افزارهای پیام رسانی است که به دلیل سرعت متناسب و قابلیت های فراوان چون امکان ارسال گیفت، استیکر و ویس طرفداران بسیاری دارد. این اپ تا پیش از رویارویی با محدودیت های ساختاری و نیاز به تغییر آی پی، استفاده ی فراوانی در کشور ما داشت. 

در حال حاضر واتساپ جایگزین کارآمدی برای این نرم افزار است که در مطلبی با نحوه بازیابی اطلاعات واتس آپ نیز آشنا شدید. اما اگر خواهان بازگشت اطلاعات قبلی این نرم افزاری باشیم چه کاری باید انجام دهیم؟ آیا ریکاوری اطلاعات تلگرام ممکن است؟ ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا پاسخ این دسته از سوالات را بیابید

ریکاوری اطلاعات تلگرام

برای ریکاوری اطلاعات تلگرام ، از چت های خود بک آپ بگیرید.

ساده ترین راهی که برای ریکاوری اطلاعات تلگرام و یا هر نرم افزار دیگری به ذهن کاربر می رسد، تهیه ی بک آپ های دوره ای است. براساس عقیده ی کارشناسان اگر اطلاعات مهمی در گوشی، اپ، تبلت و یا هارد خاصی وجود دارد، حتما پیش از بروز اتفاق خاصی در مسیر حذف اطلاعات بک آپ گیری کنید. قابلیت بک آپ گیری از دیتاهای تلگرام به تازگی به آن اضافه شده است. 

به راحتی توسط این قابلیت می توانید کلیه ی اطلاعات درون چت را به صورت یک فایل خروجی دریافت نمایید. جالب است بدانید که این فایل را می توان بار دیگر به درون تلگرام انتقال داد. جهت بک آپ گیری از دیتاهای تلگرام از طریق منوی تنظیمات تلگرام به بخش Export Telegram Data بروید و پروسه ی ذخیره سازی نسخه ی پشتیبان را طی کنید.

بک آپ گیری از دیتاهای تلگرام در گوگل کروم

مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) در کامپیوتر با استفاده از افزونه Save Telegram Chat History می تواند در ریکاوری اطلاعات تلگرام دست داشته باشد. برای بهره گیری از این روش ابتدا افزونه مذکور را در مرورگر گوگل کروم نصب کنید. سپس از طریق مرورگر به نسخه تحت وب تلگرام (https://web.telegram.org) مراجعه نمایید. 

در اکانت خود وارد شوید و بر روی هر یک از مواردی که در لیست چت وجود دارد، برای تهیه ی بک آپ کلیک کنید. در این مرحله افزونه Save Telegram Chat History را اجرا کنید تا پروسه بک آپ تلگرام آغاز شود. پس مدت زمان کوتاهی بک آپ تهیه شده و شما می توانید از آن استفاده کنید.

بازیابی دیتاهای تلگرام از طریق پوشه ی cache

حافظه ی کش راه بازیابی بسیاری از دیتاهای مختلف است. برای ریکاوری اطلاعات تلگرام هم پوشه ی کش کارساز خواهد بود. حتی اگر محتویات چت های داخل تلگرام را از لیست اصلی آن ها پاک کنید، کش فایل های مربوطه را نگهداری می کند. بنابراین تا زمانی که پوشه ی کش را حذف نکرده باشید، راه دستیابی دوباره به اطلاعات تلگرام چندان دشوار نخواهد بود. 

برای بازیابی دیتاهای تلگرام از طریق کش فایل منیجر گوشی را باز کنید و پس از ورود به حافظه ی اصلی، منوی Telegram را بیابید. در این بخش می توانید تمامی فایل ها و دیتاهای تلگرام را مشاهده کنید. به منظور بازگردانی هر فایل، آن را به محل مورد نظر خود در حافظه انتقال دهید.

بازیابی دیتاهای تلگرام توسط نرم افزارهای جانبی

ریکاوری اطلاعات تلگرام توسط نرم افزارهای جانبی نیز امکان پذیر است. البته این نرم افزارها گاهی غیر استاندارد اعلام می شوند. اما اگر بازیابی اطلاعات تلگرام ضروری است، می توانید از برنامه EaseUS Android data recovery که یکی از نرم افزارهای جانبی این کار است، بهره ببرید. 

این نرم افزار برای ریکاوری چت ها مناسب نبوده و اطلاعات کلی دیگری را بازگردانی می کند. از طرفی باید بدانید که این نرم افزار تنها در حالت روت گوشی اندروید کار می کند که این مسئله ممکن است استفاده از آن را هم کمی دشوار سازد. در هر حال برای ریکاوری دیتاهای تلگرام با EaseUS Android data recovery باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • به عنوان مرحله ی اول برنامه مذکور را دانلود کنید.
  • گوشی را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و نرم افزار را اجرا نمایید.
  • بر روی گزینه START کلیک کنید تا موبایل شناسایی شود.
  • در این مرحله، کلیه ی اطلاعات حذف شده ی گوشی بررسی می شود.
  • پس از بررسی های شکل گرفته؛ با استفاده از گزینه ی Recover، فایل مورد نظر خود را بازگردانی کنید.
بازیابی-دیتاهای-تلگرام-توسط-نرم-افزارهای-جانبی

پیشنهاد می کنیم ریسک انجام این کار را فراموش کنید و برای بازیابی دیتاهای تلگرام از کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات کمک بگیرید. ما در کنار شما هستیم تا در سطح کیفی بی نظیری دیتاهای از دست رفته ریکاوری گردد.

4/5 (3 امتیاز)