اشتراک گذاری

آموزش بازیابی پیام‌های پاک شده در سیگنال

اگر چت‌ های خود را از دست داده‌ اید، نگران نباشید؛ چون در این مقاله چند تکنیک را برای بازیابی پیام ‌های سیگنال آموزش می دهیم. پیام رسان Signal در حال حاضر از نظر تعداد دانلود در پلی استور و اپ استور رکورد دار است.  

توسعه دهندگان این نرم ‌افزار ارزش زیادی برای حریم خصوصی کاربران قائل هستند، لذا رویکردهای خاصی را برای بازیابی پیام‌ ها در نظر گرفته ‌اند. به طوری که این کمپانی هیچ گونه دیتایی را روی سرورها یا سرویس ‌های ابری خود ذخیره نمی‌ کند. اما پس از نصب نرم ‌افزار Signal یک نسخه پشتیبان از اطلاعات شما روی دستگاه ذخیره خواهد شد. بنابراین می ‌توانید از این نسخه پشتیبان برای ریکاوری پیام ‌های سیگنال کمک بگیرید.

بازیابی-پیام-‌های-پاک-شده-در-سیگنال

نحوه پشتیبان گیری و بازیابی پیام ‌های سیگنال در دستگاه های اندروید

برای بازیابی پیام ‌های سیگنال در اندروید نخست باید اقدام به ایجاد یک فایل پشتیبان رمز گذاری شده در دستگاه خود نمایید. سپس فایل مربوطه را به دیوایس جدیدی انتقال دهید و مراحل زیر را جهت بازیابی اطلاعات از دست رفته طی کنید:

نرم‌ افزار سیگنال را در دستگاه فعلی خود اجرا نمایید. بعد از آن روی آیکون سه نقطه که در قسمت بالا و سمت راست وجود دارد، کلیک کنید.

اکنون باید وارد بخش مربوط به چت‌ ها شوید؛ سپس پشتیبان چت را برگزینید. بعد از انجام این کار از شما خواسته می ‌شود که پوشه مقصد را برای ذخیره سازی نسخه پشتیبان انتخاب کنید.

در گام بعدی برنامه سیگنال از شما درخواست می ‌کند عبارت 2FA را که در دیوایس جدید مورد استفاده قرار می‌ گیرد، وارد نمایید.

حالا باید روی گزینه Create Backup بزنید تا فایل پشتیبان در پوشه مقصد ایجاد شود. سپس فایل پشتیبان را از دستگاه فعلی خود به دیوایس جدید منتقل کنید.

در ادامه روند بازیابی پیام ‌های سیگنال، برنامه Signal را روی دستگاه جدید نصب و اجرا نمایید. بعد از باز کردن نرم ‌افزار به دنبال گزینه Restore Backup بگردید و روی آن کلیک کنید.

فایل پشتیبان را برگزینید و آن را در اکانت سیگنال خود وارد سازید. سپس عبارت عبور فایل پشتیبان را که از 30 رقم تشکیل شده، وارد نمایید. با این کار در واقع تایید می‌ کنید که نسخه پشتیبان به درستی وارد شده است. انجام این مرحله اهمیت زیادی دارد، زیرا نمی‌ توانید نسخه پشتیبان را بدون عبارت عبور آن ریکاوری نمایید.

نکته: توجه داشته باشید که انتقال چت‌ های برنامه سیگنال از سیستم عامل ios به اندروید یا بالعکس امکان‌ پذیر نیست. بنابراین تنها می ‌توانید چت ‌ها را به دستگاهی با سیستم عامل مشابه منتقل کنید. 

ریکاوری پیامها در سیگنال

این مطلب جذاب را از دست ندهید : بازیابی توییت‌ های پاک شده توییتر

چگونگی پشتیبان گیری و بازیابی چت های سیگنال در IOS

خوشبختانه در سیستم عامل ios نیز امکان بازیابی چت های Signal وجود دارد. اخیراً برنامه سیگنال ابزاری را برای انتقال داده‌ ها در دستگاه‌ های مختلف اپل ارائه داده است. این ابزار رمزگذاری شده قادر است از حریم خصوصی کاربران به خوبی محافظت کند. به منظور انتقال اطلاعات کافی است دو آیفون قدیمی و جدید در نزدیکی هم قرار داشته باشند. پس از این کار باید مراحل بازیابی پیام ‌های سیگنال را به صورت زیر انجام دهید:

نرم ‌افزار Signal را بر روی آیفون جدید نصب کرده و مراحل ثبت نام آن را طی کنید. سپس شماره تلفن خود را در گوشی اپل جدید تایید نمایید. با این اقدام می ‌توانید جهت منتقل کردن اکانت سیگنال و همچنین تاریخچه چت‌ ها از دستگاه قدیمی روی گزینه موجود کلیک کنید.

روی آیفون فعلی خود به جستجوی دستور مهاجرت بپردازید و فرآیند انتقال را تایید نمایید. می ‌توانید دستگاه فعلی را جهت اسکن کد QR ظاهر شده روی دیوایس جدید مورد استفاده قرار دهید.

چند دقیقه منتظر بمانید تا انتقال به پایان برسد‌. اکنون آیفون فعلی اطلاعات مربوط به برنامه سیگنال را حذف می ‌کند، بنابراین می ‌توانید بلافاصله روی گوشی جدید با پلتفرم Signal کار کنید.

در ادامه روند بازیابی پیام ‌های سیگنال و طی مراحل انتقال، آیفون فعلی اعلان‌ های مربوط به این کار را نمایش می ‌دهد. البته پیش از فرستادن هرگونه اطلاعات باید یکپارچگی اتصال بین دو دیوایس را تایید کنید. همچنین ممکن است لازم باشد پیش از آغاز پروسه انتقال دیتاها، کد QR ظاهر شده در صفحه نمایش آیفون جدید را اسکن نمایید.

توجه داشته باشید که برنامه سیگنال کلیدهای خاصی را برای ایجاد یک ارتباط رمزگذاری شده بین دیوایس‌ ها ایجاد می‌ کند. ضمن این که کد MAC در کد QR آیفون جدید در نظر گرفته شده است، لذا دستگاه فعلی قادر است یکپارچگی اتصال را تایید نماید.

چگونگی-پشتیبان-گیری-و-بازیابی-چت-های-سیگنال-در-IOS

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : آموزش تصویری بازیابی پیام های پاک شده در تلگرام

ریکاوری پیام ‌های سیگنال در دسکتاپ

انتقال چت ها از سیگنال نصب شده بر روی دسکتاپ به آیفون‌ ها یا موبایل‌ های اندرویدی امکان‌ پذیر نیست. بنابراین حتماً باید گزینه ثبت نام بدون انتقال را به کار ببرید. سپس برای پشتیبان‌ گیری و ریکاوری پیام ‌های سیگنال مطابق مراحل بالا نسخه بکاپ را در دستگاه‌ های اندروید و ios تهیه کنید. حالا می ‌توانید اکانت Signal را به حساب کاربری فعال در رایانه متصل نمایید.

Rate this post