اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • ساخت حافظه فراگیر، انقلابی در حافظه کامپیوتری

ساخت حافظه فراگیر، انقلابی در حافظه کامپیوتری

ساخت حافظه فراگیر تکنولوژی جدیدی برای تغییر روش ذخیره سازی اطلاعات است. به تازگی دانشمندان با ترکیب خصوصیت های مثبت حافظه های کنونی کامپیوتر موفق به ساخت حافظه جدیدی شده‌اند. این نوع حافظه، به ترکیب عناصر مثبت حافظه موجود پرداخته و در همان حال بسیاری از نقاط ضعف آن را کاهش می دهد. سلول‌های حافظه جدید براساس عملکرد مکانیک کوانتوم توسعه پیدا کرده و زمانی که الکترون ها در اطراف آن تونل می زنند، میزان بازدهی انرژی آن گسترش می یابد.

در واقع ساخت حافظه فراگیر با ترکیب حافظه RAM یا حافظه تصادفی و حافظه فلش صورت گرفته است. در حافظه RAM با وجود پردازش سریع آن، هنگام قطع جریان برق، تمامی اطلاعات از دست می رود. حافظه فلش کندتر از RAM است و زمان بیشتری می‌تواند اطلاعات را در خود ذخیره کند. اما این حافظه نیز در طی زمان تحلیل رفته و اطلاعات آن پاک می شود. حافظه فراگیر، ترکیب ویژگی‌های مثبت این دو نوع حافظه است و می تواند اطلاعات بیشتری را به مدت طولانی‌تری ذخیره کند.

ساخت حافظه فراگیر

مزایای ساخت حافظه فراگیر

آقای هین که یکی از دانشمندان سازنده این تکنولوژی شگرف است درباره مزایای این نوع از حافظه کامپیوتری گفته است: «مزایای این نوع حافظه، ترکیب دو نوع حافظه فلش و Ram بدون ویژگی‌های منفی آن است. این حافظه دارای زمانی بی پایان برای ذخیره سازی داده است و در مقایسه با DRAM، می‌تواند داده‌ها را با انرژی بسیار کمتری ذخیره و یا پاک کند.»

از مزایای دیگر ساخت حافظه فراگیر، کاهش مصرف انرژی مرکز اطلاعات در زمان‌های اوج است. در این شرایط، حافظه فراگیر، انرژی را تا یک پنجم کاهش می‌دهد. نکته قابل ستایش در این نوع مموری، توسعه نوع جدیدی از کامپیوتر است که نیاز به بوت شدن نداشته و در زمانی که کاری بر روی آنها صورت نگیرد سریع و به صورت نامحسوس به حالت Sleep می‌رود.

ساخت حافظه فراگیر و زمان عرضه آن

با وجود اینکه دانشمندان حوزه تکنولوژی خبر از ساخت این حافظه داده‌اند اما این موضوع تنها به فعالیت‌های آزمایشگاهی منتهی شده و خبری در مورد عرضه آن ارائه نشده است. این نوع حافظه هرچه که باشد، منافع مالی زیادی به همراه دارد و احتمالا نخستین مشتری آن شرکت‌هایی خواهند بود که سازنده کامپیوترهایی با قابلیت حجم عظیم ذخیره اطلاعات هستند. البته این به معنی عدم استفاده کاربران معمولی از آن نخواهد بود. ساخت حافظه فراگیر چنان انقلابی در تکنولوژی ایجاد می کند که افراد زیادی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

ارائه به روزترین اخبار در مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات ارائه کننده خدمات بازیابی اطلاعات و فایل‌های حذف شده از انواع حافظه می‌باشد. در وب سایت این مجموعه، جدیدترین اخبار مرتبط با تکنولوژی به ویژه در حوزه انواع حافظه برای مخاطبان در یک بخش ویژه در نظر گرفته شده است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به این قسمت از خبرهای جدید آگاه شوید.

در مرکز بازیابی اطلاعات، ریکاوری هارد، مموری کارت، بازیابی اطلاعات فلش، حافظه گوشی، حافظه دوربین و انواع دیگر از حافظه‌های جانبی، با استفاده از جدیدترین متد و پیشرفته ترین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری صورت می گیرد. تکنسین‌های مرکز بازیابی اطلاعات قادرند تمامی فایل‌های پاک شده از جمله عکس، فیلم، فایل صوتی، اسناد، پیام و مخاطبان گوشی را به صورت کاملاً تخصصی ریکاوری کرده و در اختیار کاربر قرار دهند. اعتماد مشتریان به این مرکز سبب شده تا پرسنل فنی و اداری این بخش، تلاش خود را در ارائه خدمات باکیفیت‌تر و بیشتر به کاربران دو چندان کنند.

Rate this post