اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی

حذف شدن اطلاعات از گوشی‌ها و سایر گجت های امروزی، یکی از اتفاقاتی است که ممکن است برای هر یک از ما به عنوان کاربر رخ دهد. از میان عللی که سبب حذف شدن ناخواسته اطلاعات می‌گردند، مواردی چون حذف به دست کاربر –البته به صورت ناخواسته و اتفاقی-، و نیز حذف به دلیل اتفاقات ناگهانی، جوز رایج‌ترین‌ها هستند. خوشبختانه در صورت رعایت برخی از نکات، امکان بازیابی اطلاعات حذف شده از گوشی وجود دارد.

از میان این نکات، عدم ذخیره‌سازی اطلاعات، پس از حذف شدن اطلاعات، جزو مهم‌ترین‌هاست. بنابراین اگر اطلاعات گوشی شما، خواسته یا ناخواسته، حذف شده‌اند و قصد بازیابی آنها را دارید، اکیداً توصیه می‌شود، از ذخیره کردن هر گونه اطلاعات جدید بر روی گوشی خود خودداری کنید و در اسرع وقت به مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.

در صورتی که به هر دلیل قصد مراجعه به مراکز بازیابی را ندارید، می‌توانید از نرم افزارهای رایگان موجود برای این کار استفاده کنید. یکی از نرم افزارهای نسبتاً کارامد برای این کار برنامه FonePaw Android Data Recovery است. این برنامه برای بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی نسبتاً مناسب است.

بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی

آشنایی با نرم افزار بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی

نرم افزار FonePaw Android Data Recovery که در این مقاله برای بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدیی از آن استفاده می‌شود، رابط کاربری ساده و آسانی دارد. بنابراین برای استفاده از آن نیاز به دانش خاصی نیست. از این نرم افزار می توانید برای بازیابی اطلاعات سیم کارت، حافظه خارجی یا SD Card و حافظه داخلی گوشی خود استفاده نمایید. این نرم افزار می‌تواند بسیاری از اطلاعات حذف شده گوشی نظیر فیلم، عکس، موزیک، پیام های متنی، اطلاعات تماس مخاطبین، اسناد حذف شده در گوشی و کارت SD گوشی اندرویدی خود را بازیابی کند.

(باید توجه داشت که بازیابی با نرم افزارهای بازیابی چندان تخصصی و موفقیت آمیز نیست. بنابراین در صورتی که اطلاعات حذف شده برای شما حیاتی است بهتر است به مراکز بازیابی برخوردار از تجهیزات این حوزه –نظیر pc3000– مراجعه کنید). نرم افزار FonePaw Android Data Recovery برای اندروید 2.1 به بعد کاربرد دارد و تقریبا اکثر گوشی ها و تبلت های موجود در بازار را پشتیبانی می‌کند.

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی

همانگونه که گفته شد آموزش ارائه شده در این بخش جهت بازیابی اطلاعات گوشی اندروید با استفاده از نرم افزارFonePaw Android Data Recovery خواهد بود. بنابراین پیش از هر چیز می‌بایست برنامه مذکور را در جستجو کنید و پس از دانلود، آن را نصب کنید. پس از این کار، گوشی اندرویدی خود را با کابل  USB به کامپیوتر متصل کنید. منتظر بمانید تا گوشی اندرویدی شما توسط کامپیوتر یا لپ تاپ‌تان شناسایی شود. در صورتی که debugging را روی گوشی خود فعال نکرده باشید این برنامه از شما می خواهد که USB debugging را روی گوشی خود فعال نمایید.

در ادامه بسته به اندروید گوشی یکی از مراحل زیر را دنبال کنید:

برای اندرویدیهای قبل از 2.3 :

Applications » Development » USB debugging

برای اندرویدی بین 3.0 تا 4.1 :

Settings » Developer options » USB debugging

برای اندرویدی 4.2 به بعد :

Settings » About Phone » Build number »

در اکثر مواقع تا زمانیکه متوجه نشوید در بخش Developer mode هستید بنابراین به مسیر زیر برگردید:

» Settings » Developer options » USB debugging

سپس دکمه Ok را در برنامه  FonePaw Android Data Recovery کلیک کنید. پس از آنکه گوشی شما توسط برنامه شناخته شد، از میان فایل های پیشنهادی، فایلی که قصد ریکاوری آن را دارید، انتخاب کنید و دکمه Next را کلیک کنید. با این کار، نرم افزار اسکن دستگاه را آغاز می‌کند. (توجه داشته باشید که پیش از شروع دستگاه شما حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد). پس از اسکن اطلاعات، پیش نمایش فایل هایی که انتخاب شده بود، با جزئیات بیشتر نمایش داده خواهد شد. در این مرحله، می‌بایست تیک فایل های مورد نظرتان را فعال کنید و جهت بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی دکمه Recover کلیک کنید.

دیگر برنامه‌های بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی

اگر تمایلی به استفاده از برنامه FonePaw Android Data Recovery ندارید، گزینه‌های پیشنهادی دیگری نیز برای این کار وجود دارد. از میان برنامه‌های موجود جهت بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی می‌توان به برنامه‌هاییGT Recovery ، Hexamob Recovery ، DiskDigger ، Undeleter Recover Files & Data و .. اشاره کرد. البته برخی از این برنامه‌ها، به گونه‌‌ای طراحی شده‌اند که می‌بایست جهت استفاده از آنها، گوشی اندرویدی شما روت شده باشد. بنابراین پیش از بکارگیری برنامه توصیه می‌شود اطلاعات مرتبط با آن را مطالعه کرده و از آنها آگاه شوید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات تماس بگیرید.

Rate this post