اشتراک گذاری

فرمت کردن هارد

اگر از کاربران همیشگی سیستم های کامپیوتری و یا هارد های اکسترنال باشید، حداقل برای یک بار هم که شده، احتمالاً تصمیم به فرمت کردن هارد دستگاه خود گرفته باشید. فرمت کردن اگر چه ایده‌ی چندان جالبی نیست اما در صورت مهم نبودن اطلاعات ذخیره شده، راهکار خوبی برای رفع اشکالات پیش آمده در هارد است. فرمت کردن هارد اکسترنال، ایرادات نرم افزاری پیش آمده در هارد را به خوبی برطرف می‌سازد.

به علاوه اگر کاربر قصد فروش و یا واگذاری هارد خود را داشته باشد، می‌تواند با فرمت کردن هارد، اطلاعات موجود در آن را حذف و پاک کند. اگر جزو آندسته از کاربرانی هستید که تصمیم به فرمت کردن هارد خود گرفته‌اید، لیکن شیوه انجام این کار را نمی‌دانید، می‌توانید با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو، روش انجام این کار را فرا بگیرید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در حین انجام این کار می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز دیتا ریکاوری تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

فرمت کردن هارد

نحوه فرمت کردن هارد اینترنال

یکی از روش‌های موجود جهت فرمت کردن هارد اینترنال استفاده از Disk Management است. برای استفاده از این روش، منوی استارت را باز کرده و کلمه run را جستجو نمایید. (می‌توانید کلیدهای win+R را به طور همزمان فشار دهید تا پنجره Run اجرا شود). در پنجره‌ی Run عبارت diskmgmt.msc را تایپ کرده و اینتر بزنید. با این کار پنجرهDisk Management باز شده و تمامی درایوهای سیستم نمایش داده می‌شوند.

برای فرمت کردن هارد کافی است تا بر روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و از میان گزینه‌های به نمایش درآمده، گزینه‌ی Format را بزنید. (نکته: از طریق Disk Management می‌توان برای پارتیشن بندی هارد سیستم و پارتیشن بندی هارد اکسترنال نیز استفاده کرد). در پنجره‌ی ظاهر شده گزینه File system را بر روی NTFS قرار دهید و فعال کردن گزینه Perform a quick format را انجام دهید. در پایان، بر روی OK کلیک نمایید تا فرمت کردن هارد، پس از تایید شما انجام شود. (نکته: فرمت کردن درایوی که ویندوز بر روی آن نصب است بدین شیوه امکان‌پذیر نیست).

آموزش فرمت کردن هارد اکسترنال

فرمت کردن هارد اکسترنال روش بسیار ساده‌‌ای دارد. برای این کار می‌توانید از طریق ویندوز اقدام نمایید. کافی است هارد را به سیستم متصل کنید. سپس وارد computer شده و بر روی درایو مربوط به آن راست کلیک کنید. با انتخاب گزینه Format پنجره ای نمایش داده می شود. با نمایش این پنجره، گزینه‌ی File system را بر روی NTFS قرار داده و Quick Format را فعال کنید. کافی است بر روی گزینه Start کلیک کنید تا فرآیند فرمت هارد آغاز شود.

مرکز ریکاوری اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات به دلیل بهره‌مندی از به‌روزترین ابزارآلات ریکاوری نظیر pc3000 و نیز جذب نیروی کارآمد و متعهد، قادر به پشتیبانی و ریکاوری تمامی هاردها و حافظه‌های موجود در بازار می‌باشد. برخی از دستگاه‌ها و حافظه‌ها که امکان بازیابی اطلاعات آنها در این مرکز وجود دارد عبارتند از: بازیابی اطلاعات رید Raid، بازیابی اطلاعات NAS و DAS، بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال و اینترنال، بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال و گوشی موبایل اسمارت فون،

بازیابی اطلاعات انواع تبلت اندروید و آی او اس Android/IOS، بازیابی اطلاعات از انواع DVR و سیستم دوربین های حفاظتیSecurity Cameras & Home Surveillance Systems،  تعمیر فوق تخصصی انواع هارد SSD و بازیابی اطلاعات هارد SSD، ریکاوری فایل MOV بعد از فرمت شدن، حذف یا پاک شدن و خراب شدن فایل و …. . کارشناسان فنی حاضر در مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از تخصصی‌ترین تجهیزات سخت‌افزاری و تعهد به استانداردهای روز دنیا موفق به ارائه بالاترین درصد موفقیت در بازیابی اطلاعات از دست رفته شده اند.

5/5 (1 امتیاز)