اشتراک گذاری

بازیابی فایل های آفیس چگونه است ؟

یکی از بدترین اتفاق هایی که ممکن است برای هر شخصی بیوفتد، این است که فایل یا سندی را که وقت گرانبهای خود را صرف درست کردن آن کرده باشید، حذف شود. حذف شدن اسناد بر اثر اتفاق های مختلفی می تواند رخ دهد. خاموش شدن ناگهانی و یا بسته شدن برنامه از عواملی هستند که احتمال رخ دادن آن ها زیاد است. در این صورت روش هایی هست که برای بازیابی فایل های آفیس بسیار مناسب هستند و سند های شما را برمیگردانند.

بازیابی فایل های آفیس

بازیابی اسناد آفیس

موارد زیادی هستند که در اثر آن ها فایل های مهم شما حذف شوند. در سیستم هایی که برای کار کردن دائما باید از برق استفاده کنند، در صورت بروز نوسانات برقی، ممکن است فایل ها از دست بروند. بسته شدن غیر منتظره یا اشتباهی برنامه و هنگ کردن انواع دیگر از سیستم ها می تواند از عوامل دیگر باشد. در این صورت باید از روش های استفاده کنید:

بازیابی اسناد

اگر در هنگام بستن برنامه به صورت اشتباه، فایل را ذخیره نکرده اید این روش به کمک شما می آید. برنامه های آفیس به صورتی طراحی شدن که یک کپی موقت از سند شما نگه می دارد. برای بازیابی فایل های آفیس و همچنین برنامه پر استفاده Word، میتوانید یکی فیل را با برنامه Word باز کرده و در قسمت « Document Recovery» رفته و فایل مورد نظر خود را پیدا کنید.

فایل های موقت

برای نمایش فایل های موقت کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

  • به قسمت سرچ ویندوز رفته و عبارت ««File Explorer Options سرچ کنید.
  • پس از انتخاب برنامه گزینهview  را بزنید و سپس به بخش Advanced settings بروید.
  • گزینه Hidden files and folders انتخاب کنید.
  • تیک گزینه Show Hidden files, folders and drivesبزنید.
  • بعد از انجام این مراحل به پوشه وارد شوید که فایل خراب شده در آن وجود دارد. فایلی را پیدا کنید که پسوند آن «~» باشد و در انتهای آن عبارت «.tmt» قرار گرفته باشد.
  • بعد از پیدا کردن فایل مورد نظر پسوند آن را به «.doc» تغییر دهید.
بازیابی فایل های موقت در آفیس

نرم افزار های بازیابی فایل های آفیس  

راه دیگری که اسناد از رفته را بازیابی کنید این است که از ابزار های خارجی استفاده کنید. دو عدد از بهترین اسن ابزار ها عبارت اند از:

  • Easy office Recovery
  • Recuva

با این مطلب اطلاعات خود را بروز نگه دارید : بهترین روش ذخیره سازی اطلاعات چیست ؟

با استفاده از این نرم افزار ها می توانید فایل هایی که به هر صورتی از دست داده اید را برگردانید.

ویدیوی بازیابی قایل ذخیره نشده در نرم افزار ورد

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی راه های آسان و در دسترس برای عموم، جهت بازیابی اسناد آفیس را بررسی کردیم. گفتنی است که در صورتی که راهکار های بالا برای شما کارساز نبود می توانید با نمایندگی های مرکز بازیابی و ریکاوری اطلاعات تماس بگیرید.

Rate this post