اشتراک گذاری

آیا هارد اکسترنال به گوشی وصل می شود؟

بسیاری از کاربران تصور می کنند که هارد اکسترنال را نیز مانند فلش مموری می توان تنها از طریق یک کابل رابط به گوشی متصل کرد. اما اتصال هارد اکسترنال به گوشی نیازمند شرایطیست که در این مقاله عنوان می شود. علاوه بر اینکه تفاوت هایی میان هارد اکسترنال و فلش مموری وجود دارد، گوشی موبایل نیز با ساختار سیستم های رایانه ای متفاوت است و نمی توان به سادگی اتصال فلش به کامپیوتر، هارد را به گوشی متصل کرد. در مقالات قبلی در مورد بازیابی اطلاعات گوشی و نکات مهم آن در گوشی های اندرویدی و آی او اس صحبت کردیم. با مرکز تعمیرات هارد همراه باشید تا با نحوه ی برقراری ارتباط میان هارد اکسترنال و گوشی موبایل آشنا شوید.

اتصال هارد اکسترنال به گوشی

روش های اتصال هارد اکسترنال به گوشی

همان طور که اشاره شد، اتصال هارد اکسترنال به گوشی نیازمند مهیاسازی شرایطیست که عبارتند از :

تامین انرژی هارد توسط هاب USB و پاوربانک

نیاز به منبع تامین انرژی مهم ترین نکته در برقراری اتصال هارد اکسترنال به گوشی است. باتری گوشی یا تبلت نمی تواند به تنهایی هارد اکسترنال را راه اندازی کند. در واقع هارد اکسترنال برای آن که بتواند به راحتی کار کند، باید از طریقی انرژی خود را تامین سازد. زمانی که هارد به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل می شود، این انرژی به راحتی از برق دستگاه شما تامین می شود. این در حالیست که در هنگام اتصال هارد به گوشی موبایل انرژی به دست آمده از باتری تلفن همراه برای اجرای هارد کافی نیست.

البته لازم به ذکر است که هارد اکسترنال در دو نوع با آداپتور و بدون آداپتور عرضه می شوند که نمونه های با آداپتور انرژی خود را مستقیما از آداپتور طراحی شده دریافت می نمایند. اما هاردهای بدون آداپتور تنها با یک USB به فروش می رسند که در برقراری اتصالشان به موبایل انرژی خود را باید از هاب USB  ، پاوربانک و یا کابل OTG به دست آورند. رابط مخصوص برای اتصال هارد اکسترنال به گوشی  USB Y Cable می باشد.

این کابل در یک سمت دارای یک درگاه هارد اکسترنال می باشد. در سمت دیگر USB Y Cable یک پورت USB و یک پورت Micro-USB  وجود دارد که   Micro-USB در آن وظیفه ی جا به جایی اطلاعات داشته و پورت USB نیز کار تامین انرژی را انجام می دهد. از طریق پورت USB می توانید انرژی مورد نیاز هارد اکسترنال را توسط پاور بانک تامین نمایید . روش دیگر استفاده از هاب USB می باشد. از طریق کابل USB Y به همان طریق بالا اقدام نمایید با این تفاوت که انرژی مورد نیاز را به جای پاور بانک از طریق هاب USB به هارد اکسترنال برسانید.

تامین انرژی هارد توسط هاب USB و پاوربانک

استفاده از کابل OTG

روش دیگر تامین انرژی هارد برای متصل شدن هارد به موبایل، استفاده از کابل OTG است. بسیاری از گوشی های امروزی باتری 2000 میلی آمپری به بالا دارند که می توانند برق هارد را با استفاده از کابل OTG تامین نمایند. جهت اتصال هارد اکسترنال به گوشی، موبایل شما باید با OTG  USB سازگاری داشته باشد. با مراجعه به وب سایت سازنده ی گوشی یا مشاهده ی نوشته های روی جعبه دستگاه، می توانید از وجود سازگاری سیستم گوشی با OTG مطلع شوید. به هر حال می توانید تست کنید و اگر برق هارد تامین نگشت از دو روش ذکر شده در بخش قبل استفاده نمایید.

استفاده از نرم افزار

استفاده از نرم افزارهای جانبی مخصوص اتصال هارد به گوشی، می تواند شما را از مراحل مرتبط با تغییر فرمت رها سازد. نرم افزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند که به سادگی بدون دستکاری فرمت اولیه ی هارد، برقراری اتصال به موبایل را شکل می دهند. Total commander یکی از این نرم افزارهاست. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در هر یک از مراحل و روش های ذکر شده با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فرمت کردن مرحله ی مهم اتصال هارد اکسترنال به گوشی

در برقراری اتصال هارد اکسترنال به گوشی از سه روش ذکر شده در بخش های قبلی یعنی OTG  USB، هاب USB و پاوربانک دقت کنید که هارد باید در قالب فرمت FAT32 باشد. فرمت NTFS تشخیص داده نخواهد شد. سیستم عامل اندروید از فرمت های خاصی پشتیبانی می کند. اکثر هارد اکسترنال هایی که به سیستم عامل ویندوز متصل می شوند، دارای فرمت NTFS هستند. متاسفانه سیستم عامل اندروید از این فرمت پشتیبانی نمی کند. اگر هارد دیسک شما در قالب فرمت FAT32 نیست، می توانید آن را فرمت کرده و به نمونه ی FAT32 تغییر دهید. در این تغییر فرمت، تمامی اطلاعات هارد از بین خواهند رفت، بنابراین تهیه بک آپ را فراموش نسازید.

تخصصی ترین مرکز تعمیرات هارد

مرکز بازیابی اطلاعات ارائه دهنده ی تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر، ترمیم و بازیابی انواع هاردهای مختلف همچون هارد گوشی، تبلت، سیستم های رایانه ای و هاردهای اکسترنال و اینترنال موجود در بازار می باشد. خدمات و سرویس های ویژه ی این مجموعه دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و شامل تمامی مشکلات احتمالی هارد از جمله ویروسی شدن آن ها می گردد. خاطرنشان می نماییم که متقاضیان سرویس‌های مذکور می توانند با حضور در نمایندگی ریکاوری اطلاعات و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه، خدمات مورد نیاز خویش را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایند.

5/5 (1 امتیاز)