اشتراک گذاری

بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ

اولین گام برای بازیابی پیام های پاک شده در واتس اپ

راه هایی برای بازگردانی پیام های پاک شده واتس اپ وجود دارد اما شما باید قبلا از واتساپ خود بکاپ گرفته باشید. بک اپ گرفتن از واتس اپ کار سختی نیست. شما می توانید به منوی setting بروید و گزینه chat را انتخاب کنید. سپس بر روی backup کلیک کنید. از تمامی اطلاعات شما بکاپ گرفته می شود. شما می توانید تنظیمات نحوه بک اپ گرفتن را نیز تغییر دهید. مثلا از شما پرسیده می شود که در چه بازه زمانی تمایل به پشتیبانی گرفتن از واتس اپ خود را دارید. شما می توانید یکی از گزینه های روزانه، هفتگی و ماهانه را انتخاب کنید. در انتخاب بازه زمانی دقت کنید چرا که شما برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در سیستم اندروید باید به دو بکاپ آخر پیام هایتان دسترسی داشته باشید و در آیفون نیز شما نیاز به آخرین بکاپ دارید.

بازگردانی پیام های پاک شده واتس اپ

چگونه بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ را انجام دهیم

قبل از اینکه شروع به بازگردانی پیام های پاک شده واتس اپ بکنید ابتدا باید از نحوه پاک شدن آنها مطلع شوید. اگر بخواهید پیام های آرشیو شده را بازگردانید کار سختی در پیش ندارید. تنها کافی است که از منوی setting  به قسمت Archived Chat  بروید و پیامی که به آن احتیاج دارید را برای بازگردانی انتخاب کنید. اما گاهی شما نیاز به بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ دارید. انجام این کار بستگی به آخرین باری که از پیام هایتان بک اپ گرفته اید دارد.

مثلا اگر شما دیروز این کار را انجام داده اید، تا رسیدن زمان بکاپ بعدی می توانید تمامی پیام های پاک شده را بازگردانی کنید. برای این منظور واتس اپ خود را پاک کنید و دوباره آن را نصب کنید. وقتی واتس اپ جدید را باز می کنید با پیامی روبه رو می شوید که از شما درباره بازیابی چت هایتان از گوگل درایو سوال می کند. بر روی گزینه restore کلیک کنید تا واتس اپ شما به صورت خودکار اطلاعاتی که در بکاپ آخر ذخیره شده است را برایتان بازیابی کند.

چگونه چت های قدیمی تر را بازیابی کنیم؟

زمانی که فرایند بک آپ بعدی شروع شده است بازگردانی پیام های قدیمی سخت تر می شود. در این صورت شما باید از سیستم عامل اندروید استفاده کرده باشید که بتوانید در این زمان چت های قدیمی را بازگردانید. چرا که در این نوع سیستم عامل، به غیر از نسخه جدید از  نسخه قدیمی تر هم یک پشتیبان تهیه می شود.

برای این منظور به File Manager بروید. سپس مسیر whatsapp>databases را  طی کنید. در فایل Databases یک فایل msgstore.db.crypt12 میبینید. این آخرین و جدیدترین فایل پشتیبانی شده برای واتس اپ شماست. گاهی با بکاپ ثانویه واتس اپ با نام msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 برخورد می کنید ( YYY_MM_DD به ترتیب از چپ به راست نشان دهنده سال و ماه و روز است). برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ که بین این دو فایل بکاپ حذف شده اند شما ابتدا باید فایل msgstore.db.crypt12 را به msgstore-latest.db.crypt12 تغییر دهید و فایل msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 را به msgstore.db.crypt12 تغییر دهید.

پس از اتمام مراحل ذکر شده واتس اپ را پاک کنید و دوباره بارگذاری و نصب کنید. اگر بکاپ در گوگل درایو شما فعال است، برنامه گوگل درایو را باز کنید . بر روی Backups کلیک کنید و فایل بک اپ واتس اپ را پاک کنید. در انتها پس از نصب مجدد، پیغامی دریافت می کنید مبتنی بر اینکه پیام های خود را توسط فایل بکاپی که ویرایش کردید بازگردانی کنید. این بدان معنی است که شما می توانید از فایل بکاپ قدیمی خود به جای فایل بک اپ جدید که اخیرا ذخیره شده است، استفاده کنید.

پس از این شما می توانید مثل همیشه از واتس اپ خود استفاده کنید. حتی شما می توانید پس از بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ، دوباره برنامه را به آخرین بکاپ برگردانید. برای این منظور در file explorer موبایلتان مراحل قبلی را به صورت معکوس انجام دهید ( دوباره فایل ها را تغییر نام دهید). برنامه واتس اپ را پاک کنید و دوباره بارگذاری و نصب کنید. بک اپ را بازیابی کنید. حال می توانید آخرین چت های خود را مشاهده کنید.

بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در گوشی جدید

روش بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ در گوشی جدید مشابه مراحل بالاست. اگر از فایل های واتس اپ خود در گوگل درایو پشتیبانی گرفته اید، کار شما بسیار آسان است. پس از بارگذاری و نصب واتس اپ، اپلیکیشن را باز کنید و شماره خود را وارد کنید. روی Restore کلیک کنید تا تمام اطلاعاتی که در گوگل درایو ذخیره کرده اید برگردانده شود. پس از آن روی next بزنید تا همه آنها را مشاهده کنید. تصاویر و ویدیوهای ذخیره شده  شما نیز پس از پیام ها بازگردانده می شوند.

اما اگر فایل بکاپ خود را به صورت Local  تهیه کرده اید، آنها را باید از طریق کارت اس دی یا کامپیوتر به گوشی منتقل کنید. فایل بکاپ Local هر روز ساعت 2 بامداد به صورت خودکار گرفته می شود و در حافظه موبایل ذخیره خواهد شد. برای رسیدن به این اطلاعات مسیر sdcard>whatsapp>databases را باید طی کنید. اگر از اس دی کارت است استفاده نمی کنید، گزینه های internal storage و main storage را به جای sd card  خواهید دید. ابتدا باید این اطلاعات را از گوشی قدیمی به گوشی جدید منتقل کنیم . برای کامل شدن فرایند بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ، اپلیکیشن را در دستگاه جدید پاک کنید و دوباره بارگیری کنید. در انتها مشابه عملیات بالا را انجام دهید و گزینه restore  را انتخاب کنید.

بازیابی تصاویر، ویدیو و فایل های صوتی پاک شده واتس اپ

تصاویر و ویدیوهایی که از خود برنامه واتس اپ حذف می کنید در واقع از گوشی شما پاک نشده اند. مگر آن که شما آنها را از گالری حذف کنید. بنابراین برگرداندن تصاویر و ویدیوهای واتس اپ که از خود برنامه حذف کردید، کار راحتی است. بدین منظور، File Manager را باز کنید.  مسیر whatsapp>Media  را طی کنید. با چک کردن پوشه های موجود می توانید فایل های مورد نظرتان را پیدا کنید.

پیشنهاد می کنیم مطلب بازیابی اطلاعات واتس آپ را مطالعه کنید.

بازگردانی پیام های پاک شده واتس اپ در آیفون

برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ، شما باید ابتدا به وسیله ICloud  یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کرده باشید. آخرین نسخه بکاپ را چک کنید سپس واتس اپ خود را حذف و مجددا نصب کنید. شماره تماس خود را تایید کنید و پیام های نشان داده شده بر روی صفحه دنبال کنید. در این مرحله شما می توانید چت های سابق خود را restore کنید. ابتدا با آیدی اپل خود وارد سیستم و سپس آیکلود شوید. آیکلود درایو را روی حالت on قرار دهید. برای گرفتن بکاپ و بازیابی اطلاعات باید از یک شماره تماس استفاده کنید. در واقع شما نمی توانید با یک شماره واتس اپ را راه اندازی کنید و با یک شماره دیگر ریستور بکاپ بگیرید

Rate this post