اشتراک گذاری

حل مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ

فلش مموری حافظه ی کوچک و کاربردی مهمی است که استفاده از آن برای تک تک کاربران لپ تاپ ها و رایانه های موجود در بازار پیش می آید. این حافظه خیلی ساده به لپ تاپ مورد استفاده ی شما وصل می شود. انتقال اطلاعات از طریق فلش مموری سرعت بسیار مناسبی دارد. اما این سرعت زمانی قابل رویت است که هیچ گونه اختلالی در کارایی فلش، راه اتصالی آن و یا رایانه رخ ندهد. در غیر این صورت مشکل خوانده نشدن فلش در لپ تاپ ظهور می کند. نخواندن فلش در لپ تاپ می تواند بسیار کلافه کننده باشد. به خصوص اگر شما برای تبادل اطلاعات مهمی میان فلش و رایانه عجله داشته باشید. ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید تا شما را با تمامی جنبه های پیدایش مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ آشنا سازیم.

نخواندن فلش در لپ تاپ

راه های مبارزه با مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ

مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ می تواند دارای دلایل ریز و درشت متعددی باشد. در چنین شرایطی شاهد پیغام “USB Device not recognized” خواهید بود. برای اینکه بتوانید از این ارور خلاص شوید؛ به راهکارهای زیر دقت کنید:

سلامت فلش را بررسی کنید.

فلش مموری قطعه ی حساس و آسیب پذیری است که در اثر اصابت ضربه، نفوذ مایعات شیمیایی، رطوبت و ذرات گرد و غبار با اختلالات فنی رو به رو می شود. در مسیر چک کردن سلامت فلش، از یک رایانه یا لپ تاپ دیگر کمک گرفته و فلش را به یکی از پورت های آن متصل نمایید.

بیشتر بخوانید: بازیابی اطلاات فلش

برای حل مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ وضعیت کلی لپ تاپ را چک کنید.

ویروسی شدن لپ تاپ می تواند سد راه برقراری پل ارتباطی فلش و بعد نرم افزاری لپ تاپ باشد. بد افزارهای احتمالی را از رایانه پاک کنید و از آنتی ویروس فعال و معتبر استفاده نمایید.

پورت انتخابی را تغییر دهید.

لق شدن پورت های لپ تاپ می تواند عامل اصلی نخواندن فلش در لپ تاپ باشد. بنابراین باید پورت انتخابی خود را برای اتصال فلش به لپ تاپ تغییر دهید. این راه حل ساده معمولا از سوی کاربران عادی نادیده گرفته می شود. در حالی که ممکن است در عرض چند ثانیه باعث رفع معضل خوانده نشدن فلش در لپ تاپ شود.

لپ تاپ را ری استارت کنید.

جهت مبارزه با معضل نخواندن فلش در لپ تاپ، حتما یک بار اجازه دهید سیستم ری استارت شود. همان طور که می دانید ری استارت شدن رایانه و لپ تاپ راه حل اصلی مبارزه با اختلالات فنی و نرم افزاری است. یک ری استارت ساده حتی بدون فرمت کردن فلش می تواند مشکل شناسایی مموری را نابود سازد.

درایور مرتبط با فلش را دوباره نصب کنید.

برای رفع مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ در منوی استارت ویندوز دستگاه عبارت Control Panel را جستجو کنید و سپس وارد این گزینه شوید. در مرحله ی بعدی بر روی عبارت Troubleshooter کلیک کرده و مسیر Troubleshooting > Hardware and Sound > Configure a Device را دنبال نمایید. در نهایت بر روی دکمه Apply بزنید و اجازه دهید به روزرسانی به اتمام برسد.

بیشتر بخوانید: بازیابی اطلاعات فلش آسیب دیده

کنترلرهای یو اس بی را حذف و مجددا نصب کنید.

بر روی منوی استارت کلیک کنید و پس از سرچ کردن عبارت Device Manager، آن را باز کنید. گزینه ‌ی Universal Serial Bus Controllers را بزنید. پس از این کار بر روی یک دستگاه جانبی کلیک کرده و گزینه‌ ی Uninstall‌ را بفشارید. این کار را برای تمام دستگاه‌های شناسایی شده انجام دهید. در آخر کامپیوتر را ریستارت کنید. بدین ترتیب کنترلرهای USB به صورت خودکار نصب خواهند شد. در واقع اگر مشکل نخواندن فلش در لپ تاپ به دلیل بارگذاری نادرست درایور USB باشد، با این روش اختلال وارد بر دستگاه برطرف می شود.

Rate this post