اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • چطور فیلم دوربین مدار بسته را بازیابی کنیم؟ ریکاوری هارد DVR

چطور فیلم دوربین مدار بسته را بازیابی کنیم؟ ریکاوری هارد DVR

در این مقاله، نحوه ریکاوری هارد DVR و نکات مربوط به آن را بررسی می کنیم. بازیابی فیلم دوربین مداربسته به روش های مختلفی انجام می شود. برخی این کار را با نرم افزار انجام می دهند و برخی هم از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته تر برای این منظور استفاده می کنند. باید بدانید که دستگاه های DVR با سیستم عامل های مختلف و با رمز نگاری های خاص اطلاعات را در هارددیسک خود ذخیره می کنند.

به همین دلیل هم ریکاوری هارد DVR، دشواری ها و پیچیدگی های بسیاری داشته و نیازمند برخورداری از دانش فنی و مهارت بسیار بالایی است. در ادامه راجع به روش های بازیابی هارد دوربین مداربسته اطلاعات کاربردی را به شما ارائه می دهیم. دقت کنید که استفاده از نرم افزارهای ریکاوری برای این کار، کاربرد چندانی ندارد و بهتر است از کارشناسان بازیابی اطلاعات برای دستیابی به بهترین نتیجه کمک بگیرید.

ریکاوری هارد DVR

نحوه ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته

با توجه به سیستم ویژه و منحصر بفرد دوربین های مداربسته، ریکاوری هارد این دستگاه ها باید به روش های مختلفی انجام شود. گاهی از خود دستگاه DVR برای استخراج ویدئوها استفاده می شود. اگر هارد دی وی آر آسیب منطقی دیده باشد، نیاز به تجزیه و تحلیل داده ها و اقدامات نرم افزاری است. اگر پای یک آسیب دیدگی فیزیکی در میان باشد، ممکن است حتی نیاز به جراحی هارد باشد. این کار شامل ترمیم و تعویض هد، پلاتر و … بوده و باید در کلین روم و با استفاده از تجهیزات و ابزار مخصوص انجام شود.

در نهایت برای ریکاوری هارد DVR در مرکز بازیابی اطلاعات، از دستگاه های پیشرفته ای همچون pc3000 استفاده می شود. مراحل کلی بازیابی اطلاعات هارد دوربین مداربسته عبارتند از: تست و بررسی سلامت هارد درایوها، تست برد، عیب یابی فیزیکی و منطقی هارد، جراحی هارد، تعویض هد و پلاتر،

دلایل پاک شدن فیلم  DVR

حالا که با روش های ریکاوری هارد DVR آشنا شدید، بد نیست بدانید که چه عواملی باعث پاک شدن فیلم های دوربین مداربسته می شوند. به این ترتیب شاید بتوانید این عوامل را کنترل کرده و از حذف شدن فیلم ها جلوگیری کنید. خرابی یا آسیب دیدگی هارد، یکی از دلایل اصلی حذف شدن اطلاعات و فیلم ها یا عدم امکان دسترسی به آنهاست. اگر هارد دی وی آر ضربه بخورد و از نظر فیزیکی آسیب ببیند، محتوای آن از دسترس خارج می شود. آسیب دیدگی فریمور یا پروگرم های خاص آی سی ها هم موجب پاک شدن اطلاعات می شود.

همچنین اگر فضای هارد پر باشد و ضبط مجدد فیلم انجام شود، احتمال از دست رفتن فیلم های قبلی بالاست. حذف تصادفی فیلم، پاک کردن روزها و یا قسمت های خاص بصورت تصادفی یا عمدی، خطرات و بلایای طبیعی مانند آتش سوزی، رطوبت، گرد و غبار یا آلودگی شیمیایی، فرمت کردن هارد دیسک و قطع برق و نوسانات ولتاژی هم عوامل دیگری هستند که شما را ناچار به بازیابی اطلاعات هارد DVR می کنند.

آیا نرم افزارهای بازیابی اطلاعات برای ریکاوری هارد دوربین مداربسته مناسب هستند؟

یکی از روش های نه چندان کاربردی برای ریکاوری هارد DVR، استفاده از نرم افزارهایی است که در این حوزه منتشر شده اند. این نرم افزارها، عملا تاثیر مثبتی ندارند و شاید در بهترین حالت، درصد بسیار پایینی از فیلم ها را برگردانند. به علت متفاوت بودن فایل سیستم هاردهای DVR ، بیشتر برنامه ها از این سیستم پشتیبانی نمی کنند.

البته دو نرم افزار، مخصوص ریکاوری هارد دوربین های مداربسته طراحی شده اند. اما این برنامه ها نسخه رایگان ندارند. از طرفی، استفاده از آنها هم نیازمند برخورداری از دانش فنی و تخصص در حوزه بازیابی اطلاعات است. یک کاربر عادی، نمی تواند از این دو برنامه استفاده کند و به دلیل نداشتن مهارت و تخصص کافی، اطلاعات را به طور کلی از دسترس خارج کرده و شانس ریکاوری آنها را به صفر می رساند.

Rate this post