اشتراک گذاری

شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی چه دلایلی دارد ؟

شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی از مشکلاتی است که غالباً در زمان خرید حافظه و یا در هنگام استفاده از مموری کارت روی می دهد. در این شرایط تلفن همراه شما، کارت حافظه جانبی یا همان SD را شناسایی نکرده و در نتیجه شما نمی توانید به داده های آن دسترسی پیدا کرده و یا داده جدیدی در آن ذخیره نمایید. در این لحظه ممکن است به سلامت کارت حافظه شک کنید و دلیل اصلی را خرابی آن بدانید. اما واقعیت آن است که دلایل مختلفی برای شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم مهمترین دلایل عدم شناسایی کارت SD توسط موبایل را بررسی کنیم. برخی از این عوامل مربوط به گوشی یا خود حافظه SD هستند و ممکن است قابل برطرف شدن نباشند. در بسیاری از مواقع نیز مشکل شناسایی نشدن مموری کارت قابل برطرف شدن بوده و می توان از طرق مختلف آن را حل کرد. قابل توجه است که پیغام this device doesn’t support this SD card یکی از رایج‌ترین پیغام‌های نشان داده شده در گوشی بوده و مشکل عدم شناسایی کارت حافظه را گوشزد می کند.

شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی

فرمت اشتباه؛ یکی از دلایل شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی

با مشاهده مشکل شناسایی نشدن کارت اس دی، قبل از هر چیز ظرفیت کارت حافظه را چک نمایید. اگر ظرفیت آن بیشتر از 32 گیگابایت است، ممکن است فایل سیستم آن روی فرمت exFAT قرار داشته باشد. این فرمت را برخی از گوشی های موبایل از آن پشتیبانی نمی کنند. برای اطمینان از این موضوع، کارت حافظه را مستقیماً به کامپیوتر خود متصل کرده و سپس آن را فرمت کنید و فایل سیستم آن را به FAT32 تغییر دهید. این موضوع می تواند مشکل شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی را برطرف کند.

پشتیبانی نکردن گوشی از مموری کارت

ممکن است مموری کارت شما به این دلیل شناسایی نشود که مدل گوشی شما از آن پشتیبانی نکند. این شرایط بیشتر زمانی رخ می دهد که شما برای اولین بار از کارت حافظه خریداری شده روی گوشی تلفن همراهتان استفاده می کنید. در این حالت اگر کارت حافظه با گوشی شما سازگار نباشد، پیغام ” sd card not inserted ” در صفحه نمایشگر گوشی ظاهر می شود. ممکن است از دلایل شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی حافظه بیشتر آن نسبت به ظرفیت گوشی باشد. علاوه بر این ممکن است چون گوشی شما قدیمی است، توانایی پشتیبانی از کارت حافظه های جدید را نداشته باشد. برای رفع این مشکل بهتر است کارت حافظه قدیمی تر و یا با ظرفیت کمتری را روی تلفن همراهتان امتحان کنید.

شناسایی نشدن به دلیل خرابی پایه ها

اگر کارت حافظه به درستی در محل خود قرار نگرفته باشد، گوشی شما نمی تواند آن را شناسایی کرده و اطلاعات آن را لود کند. کثیف شدن پایه های اتصال مموری کارت، تخریب پایه ها، شکسته شدن مموری کارت و یا کثیفی اسلات کارت حافظه در گوشی، از دلایلی است که این مشکل را ایجاد می کند. در این شرایط بهترین راهکار تعویض کارت حافظه خواهد بود.

سوختن مموری کارت

یکی از بدترین دلایل شناسایی نشدن مموری کارت توسط گوشی، سوختن آن است. اگر از کارت های SD در شرایط نرمال و معمول استفاده کنیم، احتمال سوختن آن ها بسیار کمتر می شود. اصلی ترین دلیلی که باعث سوختن کارت حافظه می شود، رسیدن ولتاژ نامناسب به آن می باشد. در این شرایط چاره ای جز تعویض کارت حافظه نیست.

بازیابی اطلاعات مموری کارت

اگر اطلاعات مموری کارت خود را از دست داده و یا ناخواسته موجب حذف آنها شده اید، می توانید به مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کرده و خدمات تخصصی ریکاوری اطلاعات را از کارشناسان درخواست کنید. در این مرکز انواع حافظه جانبی از جمله هارد، مموری کارت، فلش مموری، حافظه گوشی و حافظه دوربین قابل ریکاوری بوده و با استفاده از تجهیزات مناسب و از طریق جدیدترین متد، تمامی اطلاعات آنها بازیابی می شود. در این مرکز باتجربه ترین تکنسین های ریکاوری اطلاعات حضور دارند و از تجربه چندین ساله در زمینه ریکاوری انواع حافظه برخوردار هستند. ما به شما تضمین می دهیم در صورت امکان پذیر بودن ریکاوری اطلاعات شما، همه آنچه را که نیاز دارید به شما ارائه کنیم. هدف ما خرسندی و رضایت شما می باشد.

Rate this post